Operený had

Z obalu knihy: Slovenský emigrant Carl Kulkáň si myslel, že mal šťastie, keď v zrúcaninách mŕtveho mayského mesta v južnom Mexiku narazil na chrám, ktorý nebol na mape. Prihnala sa však divá elektrická búrka a odniesla ho odtiaľ do minulosti - vyše tisíc rokov. Tam musel Kulkáň zohrať úlohu mýtického Opereného Hada - Kukulcana. Zo západu sa valí obrovská armáda krvilačných Nahuatlov. Keď to Carl najmenej potrebuje, hlavu mu zamoce mladá mayská šľachtičná. Podarí sa mu odraziť vojenský útok? Uspeje vo svojej láske? Vyhne sa pazúrom prastarého zla, ktoré sa načahujú až z bájnej Atlantídy? Veď ani on sám nie je anjel......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/241219/opereny-had-DU5-241219.jpg 4.57
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Nádej, Dom zahraničných Slovákov

Kniha Operený had

1972Sixo
24.10.2017

Yankee zo Slovenska na dvore kráľa Yucatánu. No zo začiatku som mal pocit, že to písal nejaký siedmak ZŠ. Slohotvorné chyby na každej strane a kostrbatosť, kde veta je na 3 - 4 riadky tomu nepomáhajú. A autor vie aj po anglicky, keď frázami dopĺňa svoje konanie, a má to vyzerať "frajersky". No pomaly som si zvykol, tak v druhej polovici to už malo pekné grády a objavila sa aj epickosť. Ukončenie (neukončenie), je také nemastné - neslané, práve keď ma to začalo baviť a keď sa to mohlo ďalej rozvinúť. Taktiež tam absentovala atmosféra - z takej amazonskej džungle sa toho dalo vytrieskať omnoho viac. Ale zase to bol zaujímavý príbeh z dávnej civilizácie, kdesi z Yucatánu.

The Keeper
28.03.2014

Prvé skutočné slovenské porevolučné fantasy. A podľa mňa zatiaľ najlepšie. Z knihy som mal pocit, akoby šlo o preklad zahraničného bestselleru. Napriek tomu, že je Operený had napísaný slovenským autorom, necítiť z neho provinčnosť a malichernosť bežných slovenských autorov. Hádam aj preto, že Konkol strávil výraznú časť svojho života v zahraničí. Jedinou tragédiou tohto románu je až príliš otvorený koniec. Je dosť neodpustiteľné, že autor viac nepokračoval v príbehu, ktorý si o to výslovne žiadal.