Open – Otevřená zpověď

Open – Otevřená zpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51795/bmid_open-otevrena-zpoved-n6G-51795.jpg 5 236 63

Autobiografie Andreho Agassiho je upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti. Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist. Kniha představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala. V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Open , 2008

Stone
08.08.2016 5 z 5

Velice čtivá kniha o tenisu. Velice otevřený Andre a jeho životní cesta v tenisu.

šipek
15.12.2015 5 z 5

Velice zajímavá kniha , reálný pohled do zákulisí tenisu , až jsem byl překvapen Andrého nenávistí k tomuto sportu. Velice silná osobnost.

kacimilek
04.11.2015 4 z 5

Jelikož nejsem nijak zvlášť velký fanoušek tenisu, natož tenistů, Andre Agassiho především hodnotím jako člověka. Věřím, že mládí neměl jednoduché, ale lze říct, že nakonec všechno dobře dopadlo. Je to silná osobnost.

Mr.Burns
27.10.2015 5 z 5

Vše zde bylo řečeno. Já jen podotknu, že na to jakého měl otce, se v mládí choval a oblékal zcela normálně :). Vidět naživo první setkání pana Agassiho a Graffa muselo být zážitek. :D

genie
01.10.2015 5 z 5

Moje první přečtená autobiografie ... od začátku do konce jsem s Agassim jeho život a pocity prožívala, včetně opětovné nervozity při popisovaných zápasech. Velmi pěkně a čtivě sepsáno.

bago
23.08.2015 5 z 5

Musím přiznat, že se jedná asi o nejlepší autobiografii, kterou jsem zatím četl. Andrého jsem měl jako tenistu hodně rád, fandil jsem mu. Pro mě to byl ale hlavně rebel. Dokud jsem si nepřečetl knihu. Zde k rebelovi musím přidat i lidskou a sympatickou tvář. Je jasné, že značný vliv na jeho image mělo jeho dětství. Stejně tak, jako Steffi ovlivnil její otec. Kniha byla autorem napsána velmi působivě a napínavě, měl jsem spíš pocit, jako bych četl kvalitní thriller a ne autobiografii. Žádná nuda se nikde nekoná, kdo se začte, myslím, že nepřestane, dokud nedočte. Jasných 5*

Juzzy
26.07.2015 5 z 5

Velmi zajímavý pohled do zákulisí špičkové tenisu a sportu vůbec. Skutečně OPEN, navíc jeden z největších a nejsympatičtějších hráčů všech dob.

Obuvník
27.06.2015 5 z 5

Příběh muže, který nenáviděl sport, jež ho dostal na vrchol.
Autobiografie mě nikdy moc nelákaly. Říkal jsem si, že všechno, co potřebuji vědět, jsem se naučil v mateřské školce, a nebo pomůže strýček Google :-)
Andre si však sehnal šikovného ghostwritera a vylil mu srdce na diktafon. A byla to skvělá spolupráce. Úspěšní lidé mají zkrátka zážitky za deset životů.
Když je životopis autorizovaný, tak se ze snůšky faktů stává beletrie, která má duši.
Tahle kniha je stejná bomba jako Andreho return.

mispulin
01.10.2014 5 z 5

Parádní knížka. Přečetl jsem ji jedním dechem a když jsem se dostal k počítači, tak jsem se na některé zápasy podíval. A opravdu to tak bylo. Jako například začátek knihy.
Vždy jsem Agassimu fandil, asi právě proto, jak se odlišoval od jiných hráčů. Herně, chováním, oblečením... Byl to Pan Tenista.
Doporučuji přečíst všem čtenářům, kteří někdy aktivně sportovali.

michaelevavrin
07.08.2014 5 z 5

Skvělá kniha, kde najdeme prvky dramatu, psychologického románu i romantiky, přitom je to jen ,,obyčejná" autobiografie jedné tenisové legendy... Open jsem četla už podruhé a stále v ní objevuji nové a zajímavé informace a zápletky :)

vorenus
17.07.2014 4 z 5

Opravdu nevšední pohled do života žijící legendy tenisu.Tohle si může přečíst i ten, kdo o tenisu nic neví.Někdy jsem si připadal, jako bych si četl vlastní myšlenky.A opravdu šokující je, že A.A. skoro celou knihu opakuje, že nenávidí tenis.

Gooverka
15.06.2014 5 z 5

Knihu jsem, stejně jako mnoho lidí přede mnou, zhltla za pár dní. Agassiho kariéru jsem moc neznala, v mém povědomí byl zařazen do kolonky vtipálek a jako součást perfektního tenisového páru se Steffi.

Kniha ale byla úžasná. Spoustu věcí v Agassiho životě chápe i člověk, který se s tenisem nikdy nesetkal. Jeho výkyvy se sice ke konci knihy už slévaly, ale to nic nemění na tom, jakou legendou se za tu dobu stal. Celou knihu jsem mu fandila, a nemohla se dočkat, co všechno ještě získá. Opravdu doporučuju všem, kteří v sobě mají jen trochu sportovního ducha. Agassiho pohled na ostatní tenisty byl velice zajímavý a potěšila i zmínka o Tomáši Berdychovi.

Komls
28.05.2014 5 z 5

Po knize jsem sahl kvuli motivaci pred domacim MS v Brne. Cekal jsem asi vsechno, jenom ne tohle.:) Ale kazdopadne nelituji, cte se sama, clovek si i nejaky ty zapasy na youtubku pusti a po precteni mu nezbyde nez smeknout nad odusevnelosti kluka bez zakladniho vzdelani. Byla by pecka na porovnani, kdyby to same sepsal Pete...:)

simonabr
28.03.2014 5 z 5

Výborná a moc zajímavá kniha, kdo by si pomyslel, v jakém psychickém rozpoložení Andre je, když "řádil" na kurtech, jen v ní mohlo být víc fotek, na Andreho se přece tak hezky dívá. Jinak plně souhlasím s komentáři Therisy, kilometru, malazluta a MildeZ.

Guepp
12.03.2014 5 z 5

Kniha se četla báječně! Popravdě po sportech tolik neprahnu, ale po přečtení jsem hned vyrazila na kurt - aspoň za zkoušku to stálo :-D

MildeZ
21.07.2013 5 z 5

Do přečtení knihy pro mě byl A. Agassi pouze sportovcem (tenistou). A po přečtení? Člověk s velkým srdcem a mnoha zajímavými myšlenkami v hlavě!

yueh24
29.03.2013 5 z 5

Kniha, která se čte jedním dechem, myslím i pro netenisového fanouška. Obzvlášť zajímavé čtení je to určitě pro ty, co sledovali některé ze zápasů popisovaných v knize. Celkově vzato nelze než konstatovat, že není všechno tak, jak vypadá v televizi a jak nám podávají média... a Agassimu nezávidím ani jeden tenisem vydělaný dolar... to, co je popisováno v knize, není život.

malazluta
20.03.2013 5 z 5

Kniha po jejímž přečtení jsem strávila několik hodin na internetu a sledovala záznamy různých tenisových utkání, které s knihou souvisely. Andre Agassi mě stylem svého psaní mile překvapil, jako aktivního hráče jsem ho měla moc ráda a bylo zajímavé podívat se na tenis a vše okolo něj očima bývalého předního tenisty.

anibeni
18.02.2013 5 z 5

Kniha, kterou jsem četla jedním dechem a nemohla uvěřit tomu, že to není smyšlený román, ale vlastně "jen" životopis.. Knížka mě nadchla a přitom jsme to od ní vůbec nečekala...

kilometr
16.02.2013 5 z 5

Výborná kniha,kterou nelze odložit z ruky.Andre Agassi byl Pan Tenista.
Lze jenom doporučit,ať už máte k tenisu jakýkoliv vztah.100%.

sportovci tenis tenisté, tenistky

Autorovy knížky