Oltář z kostí

Oltář z kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133795/oltar-z-kosti-133795.jpg 4 98 24

Dobrodružný konspirační román mezinárodně uznávaného autora, jenž se skrývá pod pseudonymem, v sobě snoubí to nejlepší z Dana Browna a Roberta Ludluma. Sanfranciská právnička Zoe Dmitroffová se nečekaně dozvídá, že někdo v noci v parku zavraždil její babičku Katyu, o níž se domnívala, že je už padesát let po smrti. Nedlouho poté obdrží Zoe dopis, v němž ji Katya informuje, že je to ona, kdo se nyní stává Strážkyní oltáře z kostí, tajemného artefaktu z minulosti, ukrytého v jeskyni na Sibiři a tak cenného, že se o něj začne zajímat ruská mafie, KGB, CIA i Zoeina matka, záhadná obchodní magnátka. Zoe se rázem ocitá v ohrožení, na scéně se však objevuje Ry O’Malley, drsný chlápek, který má své vlastní důvody, proč pátrat po vrazích Katyi Orlovové. Nechá se najmout na Zoeinu ochranu a společně se vydají se na cestu, aby odhalili tajemství ikony obdařené nebývalou mocí…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Altar of bones , 2011

nikatus
08.03.2022 3 z 5

Strašná slátanina, ale četla se příjemně

postrach
07.07.2021 4 z 5

Dobre napsana kniha.Ale trvalo dlouho ji prelouskat.....

trudoš
13.03.2018 3 z 5

Nenáročný konspirační thriller, jehož plusem je čtivost. Vše ostatní už jde na vrub čtenářova vkusu a času. Philip Carter bohužel nelituje jediné vycpávky, kterou by mohl v příběhu použít, díky čemuž mu akční zápletka pro dvě stě stran nabobtnala málem na trojnásobek. Ohledně autentičnosti při zemi taky příliš nezůstal, přestože se bere smrtelně vážně. Práci si navíc zjednodušil vytvořením fádně kýčovitých postav, kterým prochází i ty nejkrkolomnější kaskadérské kousky, takže bez problémů zvládnou prakticky cokoliv. Podobné je to i s padouchy, kterých je tu požehnaně a každý jeden z nich je ztělesněním toho největšího zla. Naneštěstí jejich role v příběhu není moc uspokojivá, o čemž svědčí hlavně jejich odbytý skon.
Celkově na mě Oltář z kostí působil dojmem, jako by si autor nemohl vybrat, zda chce paběrkovat na Danu Brownovi, nebo Jamesi Rollinsovi. A ta kombinace obou mu na výbornou úplně nevyšla. Zabít čas s tím šlo ideálně, ale na vlastní místečko v knihovně to rozhodně nestačilo.

madja
18.02.2017 1 z 5

K Danu Brownovi má hodně daleko. Příběh je sice napínavý, ale děj je celkově přehnaný, kýčovitý.

Pavlnka
11.02.2017 1 z 5

Nemůžu se tím bohužel prokousat a knížku odkládám jako nedočtenou. Podle mě moc překombinované.

francouz
31.12.2016 4 z 5

Byla to opravdu jízda. Autor čtenáře nenechá ani chvilku vydechnout. Jenom škoda, že nedošlo k trošku většímu popsání hlavních hrdinů, takto se postupně dozvídáme například o znalosti 12 jazyků, ale autor nešel v tomto případě neroezpsal nebo nepoužil příliš tyto schopnosti.....
Na druhou stranu, se opravdu stále něco děje, odkrývají se stále nové a nové skutečnosti, které by čtenář, a to musím říci, opravdu nečekal, že se s nimi shledá v tomto thrileru, takže najednou jste desítky let zpět, tak aby jste viděli příběh, který jste viděli několikrát, opět z jiného pohledu, no prostě nenudíte se. Je to opravdu pohodové oddychové čtení na dlouhé zimní večery.

Sheemas
20.11.2016 4 z 5

Oltář z kostí má poměrně jednoduchý přímočarý příběh, kde autor strašně rád odkazuje na životy slavných osobností (tedy spíše jejich úmrtí). Kniha se čte rychle, příběh se rychle posunuje vpřed, postavy jsou klasicky rozděleny na velmi kladné a velmi záporné, prakticky nic mezi. Kniha se přirovnává ke knihám Browna či Ludluma, no nevím, je to spíš takový trošku slabší odvar z nich, na deštivé podzimní večery ideální.

Lena79
19.08.2016 5 z 5

Kniha mi přišla docela zajímavá. S každou novou stránkou se dělo něco, co vás vede číst dál...
Některé pasáže se zdají být vskutku přehnané, ale přeci jen se jedná o konspirační teorie. Krom toho Sovětský svaz-potažmo Rusko je zemí nekonečných možností, takže bych s trochou nadsázky i klidně mohla věřit, že tam někde něco podobného jako je Oltář z kostí mají :-) Ale teď vážně. Kniha se čte velice dobře, čtenáře prostě nesmí odradit množství stránek...Já knihu doporučuji

Viviana-Mori
10.07.2016 5 z 5

Půlku knihy jsem přečetla za jeden den, to se mi nestává příliš často. Opravdu se mi to moc líbilo, samá akce, mysteriózní akční zápletka, ani romantika nechybí, prostě moje gusto.

jaja1989
07.05.2016 3 z 5

No šifra od Browna to není, ale i tak se to dá číst,

Mammoth
06.05.2016 3 z 5

Velmi svižný akční příběh, který velmi rychle odsýpá a v podstatě postrádá hluchá místa kde by se nic nedělo, navíc v prověřeném obsazení superhrdina + superodolná amatérka, kteří jsou schopni se dostat se z takových situací, že by James Bond zbledl závistí a končící happyendem tak sladkým, až se kazí zuby. Oddechovka jak má být. Do příběhu mi kontextově zapadl i Rasputin a dejme tomu,že i Marylin se dala kousnout i když její skon mi přišel hodně přitažený za vlasy ale budiž. Co mi však hodně vadilo, bylo "vysvětlení" Kennedyho vraždy a odhalení vraha. Chápu, že tam autor chtěl dostat víc "těch zlých" ale tohle se fakt nepovedlo...

jindrusa
24.11.2015 5 z 5

Napínavý děj, moc se mi líbilo.

renefer
08.08.2015 4 z 5

Dobře napsané, přečte se jedním dechem. Autorka umně skloubila historii, napětí a romantiku.

pityx
22.03.2015 4 z 5

Knizka ktera vas chyti a nepusti dokud ji nezhltate. Pravda je ze nektere momenty jsou trochu nelogicke (honicka v Parizi), ale to clovek knizce odpusti. Kdo ma chut na paradni stihaci jizdu, smele do toho.

cantona
15.12.2014 5 z 5

Kniha podle mého gusta. Tenhleten žánr mě prostě baví! A pokud je to i dobře napsané a má to hlavu i patu tak není co řešit. Této knize není moc co vytknout snad jen, že je až s podivem z čeho se hlavní hrdinové dokážou dostat. Byl by z toho opravdu dobrý americký film! :-)

cicibajza
06.07.2014 5 z 5

kniha sa mi veľmi páčila, vobec som sa pri nej nenudila. trochu histórie, romantiky, dobrodružstva - dobrá kombinácia. len niektoré akčné scény boli trochu ako z Jamesa Bonda :) ale rozhodne doporčujem!

Ben Nevis
17.03.2014 4 z 5

Nemám tomu po stylové stránce co vytknout, autor je zručný řemeslník, ale na 5/5 tomu chyběla přidaná hodnota, nějaký přesah. Trocha filosofování na téma smrtelnosti nic nemění na tom, že je to pouze zábavná akční jízda naroubovaná na slavná úmrtí. Bavilo mě to, i když na můj vkus tam bylo moc filmové akce.
Samopalové přestřelky střídají honičky dopravními prostředky a i když jsou nepřátelé vždy o krok napřed, nikdy se nestrefí a pokaždé se nechají oblafnout nějakou trapnou fintou.

Osobně s autorem (jeho postavami) nesouhlasím, protože si myslím, že právě krátký život nutí lidi chovat se bezohledně. Kdyby se svými rozhodnutími museli žít hodně, hodně dlouho, všechno by si dvakrát rozmysleli, hlavní takoví ti "po nás potopa". :-)

Lucipeci
31.12.2013 1 z 5

Těšila jsem se, bohužel mě nezaujala, nedočetla jsem

Elizabet
29.09.2013 5 z 5

Napinave a lehke čteni ,mužu jen doporučit.

bbara155
26.06.2013 5 z 5

Napínavé, akční a čtivé. Knížka mě bavila a můžu doporučit.

Autorovy knížky

2012  83%Oltář z kostí

Kniha Oltář z kostí je v