Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle

Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386211/bmid_ona-oni-a-ja-aneb-vychovatelem-snad-Xv8-386211.jpg 3 61 34

Ona, oni a já série

Úsměvné příhody ze života mladého gentlemana na poklidném venkově. Vítejte ve světě, ve kterém není místo pro špatnou náladu a kde se nakonec vše v dobré obrátí! Mladík z dobře situované rodiny, s břitkým humorem a zálibou v krásných ženách, se za účelem bližšího seznámení s (další) půvabnou dívkou nechává najmout na místo vychovatele dvou devítiletých chlapců. Poradí si v láskyplném a humorném příběhu nejen s nimi, ale i s dalšími obyvateli zámku a členy rodiny zámožného velkoobchodníka s vepřovým dobytkem?... celý text

Jaruš7
13.08.2019 4 z 5

Autor si postavu užívá, ani nadsázka zde není, ale proč se nezasnít, nasadit světácký úsměv a v zámeckém prostředí, i když v roli všeznalého a elegancí postiženého vychovatele z řad zchudlé šlechty, nevypouštět pavoučí past na krasotinku ze skleníku v podobě historek z rodinného a přátelského kruhu, za účelem obdařit svou letitou mamá další rodinnou posluchačkou utajeněurozeného původu s medovými úmysly lovce v touze po parádním doživotním úlovku.
Citace:" Otec kupříkladu dokázal se zcela vážnou tváří komunikovat s místními úřady, že si přeje přejmenovat ulici Otokara Březiny na ulici Václava Jebavého, neboť tak znělo jeho původní jméno, přičemž argumentoval tím, že jen takto se začnou studenti o básníkovu osobnost a jeho dílo konečně alespoň trochu zajímat."
Čtivé pobaveníhodné historky, otcovo ponaučení má platnost neměnnou.

Bomber
08.04.2019 1 z 5

Knižní Kameňák. Vousaté anekdoty a příběhy spojené nenápaditými oslími můstky a naprostá absence jakéhokoli skutečného děje. Veliká literární slabota a dokonce ani jako oddechové čtivo žádný zázrak.

Knižní střípky
06.03.2019 2 z 5

Za mě to byla křeč a zase jen křeč. Snaha o vtip za každou cenu. Prvních cca 10 kapitol jsem si říkala, že to není zase až tak špatné , bylo to jako bych četla nějaký film pro pamětníky, ale pak už to opravdu drhlo. Kdybych neměla tu smůlu a byla doma, knihu nedočtu. Bohužel jsem byla mimo domov, bez jiné knihy a bez čtečky. Takže jsem to nějak přelouskala. Ale byla to opravdu ztráta času.

rencovav
04.03.2019 4 z 5

Bylo to takové milé, uvolňující čtení. Přesně na způsob Saturnina, což by někdo označil jako vykrádání Jirotky, ale mně se to docela líbí, vážně si u toho člověk hezky odpočine a pousměje se, ale snad to není úplně prvoplánová zábava. A do čtenářské výzvy jsem knihu zařadila proto, že opravdu nebýt obálky, která je hodně podobná tomu novému napsání Saturnina, které se mi líbilo, asi bych si jí nevšimla, když jsem mamce vybírala dárek k narozeninám.

TerezaFénix
03.03.2019 2 z 5

Úsměvné příhody ze života mladého gentlemana na poklidném venkově. Ano, to ta kniha splnila. Ale moje očekávání bylo přece jen výš. Dočetla jsem ji, nicméně až do konce nezčeřena jediná vlnka překvapení, ani jedna šance neproměněna. Párkrát jsem se zasmála, ale ne tolik, aby to stačilo na skvělý dojem. Působí to na mně jako hodně dobrá povídka, která byla naředěna na délku knihy.

Nicol13
10.02.2019 2 z 5

Pár slabých chvilek k zasmání tu je.. Ale to je tak vše. Kniha se snaží být za každou cenu vtipná a to jí škodí. Jednu chvilku se smějete.. a hnedle to zabije nějaký trapnější fór a zkazí to ten moment. Všeho moc škodí.
Doporučuji pro nenáročné.

Zentao
02.02.2019 1 z 5

Málokdy se mi stává, že bych recenzi na knihu psal ještě před tím, než knihu dočtu. Přesto tady, jako u Pýchy a předsudku a Dívky ve vlaku, musím udělat výjimku. Knihu jsem si koupil (naštěstí ve slevě) s tím, že si jejím čtením zlepším náladu a na chvíli uteču z reality do světa popisovaného J. K. Jeromem a Z. Jirotkou. Leč nestalo se. Víc jsem od ní nečekal.

Jsem muž, takže první strana s krásnýma nohama nádherné dívky a zmínka o Grace Kelly mne navnadily. Motivace mi vydržela do 60. strany. Více jsem nezvádl. Jednak jsem se začal ztrácet vůbec v tom, co se právě událo. Jednak na místo milého a trochu sebekritického světa Saturnina či Jeroma, George a Harrise (o psu nemluvě), jsem se dostal do světa nevtipného snobismu bez špetky humoru. Čtení knihy bych tak přirovnal k situaci, kdy jdete na večírek, abyste se tam seznámili s krásnou dívkou, ale místo toho narazíte na starého ukecaného snobského egomaniaka. Jako člověk odcházíte s pocitem ztraceného času. Jako čtenář Senecy ještě k tomu nešťastně, protože víte, že vás to jen přiblížilo smrti.

Myslím si, že hlavní problém této knihy je v tom, že zatímco v Saturninovi majetek tvoří veselé kulisy příběhu, tady je (slabý) příběh kulisou pro předhazování čtenářovi rádoby intelektuálního snobismu.

Přesto mne to mrzí, protože si myslím, že pan Macek pokračováním Saturnina ukázal, že má talent na čtivé a příjemné knihy. Jeho styl a použitý jazyk jsou také na vysoké úrovni (zejm. ve srovnání s obvyklou současnou českou produkcí).

Jdu si proto zlepšit chuť čtením Epiktéta. A pana Macka mohu uklidnit slovy Theodora Roosevelta.

„It is not a critic who counts but a man in the arena."

em75
29.12.2018 2 z 5

Mám rozporuplné myšlenky. Ze začátku se mi kniha moc líbila. Od pana Macka jsem četla Saturnin se vrací,přišla mi povedená a dost jsem se při ní nasmála. Tohle mi přišlo jako nějaké volné pokračování,které se snažilo být tak vtipné,až to bylo trapné. Některé historky se mi sice líbily,ale jedna střídala druhou,druhou třetí .. prostě toho bylo až moc. Kdysi jsem viděla kousek trapného "Kameňáku",poskládaného z vtipů a tohle mi ho trochu připomínalo. Taky mi byly cizí všechny německé fráze,ale tak moc rychle jsem to chtěla dočíst,že jsem si je ani nepřekládala na netu. Je to škoda. Nelituju,že jsem si ji přečetla,ale už jsem čekala,kdy a jaký bude konec.

TamaraKrejčí
28.12.2018 1 z 5

Od knížky jsem přešla k jiné. A ta jiná byla úžasná, takže si nebudu kazit dojem a vzpomínky na tu jinou.
Snažila jsem se snad sedm kapitol a nevím co jsem četla. Nezaujal ani humor...

DominaCZ
25.12.2018 1 z 5

Na autora jsem koukla jen tak zběžně, protože jsem nevěřila, že by to napsal TEN Macek.
On to ale byl on, tak mne kniha zaujala, začetla jsem se, a .... zaujetí odplouvalo.

Snaha o Saturnina nebyla elegantní a vtipných chvil jsem se taky poněkud nedočkala, spíš mě jeho jakože nesmírně dokonalý snahy o to, jak vydrbat s boháči, nebavily a byly křečovitý, přehnaný a nerealistický, což je škoda, protože Saturnin uvěřitelnej byl.

Láskoidní linii zcela přejdu, protože ta to ještě dodělala.
Pokus by tu o Saturnina II. jakože byl...ale prostě to nejde.
Jirotkáč je jen jeden.

Martina99
23.12.2018 4 z 5

Kniha byla čtivá a vtipná. Trochu jsem se bála zklamání poté předchozí knize, místy jsem se zasmála od srdce a nahlas, lidé ve vlaku se pak dívali, jako bych byla blázen ????????

pecinka21
26.11.2018 1 z 5

Tak toto ne, vážně jsem se měla smát? Dalo mi velkou práci se jí prokousat ke konci a na hlavního hrdinu jsem byla alergická.

maryzka
12.11.2018 1 z 5

Kniha se dala číst, ale pro mě to bude první a poslední kniha od tohoto autora. Myslím si, že recenze na doporučení čtenáře ..pan kaplan byla pravdivá a realistická.

pankaplan
20.09.2018 1 z 5

Ach bože, to bylo tak špatné, až se mi chce plakat. Více se dočtete v recenzi zde na DK nebo na mém blogu.

Miroslav Macek
česká, 1944
2017  61%Saturnin se vrací
2020  71%Saturnin zasahuje
2021  65%Saturnin se představuje
2018  51%Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle
2018  65%3x na horké stopě

Kniha Ona, oni a já aneb Vychovatelem snadno a rychle je v