Omega, planeta zla

Omega, planeta zla https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28246/omega-planeta-zla-28246.jpg 4 37 6

Will Barrent byl odsouzen za vraždu a deportován ze Země na podivnou planetu Omegu, z níž není návratu. Postupně poodhrnuje roušku tajemství, vynořují se však před ním další a další otázky a záhady: Jakou organizaci představuje tajemná Moera Ermaid? Kdo řídí lodě pendlující mezi Zemí a Omegou? Jaké je učení tajných tříd? Především ale zůstává otázka základní: Kdo spáchal vraždu, za niž byl Barrent odsouzen, a kdo ho udal? Will Barrent se odpovědi podvědomě brání, jako by tušil, že může být osudná nejen pro něj, ale i pro celou zdánlivě ideálně fungující civilizaci… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

The Status Civilization

Bookaholik
14.08.2023 5 z 5

Fajn oddechovka se zajimavym pribehem, ale necekejte zadne velke zapletky. Vse se deje dost jednoduse bez velkych problemu.

TERRORDROME
01.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Taká sci-fi jednohubka o chlapíkovi ktorý je odsúdený za vraždu ktorú si mepamätá, lebo mu bola v rámci trestu vymazaná pamäť a je transportovaný na väzenskú planétu riadenú zločincami pomocou bizarného systému protikladov. Na jednej strane veľký dôraz na prísne dodržiavanie absurdných pravidiel, na druhej spoločenský postup je možný len verejným porušovaním týchto pravidiel. Užívanie drog je povinné, tak ako členstvo v cirkvi zla a za nedodržiavanie sú tresty, ktoré ak prežijete, vyšvihne vás to hore. Plus vás môžu náhodne vylosovať ako lovnú zver a tak podobne. Hrdina sa snaží hádzať na všetko bobkom, takže fasuje tresty, ale vždy z toho vyjde ako víťaz, čo ho ešte viac štve. Keď v rámci menšej revolúcie zosnovanej bandou intelektuálov uniká späť na zem, zisťuje že tam je to úplná utópia kde ľudia ani nevedia čo je násilie, čo sa ta nejak nezhoduje so všetkými tými väzňami čo sú lifrovaný na Omegu. Vtip je v tom že ľudia sú v škole hypnoticky manipulovaný aby práskali sami na seba keď sa im niečo nezdá. Svištiaca béčková jazda podivnou spoločnosťou s nejakými zaujímavými myšlienkami navrch, fajn vec.

Vidlička
24.07.2018 1 z 5

Amatérština hrozná! Ale i přes to jsem chtěla vědět, jak to dopadne, a tak jsem dočetla, a nedokázala se přestat bavit tou příšernou dřevností, s jakou je knížka napsaná, takže aspoň jedna za snahu. Ale nemyslím to nijak zle, spíš úsměvně... Téma i nápad super, ale zpracování prosím do jiných rukou/pera...

Marquis
23.01.2016 5 z 5

Aj keď to po prečítaní navodí pocit, že ide o jalovejšiu verziu toho najlepšieho od Philipa K. Dicka, napriek tomu je to zábavné, znepokojujúce a pútavé. Automatické spovednice ma zamrazili, keď som si znovu spomenul na obdobné prístroje z Lucasovho THX 1138 (Buy, buy more!). Každopádne je to škoda, že autor nedal tomuto dielu väčší priestor, mytológia / história / sociálne zvyklosti Omegy, putovanie Willa Barrenta na vesmírnej lodi, či smerovanie ku konečnému odhaleniu, to by mohlo vydať na celkom slušnú a hodnotnú sci-fi ságu. Nebudem plakať nad nevyužitým potenciálom, k jednohubke takejto kadencie nemám žiadne výhrady.

Harry_
21.09.2014 4 z 5

Klasická "rodokapsová" SF ve formátu i čtivosti ideální na dovolenou nebo autobusu. Chytne a nepustí.

Petr K.
16.02.2012 3 z 5

Kdyz jsem byl mensi, nasel jsem ji v knihovne. Libila se mi mala velikost, tak jsem ji zkusil (ctenar to precte jednim dechem) . Byla to moje prvotina, takze mi prisla pekna (zajimava), ale dnes bych se asi neubranil smichu. Je tam par takovejch kravin, ale je to sci-fi, takze to k tomu asi patri.