Ona je ten tragický typ

Ona je ten tragický typ https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51119/ona-je-ten-tragicky--51119.jpg 4 7 3

Vyzrálá prvotina mladé brněnské básnířky na první přečtení zaujme suverenitou a drsností, s níž zaznamenává mnohdy složité a trýznivé vztahy mezi navzájem se milujícími ženami. Pod svrchní vrstvou této formálně bravurně zvládnuté poezie se ovšem skrývají mnohem obecnější a velmi jemně a přesně vyslovená existenciální dramata, která prožívá každý člověk. Andrea Vatulíková je velmi sečtělá a dobře zná současnou poezii – i o této její vlastnosti kniha vypovídá. Lze bez nadsázky říci, že v současné české poezii se touto knihou ozývá nový, originální, výrazný a nepřeslechnutelný hlas. ... celý text

moonell
20.08.2022 2 z 5

Příliš omšelo, odfláknuto, tak nějak. Nevím. Nesedlo mi na žaludek.

MissBlack
21.11.2014 5 z 5

Výborná věc. Naprosto. Líbila se mi jak grafická úprava básní, tak (samozřejmě) obsah. Bylo to... a já vlastně ani nevím, nechce se mi to nějak škatulkovat. Zkrátka ač nejsem fanouškem poezie, tohle jsem přečetla velice rychle, nepustilo mě to.

Makrela Liška
23.10.2014 4 z 5

krom pár jazykových prostředků, co mi nesedli se mi kniha četla sama a nejedna báseň se mě hluboce dotkla.