Bylo nebylo

Bylo nebylo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221756/bmid_bylo-nebylo-221756.jpg 4 184 47

Bylo nebylo série

1. díl

Život Emmy Swanové byl ledajaký, ale rozhodně ne pohádkový. Neměla rodinu, protože ji opustili, když byla dítě. Teda až do doby, kdy se na její 28. narozeniny ve dveřích zjevil desetiletý Henry. Je to její syn, kterého dala k adopci a tato překvapivá návštěva jí obrátí život vzhůru nohama.

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Reawakened , 2013

LittleRebelle6
12.02.2022 5 z 5

Myslím že OUAT netřeba představovat . A kdo nezná doporučuju. Když jsem knihu četla nachvílu jsem se skutečnē vrátila do Storybrooku i Kouzelného lesa. Paráda. Nemám co vytknout až na že by mohli přeložit další díly ze serie do CZ.

Julia284
19.09.2020 5 z 5

Kniha byla dobře napsaná. I když jsem viděla ten seriál, tak to bylo pěkné osvěžení děje.
Doporučuji.

Korsika
01.02.2020 3 z 5

Pro někoho, kdo neviděl seriál nebude tato kniha ničím přínosná. Pro fanoušky Once upon a time je přijemným zpestřením. Ovšem odehrává se zde jen jedna dějová linie kolem Sněhurky a Emy, další důležité (a oblíbené) postavy jsou úplně vynechány.

Damonka12
10.09.2019 3 z 5

3,5. Skvělé propojení pohádkového světa s realitou. Reálné chování hlavní postavy, má za mě velké plus, ale zároveň mi to přišlo takové dětské. Seriál mám raději.

wotana
23.04.2019 3 z 5

Seriál miluju a tak jsem po této knize sáhla také, ale kniha se seriálu ani zdaleka nevyrovná. Kdyby kniha nevyšla, ani by mi to nevadilo.

lumiluvi
25.11.2018 3 z 5

Kniha je napínavě psaná, ale nijak mne nezaujala dějem... Spíš odpočinková četba :)

Veruu95
31.07.2018 4 z 5

Jakožto velká milovnice seriálu jsem musela po několika letech sáhnout konečně i po knize a byl to moc příjemný návrat k první sérii :)
Seriál mi v porovnání s knihou přišel více propracovaný a také tam bylo více věcí, více příběhů určitých postav, ale nijak to nevadilo, knížka byla hezky napsaná a četla se moc dobře :)

lucie2371
20.05.2018 5 z 5

Miluji seriál a teď i tuto knihu ♥
Trochu mi tam chyběli příběhy ostatních pohádkových postav, které byli vyřčené jen stručně Henrym. Ale můj nejoblíbenější, příběh Karkulky, tam byl tak jsem spokojená.
Budu doufat v další díl podle druhé série seriálu ale ten asi zřejmě nevyjde :/

Pitbullka
17.05.2018 4 z 5

Příběh byl milý, svižný ale konec mě úplně nenadchl. Nicméně na to, že jsem od knihy nic nečekala to bylo příjemné překvapení.

ReziEngli
16.12.2017 5 z 5

Miluji ten seriál, tak jsem si pořídila i knihu :) Miluju jí!

Erika_oncers
25.09.2017

Sérial milujem najviac na svete

Kačkaknihomol
13.06.2017 1 z 5

Jedna velká hrůza! Námět samotný je velmi zajímavý, ovšem zpracování je strašné. Na začátku to tak strašně nevypadá, ale po milionech popisů toho, jak na sebe Regina s Emmou útočí, nebo jak se Emma ve městečku usazuje, se čtenář začíná nudit. Kapitoly jsou okořeněny krátkými úryvky ze světa pohádek, které se mi jediné líbily. A ten konec?! To bylo tak strašně uspěchaný, že to slovy nedokážu popsat.

Charming
18.03.2017 2 z 5

Seriál miluji, tak jsem se rozhodl přečíst si i knížku. Nebýt seriálu, tak některé části knížky ani nechápu. Mrzí mě, že v knížce nejsou popsány všechny příběhy postav.

fvalek
31.01.2017 odpad!

Kniha psaná podle seriálu, dá se říct, že je to něco jako scénář přepsaný do příběhu, ale vůbec to nebere v potaz podstatu celého konceptu Once Upon a Time. Jde přeci o kontrast pohádkového světa s naším světem. Tohle je jen ubohá přepsaná šmíra. Naprosto ignoruje většinu postav (Rumple!!) a jejich pohádkových osudů. Příběh jehož kouzlo je v jeho zrcadlovém vyjádření dvou světů je zde veden pouze v rovině "našeho světa". Ano je tam Sněhurka s Krasoněm, ale je to tak špatně napsané, že nevíte jestli je to skutečnost nebo ne... Ano, bude se Vám líbit pokud jste nikdy seriál neviděli, ale pokud ano, tak je to otřesné. A jelikož seriál byl první a tato kniha z něj vychází, tak ho bohužel budu mít dál jako měřítko a tuto knihu prostě nepřekousnu. Jestli bude nějaký další díl, tak se mu obloukem vyhnu.

petra4080
16.01.2017 2 z 5

Knihu bych zařadila mezi průměr. Moc se mi líbí námět, je opravdu neotřelý. Přečíst si další díl mě však neláká.

Aivinka
24.10.2016 5 z 5

Super serial, super kniha. Není co dodat :)

Natálie.
23.07.2016 4 z 5

Kniha se četla dobře a určitě se k ní někdy brzy vrátím, ale musím říct, že seriál na mě působí mnohem, mnohem lepším dojmem než kniha. Je uvěřitelnější, méně chaotický a hlavně rozvitý. V knize mi obrovsky chyběly příběhy ostatních pohádkových postav a takhle. Jinak jsem ale byla se čtením spokojená. :)

rony021973
16.07.2016 4 z 5

Milujem ten seriál.A aj keď vidieť že kniha je podla neho,je podla mňa super.Pri tejto knižke som stratila pojem o čase(a to doslova).Pamätám si skoro každú kapitolu a niektoré pasáže viem naspamäť,no napriek tomu neviem ako dlho som túto knihu čítala.Ale niektoré príbehy tam mohli byť prepracovanejšie.Keby som nevidela najskôr seriál,asi by som si to nevedela predstaviť.A prijala by som viac kapitol zo Začarovaného lesa.Áno,chápem,v 1.sérii ide hlavne o Storybrooke ale ja mám jednoducho radšej Začarovaný les.Zaujme od prvej stránky aj tých,čo nevideli seriál.Je to super knižka a rozhodne odporúčam.

Hermoso Risa
09.07.2016 5 z 5

Jsem fanoušek seriálu a kniha je pro mě poklad!!
Je třeba to nečíst jako pohádku.. uvidíte náš svět a naše životy. Krása!
Věř, běž, dokážeš.

pobijecmuch
11.06.2016 4 z 5

Opět pouze jen, do knihy zpracovaný scénář pro jeden z nejlepších fantasy seriálu v poslední době.
Je pravda, že filmové zpracování je mnohem lepší - zvlášť když v hlavních rolí se objevila Jennifer Morrison nebo Robert Carlyle.