Oltář ztraceného ráje

Po pádu Bagdádu narazí dva iráčtí chlapci na ozbrojené muže rabující v městské zoologické zahradě. Stavidla se otevřela a stovky exotických ptáků, savců a hadů se pašují do západních zemí. Jenomže tento zločin skrývá ještě hlubší tajemství. Při střelbě v ulicích je vypleněna i skrytá podzemní zbrojařská laboratoř a na svobodu se dostává něco mnohem nebezpečnějšího. O sedm let později louisianská veterinářka Lorna Polková narazí na bariérovém ostrově na ztroskotanou rybářskou loď. Členové posádky jsou buď mrtví, anebo zmizeli, ale ve člunu se najde děsivý náklad – klece s exotickými zvířaty, která někdo evidentně pašoval pro černý trh. Jenomže ta zvířata nejsou tak docela v pořádku a jejich podivná znetvoření nedávají smysl: papoušek bez peří, dvě malpy kapucínské srostlé na boku a jaguáří mládě se zuby šavlozubého tygra. Všechna mají navíc jednu společnou vlastnost – povážlivě vysokou inteligenci. Aby Lorna odhalila pravdu o původu tohoto podivného nákladu a hrozbě, kterou představuje, musí se spojit s mužem, s nímž sdílí temné tajemství z vlastní minulosti. Jack Menard, agent americké pohraniční stráže, toho o ní ví opravdu hodně. Společně musejí najít zvíře, které uniklo z vraku rybářské lodi, a přitom odhalit tajemství úzce související s oborem genetického inženýrství a fraktální vědy. Čeká je otřesný objev, který sahá až k samému počátku existence lidstva. Dokáže Lorna zastavit to, co se má zrodit na oltáři edenském, dřív než bude ohrožen celý svět a samotná podstata lidství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311595/oltar-ztraceneho-raje-zAr-311595.jpg 4.5229
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, BB art

Altar of Eden, 2009

Kniha Oltář ztraceného ráje

Zavra
včera

Rollins je autor, který nenechá čtenáře vydechnout. Jeho knihy jsou napínavé a je těžké je odložit - o to víc člověku něco schází, když knihu dočte. Ihned začnu pátrat po jiné, ale už od tohoto autora mám přečteno vše... A tak dnes jdu na zatím jeho poslední knihu a budu se těšit na další...

ludek.n

James Rollins se ve svých dobrodružných thrillerech občas natolik utrhne ze řetězu, že je těžké jeho šíleným eskapádám uvěřit a nevyskakovat při tom metr vysoko. Ne že by se Oltář ztraceného ráje od této definice zase až tolik lišil, přesto jsem měl tentokrát pocit, že Rollins drží opratě nakrátko a divokému spřežení své mysli vládne pevnou rukou. Dějová linka proto překvapivě nebobtná a neroztéká se všemi směry, ale drží relativně pevný rámec a jako buldok se žene za návnadou. Myšlenka genetických manipulací je přitom dostatečně nosná, aby ji nepoložila na lopatky žádná ze zběsilých akčních bojůvek. Ty jsou koneckonců vystavěné na solidních základech a působí vcelku realisticky. Pobaví sestřelení vrtulníku náhodným výstřelem z vojenské brokovnice při zakopnutí utíkajícího střelce. Rollinsovi se koneckonců vydařily nejen bojové scény, ale šťastnou ruku měl i při volbě a vykreslení postav. Lorna Polková, Jack Menard i jejich protihráč Duncan Kent mají jiskru a sexappeal, který by jim mohl závidět nejeden akční hrdina. Jejich vzájemné interakce mají pořádně nabroušené ostří, stejně jako sametovost od srdce jdoucího pohlazení. S Rollinsovým Oltářem ztraceného ráje jsem se bavil a četbu jsem si maximálně užil.

Simona838
13.07.2019

Super! Napinave, bez hluchych mist. Dej svizne uhani. Uzila jsem si to + dozvedela jsem se neco noveho.

cheegen
12.07.2019

Tato kniha mne chytila a už nepustila. Super děj v odlehlé části světa, přesto tak očekávané v ztraceném pralese Amazonie. Je neuvěřitelné jak autor nakládá s fakty a obohacuje své čtenáře-super!

Pav
04.03.2019

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale zase super vymyšlený a napínavý příběh k zamyšlení.

nycol
01.02.2019

Většina autorových knih zaslouží pět hvězd.

alfi.pav
05.11.2018

Na tohoto autora jsem přišla náhodou a rozhodně nelituji. Děj této knihy má spád, velmi dobře se čte, už od začátku to čtenáře chytí a nepustí do poslední stránky. Situace jsou velmi dobře vykreslené, přiměřeně reálné, autor nabízí i vědecká témata k hlubšímu zamyšlení (fraktály, komunikace mezi jedinci pomocí magnetitu). Měla jsem ji přečtenou za necelé dva dny. Určitě doporučuji.

Bino
28.10.2018