Open – Otevřená zpověď

Open – Otevřená zpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51795/bmid_open-otevrena-zpoved-n6G-51795.jpg 5 236 63

Autobiografie Andreho Agassiho je upřímnou výpovědí jednoho z nejlepších tenistů nedávné minulosti. Agassi se šokující otevřeností popisuje svůj tenisový i soukromý život, a to od raného dětství, kdy ho – stejně jako předtím jeho sourozence – přivede tyranský otec k tenisu a nutí dennodenně trénovat. Z Andreho vyroste zázračné tenisové dítě, k tomuto sportu však cítí hlubokou nenávist. Kniha představuje pronikavou sondu do duše i mysli mladého muže, kterému nebylo dopřáno normální dětství a musel se vyrovnávat s dominantním otcem i sám se sebou a posléze vzdorovat slávě, ztrátě soukromí, zájmu médií, která ho oslavovala i odsuzovala. V tomto nekonečném boji hledá smysl svého života a často uvažuje o konci kariéry.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Jota

Open , 2008

daja51
13.01.2024 5 z 5

Jedná z nejlepších autografií, které jsem kdy četla - doporučuji všema deseti - budete se těšit na každou chvilku, kdy si budete moci knihu zase otevřít a pokračovat v četbě.

Janka711
07.10.2023 5 z 5

Úžasné čtení, síla, osobnost, vytrvalost. Výborně napsáno. A to nejsem žádný tenisový fanda

Fčelička
16.07.2023 5 z 5

Kdo se chce dozvědět něco o vrcholovém sportu, nechť se ponoří do této knihy. Měli by si jí přečíst všichni ti, co sportovcům závidí peníze.....

ZuzanaZ83
05.03.2023 5 z 5

Opravdu silná a upřímná zpověď jednoho z nejlepších tenistů všech dob. Kniha plná bolesti, ztrát a proher, ale také obrovské vůle. Andreho vztah k manželce je totálně fascinující.

peter1035
07.09.2022 5 z 5

Musím sa priznať, biografie som dlho predlho obchádzal. Prečo? Lebo som si povedal, že čítať o niekoho živote, koho "poznám" z médii, z videí z článkov atď. No čo už sa tam môžem dozvedieť. OPEN bola druhá biografia ktorú som prečítal. Prvá bola Alex Ferguson - Môj život nakoľko trénoval klub môjho srdca a ako správny fanúšik som si to musel prečítať. OPEN ale bola diametrálne odlišná kniha. V dobrom slova zmysle. Táto hodnotná biografia sa číta sama. Dozviete sa veci z hĺbky duše takto významného športovca. Tu ani tak nejde o to celé zákulisie tenisu, ale o to, ako sa človek dokáže počas svojho života vyformovať. Rodina, prostredie a sláva sú asi základne piliere, ktoré nás v živote formujú. Po dočítaní tohto skvostu mám Andrého ešte viac rád ako som mal. Túto biografiu jednoznačne odporúčam.

Mirek240
22.06.2022 5 z 5

Tato kniha me naprosto dostala, hltal jsem kazde slovo od prvni stranky do posledni. Je to opravdu uzasny pribeh a pri cteni jsem se vratil do mych mladych let, kdy jsem hltal tenisove zapasy a jmena jako Sampras, Chang, Courier, Agassi na me vyskakovaly ze vsech koutu. Dnes jsem o ni rikal kolegum z prace a uz jsem musel pripravit seznam, kdo vsechno si jde knizku pujcit :) je to fakt skvela knizka

Coucouha
06.05.2022 5 z 5

Nezajímá mě tenis a o Agassim jsem toho moc nevěděla, ale známý, který má podobný vkus na knihy mi neustále vtloukal do hlavy, že si to prostě musím přečíst. Přečetla jsem a neskutečně mě to bavilo. Více než o tenisu mi tato kniha přišla motivační - se zaměřením na tvrdou práci. Skvěle napsáno. Přečteno na pár zátahů. Doporučuji všemi deseti :)

ŽralokPeet
16.10.2021 5 z 5

Drsný. Kniha o tom, že úspěch ve sportu není zadarmo a že dřít nestačí.

GYROTOURBILLON
12.10.2021 5 z 5

Super biografie , doporučuji

PavlaTr
27.09.2021 5 z 5

Šokující příběh , všichni jej znají ,ale takto málokdo......,krásná kniha.......doporučuji........!!

Mudry
18.07.2021 5 z 5

Když mi bylo patnáct, zdobily jeho plakáty zdi mého pokoje. Jen kvůli němu jsem koukala na tenis a koukám dodnes. Po přečtení knihy a s odstupem třiceti let mám chut´pověsit si zase plakát do ložnice , ale manžel mi to asi nedovolí :-) . Neuvěřitelně čtivé a myslím, že i pro ty co ho zrovna "nežrali".

soupik2012
20.06.2021 5 z 5

Jedinečná autobiografie, která pro mnohé může být životní inspirací. Jak se vyrovnat s prací kterou nemáme rádi. Kde neustále hledat a nacházet motivaci pro další a další vzestupy po pádech? Nejvíc na této knize oceňuji, že se drží názvu: Otevřená zpověď. Andre ze svého života prozradil opravdu hodně a tím si mě opravdu získal. Asi nejlepší autobiografie se kterou jsem se zatím kdy měla možnost setkat. Sportovní zcela určitě. Audioknihu načetl velice dobře pan Martin Sláma.

Ellíza
03.06.2021 5 z 5

Podle mě se jedná o jednu z nejlépe sepsaných knih, která umožňuje nahlédnout do života vrcholového sportovce. Příběh A. Agassiho mě uchvátil i přes to, že nejsem tenisový fanoušek.

lenny_prague
28.05.2021 4 z 5

Pohled do zivota jednoho z nejlepsich tenistu vsech dob. Nevedela jsem o jeho tezkem detstvi a bylo mi ho casto lito. Jedine, co mi prislo ne uplne uveritelne, bylo vzpominani na presny prubeh a skore zapasu nekdy davno v mladi... :)

Opatov
15.05.2021 5 z 5

Audio. Skvělý životopis. Nádherně namluveno. Určitě doporučuji.

Batigol555
05.04.2021 5 z 5

Tak tohle byla opravdu otevřená zpověď. Kniha se četla sama. Upřímný pohled do světa tenisu.

Agassi
01.02.2021 5 z 5

Kniha, která mi udělala radost.
Tenis v ní popisovaný, je přesně takový, jak ho já vnímám.
Řehole, drsný drill a vyčerpávající systém turnajů.
Díky, André, za tuhle knihu.

ondrach018
08.01.2021 5 z 5

SKvělé čtení a v mnoha ohledech poučné.

DNKtt
28.11.2020 5 z 5

Tohle se čte úplně samo.

michal7592
22.07.2020 5 z 5

Ačkoliv se jedna o autobiografii, knihu jsem četl jedním dechem, přečetl jsem ji na 2 zátahy a četla se lépe než mnoho románu. Nejedná se úplně tak o čistě motivační autobiografií, ale o podrobně rozepsanou kariéru a postupné dospívání samotného Andreho Aggasiho. Při čtení sem se dokázal vžít do mnoha situací, kterýma si musel Adre už od útlého věku projít. Velice mě překvapilo, že jako jeden z mála vrcholových sportovců a legendy svého sportu, jak popisoval svůj odpor a nenávist právě k tenisu, ale také svůj osobní život a životní přešlapy, kterých se dopustil. Dále jak vysvětloval své chování v mladí a co ho k tomu vedlo a čeho tím chtěl dokázat. V Knize je krásně popsána tenká hranice mezi úspěchem a neúspěchem, láskou a nenávisti, kterou často řeší mnoho z nás. Před přečtením knihy jsem byl fanoušek A.A pouze po tenisové stránce, za své výkony a hlavně to, jak tenis opět pozvedl na novou úrovně a připoutal velkou pozornost k tomuhle krásnému "královskému" sportu, po přečtení knihy jsem se ale stal i fanouškem A.A jako osobnosti. Jak se z člověka, který nedokončil ani základní vzdělaní stál "patron" pro lepší život a hlavně vzdělání pro mladé

.Doporučil bych at se na knihu nedíváte jako na výčet statistiky úspěšného sportovce, ale spíš jako na cestu Andreo Aggasiho životem.

Byla to asi první kniha, kde jsem fakt hltal každou stránku souvětí, slovo. Kdybych mohl, knize bych dal aspoň 7 hvězd z 5 možných. Knihu bych určitě doporučil každému kdo má rád tenis a sport obecně.

Na závěr pro ty kteří neviděli ty slavné zápasy, které jsou v knize popsané bych Vám doporučil se určitě aspoň na některé podívat.

sportovci tenis tenisté, tenistky

Autorovy knížky