Oltář ztraceného ráje

Oltář ztraceného ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311595/mid_oltar-ztraceneho-raje-zAr-311595.jpg 4 287 49

Po pádu Bagdádu narazí dva iráčtí chlapci na ozbrojené muže rabující v městské zoologické zahradě. Stavidla se otevřela a stovky exotických ptáků, savců a hadů se pašují do západních zemí. Jenomže tento zločin skrývá ještě hlubší tajemství. Při střelbě v ulicích je vypleněna i skrytá podzemní zbrojařská laboratoř a na svobodu se dostává něco mnohem nebezpečnějšího. O sedm let později louisianská veterinářka Lorna Polková narazí na bariérovém ostrově na ztroskotanou rybářskou loď. Členové posádky jsou buď mrtví, anebo zmizeli, ale ve člunu se najde děsivý náklad – klece s exotickými zvířaty, která někdo evidentně pašoval pro černý trh. Jenomže ta zvířata nejsou tak docela v pořádku a jejich podivná znetvoření nedávají smysl: papoušek bez peří, dvě malpy kapucínské srostlé na boku a jaguáří mládě se zuby šavlozubého tygra. Všechna mají navíc jednu společnou vlastnost – povážlivě vysokou inteligenci. Aby Lorna odhalila pravdu o původu tohoto podivného nákladu a hrozbě, kterou představuje, musí se spojit s mužem, s nímž sdílí temné tajemství z vlastní minulosti. Jack Menard, agent americké pohraniční stráže, toho o ní ví opravdu hodně. Společně musejí najít zvíře, které uniklo z vraku rybářské lodi, a přitom odhalit tajemství úzce související s oborem genetického inženýrství a fraktální vědy. Čeká je otřesný objev, který sahá až k samému počátku existence lidstva. Dokáže Lorna zastavit to, co se má zrodit na oltáři edenském, dřív než bude ohrožen celý svět a samotná podstata lidství?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , BB art

Altar of Eden , 2009

Scharks
09.03.2017 5 z 5

Tohle je jediná kniha od Rollinse, jejíž přečtení jsem neustále odkládala... Chyba!! Je to úžasné napínavé čtení, stejně jako všechna jeho ostatní díla :) Tento autor asi nikdy nezklame a právem mu patří pěkný kus mé knihovny :)

Briv
14.11.2016 5 z 5

Tak tohle bylo dost dobré. Rollins prostě umí. Kniha mě polapila do svých temných louisianských vod a močálů a už jsem ji prostě musela dočíst. Téma mě bavilo opravdu hodně. Doporučuji.

orinka3
10.10.2016 2 z 5

Ach ne, to je spíš kniha pro dospívající mládež. Kniha vysoce akční, děj spočívá v pronásledování, prchání, střelbě, mizejících a zjevujících se příšer v bažinách, objevech v laboratoři - a to všecko je hodně naivní pro člověka, který už leccos prožil a pročetl. Začátek byl poutavý, pak už jsem jen listovala a ani pak jsem neztrácela nit. Takže za mě horší průměr, napínavé knihy si představuji jinak, ne tak prvoplánové.

Mammoth
07.07.2016 4 z 5

Velice svižný příběh, který nepostrádá napětí a postupem času nabírá i na zajímavosti díky "vědeckým" pokusům "těch špatných". Rozhodně spokojenost :-)

Elea
07.07.2016 5 z 5

Rollins opět nezklamal, zajímavý, napínavý děj, výborná kniha.

Atak
29.06.2016 5 z 5

Na to není co říci, prostě bomba :)

mrnka.t
28.02.2016 5 z 5

Rollins opět nezklamal! Super příběh.

Gaza92
07.02.2016 3 z 5

Oproti prvni zkusenosti s Rollinsem (amazonie) jsem byl docela zklaman. Zacatek opet napinavy,ale v druhy tretine jakoby mu dosli napady a chtel knihu dopsat za kazdou cenu. 3/5

Alex.Barunka
28.09.2015 4 z 5

James Rollins je skvělý autor a kromě Sigmy jsem od nej chtěla zkusit něco jiného. První polovina knihy byla velmi poutavá, ta druhá už méně. Každopádně Sigma je Sigma.

Pavlnka
28.07.2015 4 z 5

Velmi zajímavá knížka od začátku do konce. Moje první od tohoto autora a určitě se k němu budu vracet.

Gabkažabka
20.07.2015 5 z 5

Rollinsovým knihám prostě nejde odolat...... My všichni, kteří hltáme jeho SF - to víme. Kniha je opět důkazem toho, že Rollins je právem považován za Spisovatele s velkým S. Příběh propracovaný do detailů, nechybí rychlý děj ani akce. Prostě to nutí čtenáře stále pokračovat ve čtení. ČTEŠ, ČTEŠ, V POLOVINĚ SE NEMŮŽEŠ DOČKAT TOHO JAKÝ BUDE KONEC. JAKMILE DOČTEŠ, ZJISTÍŠ, ŽE TĚ MRZÍ, ŽE ČTEŠ TAK RYCHLE :-)
A to je celý mistr Rollins :-)

Tazz1
04.07.2015 4 z 5

Klasický Rollins. Kniha super, čte se jedním dechem...ale...ale...není to Sigma Force :-)

Bob34
02.04.2015 5 z 5

Spisovatel opět nezklamal super kniha

mulderka
02.04.2015 3 z 5

Pořád přemýšlím, kam pan Rollins chodí na ty nápady a jak to dělá, že teorie, na kterých stojí zápletka, vypadají tak věrohodně... vždycky, když dočtu, jen se děsím, aby snad náhodou neměl pravdu a něco takového už někde nečíhá. I tato jeho knížka je patřičně dobrodružná, velmi napínavá, ale... Sigma Force mě prostě baví podstatně víc, proto jen 3 velice subjektivní hvězdičky.

b.krteckova
24.03.2015 5 z 5

Jsem velkým milovníkem zvířat a tak kdykoliv se v knize objeví pes či nějaké jiné zvíře, trnu, zda-li se mu nic nestane....u této knihy to tedy bylo trnutí extrémní, ale jsem moc spokojená s tím, jak to všechno dopadlo :-)...moc pěkná a čtivá kniha. Jako vždy od Rollinse.

BukaJ
27.12.2014 5 z 5

Pro mě výborná kniha. Není zde moc co vytýkat..

lampernaqui
28.11.2014 3 z 5

Tentokrát je to jedna ze slabších od Rollinse. První třetina nahánění zvířete byla dobrá, ale bohužel s následujícím dějem měla společných jen pár stran. Jako kdyby potřeboval autor vyplnit zbylé strany něčím, aby měla knížka patřičnou tloušťku :) Ale jo, Igora bych domů klidně i bral. Teď se chystám na celou Sigmu, tak jsem zvědav, jak mě autor překvapí s dalšími hrdiny.

Irika
21.07.2014 3 z 5

První dvě třetiny velmi čtivé, poutavé, různorodé. Ovšem poslední třetina podle mého názoru knížce hodně ubírá. Je to roztahané vzájemné nahánění se postav sem a tam, jednoduché osobní vztahy, velmi předvídatelný závěr. Připadá mi, že to autor trochu odbyl, což je škoda, protože v úvodu knížka dokáže hodně rychle vtáhnout do děje.

konformita
28.02.2014 5 z 5

Rollins nezklamal. Zajímavé téma. Působí tak, že se v těchto záležitostech skutečně orientuje. Moc se mi líbila. Plno nečekaných zvratů.

ina77
16.01.2014 5 z 5

Kniha je naprostá bomba!
Byla by jsem hodně spokojená pokud by od tohoto autora vyšla kniha každý měsíc!