Operace Ořech a jiné dědkoviny

Operace Ořech a jiné dědkoviny https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358452/bmid_operace-orech-a-jine-dedkoviny-ITC-358452.jpg 5 16 3

Pánská prázdninová jízda v podání dvou bratrů a tří dědečků je zárukou skvělé zábavy! Zatímco se babička balí do lázní, bráškové Ivan a Ondřej se chystají do Hrušan k dědečkům. Lépe řečeno k dědouškovi, dědočkovi a dědnožkovi. I když dědouško skoro neslyší, dědočko má velmi silné dioptrie a je skoro slepý, dědnožka je na vozíčku, protože nemá nohy, prázdniny s nimi jsou jedna lumpárna za druhou. A tohle léto bylo mimořádné, třebaže začalo velkým zklamáním…... celý text

Dobrodružné Literatura slovenská Pro děti a mládež
Vydáno: , Brio

Operácia Orech a iné dedkoviny , 2011

Vopka
04.03.2020 5 z 5

Výborná knížka, četli jsme jako první knihu ve slovenštině a bavilo i děti 10 a 12 let. Smál se u ní i tatínek. Jak píše kolegyně níže, v češtině to nemohla být taková zábava :)

broskev28
06.03.2018 5 z 5

Souhlasím, skvělá knížka pro děti 2. až 5.třídy. Prázdninová pánská jízda (nebo také dědečkové léto) ve vesničce jménem Hrušany, kde žijí sourozenci Vilém, Vendelín a Vincent, jinak také . . .
Ale to už si přečtěte sami. Spousta krásných nápadů, příběhů ze života, zvláštních jmen a báječných ilustrací. Mě mrzí jen jedna věc: že jsem si knihu nemohla přečíst v originále. Nějak se nemohu zbavit pocitu, že potom by tahle prímová knížka byla ještě lepší!

Gwendolyn
31.12.2017 5 z 5

Vtipný námět i celý příběh, konečně normální příběh, normální vztahy, o 300% lepší než přeložené americké knihy pro děti.

Andrea Gregušová
slovenská, 1973