On na mě asi bere

On na mě asi bere https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26676/on-na-me-asi-bere-26676.jpg 4 38 5

Marcele je čtrnáct a trpí mindrákem - je tlustá. Bydlí na vsi, kde prožívá platonickou lásku. Rodiče se stěhují do Brna. Marcela si slibuje pestřejší život. Ve třídě má však spolužáka, který ostatní šikanuje a vydírá. Marcele se navíc vysmívá. Marcela dovede pěkně zpívat. Jejího talentu si všimne třídní učitel. Marcela dochází k prof. hudby. Učí se zpívat a hrát na klavír. Ví, že musí zhubnout. Tvrdě na sobě dře. Chodí do posilovny, běhá, drží dietu. Ráda by se přátelila se sousedovic kluky. Mají totiž svoje hudební studio. Marcela s nimi občas zpívá. Rivalka Ilona ji však vytlačí. Marcela netuší, že se před ní rýsuje hudební kariéra. Má v hlavě je jedno:Chtěla by chodit s klukem. Jeden se jí zamlouvá, jenže...... celý text

Ann98
03.01.2019 5 z 5

Je plno knih, kde hlavní hrdinka trpí mindrákem, protože je tlustá. Díky tomu nemá většinou žádné kamarády a vše si musí nechat líbit (od výsměchu počíneje, šikanou pokračuje a vydíráním konče). Připadá mi, že tato kniha je na rozdíl od ostatních taková "reálná". Mimochodem, klobou dolů, že v sobě Marcela našla vůli zhubnout. Kniha si právem zaslouží plný počet hvězdiček.

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Krásná a velice čtivá kniha. Nicméně mne nezaujala tak, jako ostatní autorčiny knihy. Přesto mohu jen doporučit!

Madame R
06.04.2015 3 z 5

Pěkná, když jsem jí četla ve 13 letech tak se mi líbila.

en.bee
12.11.2014

Není spatna

herotabe53
30.11.2013 3 z 5

Jsem o něco starší než Marcelka, tak jsem na to možná koukala s nadhledem, který každý časem získá. Některé problémy mi přijdou jako malichernosti. Asi jsem staromódní, ale ve 14cti na diskotéku? A ve 12cti, že se její sestře už líbí kluk? Nebo ve 14cti při školní docházce brigáda? Přijde mi to trošku utažené za vlasy. Každopádně k obsahu, zajímavé, nečekané. .ale vracet se k tomu nebudu, asi jsem na to už stará:)