Olympic

kniha od:

Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Olympic

Přidat komentář
RoBertino27
18.08.2020

Srovnání s Tůmovou knihou dopadá jasně na body pro Čtyři, co hrají rock. V tomto případě se čtenář musí vypořádat ze značně zmateným a bohužel místy hodně nepřesným, téměř heslovitým projevem. Nejsou snad dvě publikace na stejné téma, které by neměly ve svých statích nějaké protitrumfy, ale tato kniha jich nabízí podstatně méně, o to více je nepřehledná, až snaživě strnulá.

Gordonlord
19.02.2018

Předností téhle knihy je přehledné rozdělení událostí po letech, kdy každá kapitola nese název roku, jenž je zrovna popisován.

Jenom s tím popisem samotným je to horší - omezuje se na dost zkratkovité a suchopárné výčty toho, co v jakém roce nahráli, kdo v kapele byl, kdo odešel, a jaké koncerty Olympic odehrál. Nějaké zajímavosti, perličky, příběhy z turné, osobní zážitky. nebo cokoliv, co by vyprávění polidštilo, zplastičnělo a doplnilo, zde zcela chybí. Pouze suché a strohé výčty základních informací.

Navíc paní Šimíčková píše takovým kostrbatým stylem, že jsem si některé věty a souvětí musel přečíst i čtyřikrát, než jsem konečně pochopil obsah jejich sdělení.

No a nakonec - kniha je to už z dnešního pohledu docela stará, takže ten zkratkovitý výčet aktivit kapely končí v roce 1993. No...jako takové zmapování základních událostí prvních let kapely je to dobré, jinak tahle kniha už dnes nemá absolutně žádný smysl.


Autor a jeho další knihy

Ivana Šimčíková
česká, 1963

Podobné knihy

Kniha Olympic je v

Přečtených6x
Knihotéce4x
dalších seznamech1x