Operace Bruneval

Operace Bruneval https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204325/bmid_operace-bruneval-BKJ-204325.jpg 4 142 30

V únoru 1942 bylo na pobřeží kanálu La Manche v okupované Francii vysazeno sto dvacet britských výsadkářů s úkolem obsadit a rozmontovat německý protiletecký radar Würzburg. Poté se měli vrátit do Anglie s klíčovými součástkami. Na základě důkladného studia události, která vstoupila do vojenských dějin jako Bruneval Raid, popisuje Jiří Šulc ve špionážním románu jak okolnosti, které operaci předcházely, tak vlastní akci, a současně přidává napínavý fiktivní příběh německého agenta.... celý text

konicekbily
07.12.2015 4 z 5

Kniha se autorovi povedla. Něco jsem o tomto věděl ze studia historie a pomohla mi si o tom udělat lepší obraz.

jarin58
23.10.2015 4 z 5

Napínavá kniha,děj je rychlý,moje první kniha tohoto autora a určitě ne poslední.

brtak
08.10.2015 5 z 5

Člověk se díky této knize trochu seznámí z prací tajných služeb za 2. světové války, jak VB i Německa. Pochopí, že za tou prací jsou neskutečné hodiny procházení hromady papírů, která by mě bavila asi 2 hodiny. I když je to jen smyšlený příběh, knihu oživý.
Další linka je věnována samotnému výcviku a plánování operace na francouzském, kdy když se při výcviku vše "posere", tak naostro už to vyjde :)
Jiří Šulc umí velmi poutavě psát knihy na toto téma, kdy nachází oporu ve studiu historických pramenů.

tynda
04.04.2015 5 z 5

ze začátku jsem se nemohla začíst,postupně se příběh začal zamotávat, rozmotávat a kniha se težko odkládala.Šulc píše opravdu skvěle.

Farisss
29.10.2014 4 z 5

Velice zajímavá a dějově rychlá kniha z prostředí výcviku výsadkářů a následně jejich akce.

vpadysak
30.04.2014 4 z 5

Zaujímavá kniha z prostredia britských výsadkových vojsk a tajných služieb v Druhej svetovej vojne.
Dej sa odohráva ešte pred dňom D a nieje ešte úplne jasné ako to celé dopadne.

Pre mňa je kniha napísaná krásne realisticky a uveriteľne. Až pri jej čítaní si človek uvedomí, že výsadkári nepovyskakovali z lietadiel hala-bala, ale tomuto zoskoku predchádzal rozsiahly prieskum a výcvik v zázemi.

Martin1974
23.11.2013 5 z 5

Spočiatku to vyzeralo, ako nudný vojnový román odohrávajúci sa v zázemí, ale potom dej začal parádne gradovať a k slovu sa dostali aj zbrane a akcia. Autor tentokrát dokázal namiešať vynikajúci kriminálno vojnový koktail.

Ra-Amon
13.02.2013 4 z 5

Zajímavá kniha,která nám opět přibližuje historii cca. před 70 lety. Sice nedosahuje takových kvalit jako Dva proti říši,ale tam je to umocněno historickým dějem naší země a místy ,které známe. Jinak perfektně vykreslený a svižný děj a zde překvapivě úspěšný konec. Oproti jiným válečným knihám,se zde čtenář neztrácí v ději a v postavách. Určitě si přečtu další knihy od tohoto autora.

horrigan
04.10.2012 5 z 5

Pěkná a napínavá kniha z období druhé světové války.

triatlet
19.08.2012 5 z 5

První setkání s tvorbou Jiřího Šulce. Zážitek - střídání vypravěčů, propracované charakteristiky.

bojové operace

Jiří Šulc