Oltář ztraceného ráje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po pádu Bagdádu narazí dva iráčtí chlapci na ozbrojené muže rabující v městské zoologické zahradě. Stavidla se otevřela a stovky exotických ptáků, savců a hadů se pašují do západních zemí. Jenomže tento zločin skrývá ještě hlubší tajemství. Při střelbě v ulicích je vypleněna i skrytá podzemní zbrojařská laboratoř a na svobodu se dostává něco mnohem nebezpečnějšího. O sedm let později louisianská veterinářka Lorna Polková narazí na bariérovém ostrově na ztroskotanou rybářskou loď. Členové posádky jsou buď mrtví, anebo zmizeli, ale ve člunu se najde děsivý náklad – klece s exotickými zvířaty, která někdo evidentně pašoval pro černý trh. Jenomže ta zvířata nejsou tak docela v pořádku a jejich podivná znetvoření nedávají smysl: papoušek bez peří, dvě malpy kapucínské srostlé na boku a jaguáří mládě se zuby šavlozubého tygra. Všechna mají navíc jednu společnou vlastnost – povážlivě vysokou inteligenci. Aby Lorna odhalila pravdu o původu tohoto podivného nákladu a hrozbě, kterou představuje, musí se spojit s mužem, s nímž sdílí temné tajemství z vlastní minulosti. Jack Menard, agent americké pohraniční stráže, toho o ní ví opravdu hodně. Společně musejí najít zvíře, které uniklo z vraku rybářské lodi, a přitom odhalit tajemství úzce související s oborem genetického inženýrství a fraktální vědy. Čeká je otřesný objev, který sahá až k samému počátku existence lidstva. Dokáže Lorna zastavit to, co se má zrodit na oltáři edenském, dřív než bude ohrožen celý svět a samotná podstata lidství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311595/oltar-ztraceneho-raje-zAr-311595.jpg 4.5229
Žánr
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art
Orig. název

Altar of Eden, 2009

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Oltář ztraceného ráje

Přidat komentář
Zavra
včera

Rollins je autor, který nenechá čtenáře vydechnout. Jeho knihy jsou napínavé a je těžké je odložit - o to víc člověku něco schází, když knihu dočte. Ihned začnu pátrat po jiné, ale už od tohoto autora mám přečteno vše... A tak dnes jdu na zatím jeho poslední knihu a budu se těšit na další...

ludek.n
20. ledna

James Rollins se ve svých dobrodružných thrillerech občas natolik utrhne ze řetězu, že je těžké jeho šíleným eskapádám uvěřit a nevyskakovat při tom metr vysoko. Ne že by se Oltář ztraceného ráje od této definice zase až tolik lišil, přesto jsem měl tentokrát pocit, že Rollins drží opratě nakrátko a divokému spřežení své mysli vládne pevnou rukou. Dějová linka proto překvapivě nebobtná a neroztéká se všemi směry, ale drží relativně pevný rámec a jako buldok se žene za návnadou. Myšlenka genetických manipulací je přitom dostatečně nosná, aby ji nepoložila na lopatky žádná ze zběsilých akčních bojůvek. Ty jsou koneckonců vystavěné na solidních základech a působí vcelku realisticky. Pobaví sestřelení vrtulníku náhodným výstřelem z vojenské brokovnice při zakopnutí utíkajícího střelce. Rollinsovi se koneckonců vydařily nejen bojové scény, ale šťastnou ruku měl i při volbě a vykreslení postav. Lorna Polková, Jack Menard i jejich protihráč Duncan Kent mají jiskru a sexappeal, který by jim mohl závidět nejeden akční hrdina. Jejich vzájemné interakce mají pořádně nabroušené ostří, stejně jako sametovost od srdce jdoucího pohlazení. S Rollinsovým Oltářem ztraceného ráje jsem se bavil a četbu jsem si maximálně užil.

Simona838
13.07.2019

Super! Napinave, bez hluchych mist. Dej svizne uhani. Uzila jsem si to + dozvedela jsem se neco noveho.

cheegen
12.07.2019

Tato kniha mne chytila a už nepustila. Super děj v odlehlé části světa, přesto tak očekávané v ztraceném pralese Amazonie. Je neuvěřitelné jak autor nakládá s fakty a obohacuje své čtenáře-super!

Pav
04.03.2019

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale zase super vymyšlený a napínavý příběh k zamyšlení.

nycol
01.02.2019

Většina autorových knih zaslouží pět hvězd.

alfi.pav
05.11.2018

Na tohoto autora jsem přišla náhodou a rozhodně nelituji. Děj této knihy má spád, velmi dobře se čte, už od začátku to čtenáře chytí a nepustí do poslední stránky. Situace jsou velmi dobře vykreslené, přiměřeně reálné, autor nabízí i vědecká témata k hlubšímu zamyšlení (fraktály, komunikace mezi jedinci pomocí magnetitu). Měla jsem ji přečtenou za necelé dva dny. Určitě doporučuji.

Bino
28.10.2018

super...

1