Olivovník

Olivovník https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392409/bmid_olivovnik-rDF-392409.jpg 4 147 53

Kouzelný dům protkaný pavučinou tajemství Jako mladičká dívka strávila Helena kouzelné léto u svého kmotra Anguse na Kypru a poprvé v životě se tu zamilovala. Po letech se teď do starobylé vily Pandory vrací a doufá, že v malebné hornaté krajině plné vinic a olivových hájů prožije s manželem a třemi dětmi podobné idylické léto jako kdysi. Hned po příjezdu do domu, který jí její kmotr, bývalý velitel britské vojenské posádky odkázal, však zjišťuje, že se stále víc zaplétá do pavučiny tajemství, jež úzkostlivě tajila před svým mužem Williamem a třináctiletým synem Alexem. Minulost ji tu však dostihuje na každém kroku a zahání do slepých uliček, z nichž není úniku…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Víkend

The Olive Tree , 2016

Jenny46
21.02.2024

Autorku mám moc ráda a má lepší knihy...
Do čtení jsem se nutila, příběh mě moc neoslovil nebo nesedí. Nádherné prostředí, ale tentokrát asi nebudu ani hodnotit....

Ahmose
24.10.2023 3 z 5

Jedna z najslabších kníh, aké som od Lucindy prečítal. Nechápte ma zle, tá kniha sama o sebe nie je až taká hrozná, ale viem, že autorka to vie aj oveľa lepšie. Príbeh samotný je taká dráma pre drámu, v podstate žabomyšie vojny. Prvých sto strán ma bavilo, potom to však začalo ísť z kopca a následne až posledná štvrtina knihy bola opäť zaujímavá. Zvyšok medzi tým, je čistá vata. Naozaj si nemyslím, že kniha musela nutne mať štyristo strán. Polovičný rozsah by bol celkom dostačujúci. Nemyslím si, že niekto potrebuje čítať čo desať strán o tom, ako postavy raňajkujú, opaľujú sa, obedujú, večerajú a idú spať. Inak sa Olivovník číta veľmi dobre. Tým, že obsahuje úryvky z denníka trinásťročného chlapca, tak má kniha oveľa bližšie k YA knihám a je teda vhodný aj pre mladších čitateľov. V postave Heleny je tiež cítiť isté autobiografické prvky, nakoľko sama autorka bola tanečnicou. Aby som to nejak zhrnul, na trhu sú od autorky oveľa lepšie knihy ako táto, pokiaľ ale hľadáte niečo na oddych pri upršanom popoludní, Olivovník by vám mohol vyhovovať. Minimálne po vizuálnej stránke bude určite ozdobou v knižnici.

Lenča75
12.10.2023 5 z 5

Musím uznat,že tahle autorka mě baví,píše srozumitelným jazykem,děj vás vtáhne a většinou se vždy točí kolem nějakého rodinného tajemství,jednoduše oddychovka na odreagování se od běžných starostí.

AlenaF
15.08.2023 5 z 5

Bezvadné čtení. Doporučuji.

Irsaf
08.07.2023 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Četla se moc dobře a určitě si přečtu její další knížky.
Helena neměla vůbec lehký život. Alex byl fajn.

Evka27
16.04.2023 4 z 5

Několikrát jsem musela začít od začátku,než jsem se začetla. Sice trochu delší,ale vcelku příjemný román.

Kskaja
02.04.2023 3 z 5

Dej se trochu táhl. Kniha by snesla i méně stran. Ale vcelku se mi to líbilo. Pěkně napsaná kniha

SumýšIrena
08.03.2023 2 z 5

Musím říct, že to patří k tomu nejslabšímu, co jsem od Lucindy četla.

bookcase
23.02.2023 4 z 5

Krásný příběh, možná ne nejlepší, co Lucinda Riley napsala, ale má atmosféru. Alex a jeho deník top, konec vybroušený.

tinka1974
12.02.2023 3 z 5

Na Olivovník jsem se těšila ani nevím proč, ale byl pro mě zklamáním. První polovina byla nuda. Čekala jsem, kdy se tam všichni uzlatíčkují a udrahouškují. Ovšem po příjezdu Fabia vzal děj spád a ten konec, který odvypráví Alex je suprový. Alexův deníček byl to nejlepší, co mi udrželo u čtení.

Arwen777
15.09.2022 4 z 5

Vila se symbolickým jménem Pandora při svém zabydlení po mnoha letech zatřese s osudy prázdninových obyvatel, když některá pečlivě střežená a obávaná tajemství vyjdou najevo.
Lehké romantické čtení o osudech, láskách, přátelstvích, ztrátách a zklamání členů jedné anglické rodiny a jejích přátel. Napsané lidsky, jak to Lucinda Riley uměla. Ideální čtení na léto, trochu zamotané, s krásným vykreslením malebného Kypru.

Kanimůra2
14.09.2022 5 z 5

Mě se kniha líbila. Už jen to prostředí. Kdo z nás by nechtěl trávit léto ve starobylé vile s výhledem na moře? Ach, líbilo se mi to. Líbilo moc.

knihovniceS
03.09.2022 4 z 5

Olivovník
Dočetla jsem příběh, který mě zpočátku nadchl, ale v polovině knihy začal být zdlouhavý. Nebylo to na přerušení četby, byla jsem zvědavá a četla jsem dál. Najednou děj zase dostal spád a vyprávění Heleny a deník jejího třináctiletého syna Alexe jsem dočetla. Miluji Řecko, ale na Kypru, kde se děj odehrává, jsem nikdy nebyla, dle popisu mi Řecko připomíná. Zpět k příběhu: Helena zdědí na Kypru usedlost, kde tráví léto s početnou rodinou a s přáteli. Vzpomíná, jak zde trávila dětství, poznala první lásku ... Současně čteme deník jejího prvorozeného syna, který chce odhalit matčino tajemství, kdo je jeho otcem. Děj je spletitý, Alex zapisuje do deníku a na 13letého kluka dost filosofuje ... Víc neprozradím, kniha stojí za přečtení. Dávám 4 hvězdy

Jessica007
27.08.2022 5 z 5

Moje krásné letošní letní čtení. Kniha se mi moc pěkně četla, je taková příjemná, oddychová. Líbilo se mi, že skoro celý děj se odehrává na Kypru. Moc pěkná kniha, děkuji.

mcabr
24.08.2022 5 z 5

Moc pěkné čtení, takové oddychové.

lucie2371
22.08.2022 5 z 5

Nádherný příběh z Kypru. Připadala jsem si jako bych s postavami byla já sama na jejich hektické dovolené.
Nejvíce jsem si oblíbila postavy Chloe, Immy a Freda. Děti mi v takovýchto knihách vždy přirostou k srdci nejvíce ️
Kniha určitě stojí za přečtení.

Katerina015
19.08.2022 4 z 5

Moc krásná letní oddechovka

Dámaskloboukem
18.07.2022 2 z 5

Tohle měla být kniha mých letošních prázdnin. Přesně jsem věděla, ze ji budu číst na lehátku u moře, horké slunce mi bude opalovat nohy, kolem budou řvát cikády a nade mnou na kopci se bude zelenat olivový háj ( dětmi z tábora nazývaný oliváč), kde se každoročně koná stezka odvahy. Na tu nechodím, protože já jsem schopna se tam ztratit i za bílého dne. Tamní cestičky a olivovníky podle mě vypadají úplně stejně, jeden jak druhý.
Všechno klaplo, jen ta knížka mě úplně nechytla. Příběh není špatný, ale nesedí mi autorčin opisný a velice výpravný styl vyprávění.
Asi jsem momentálně ve zrychleném táborovém módu a pomalé klidné příběhy si nemam prostor patřičně vychutnat.

helenah
02.07.2022 5 z 5

Omnia mea mecum porto...neboli všechno své si neseme s sebou. To krásné...i to co jsme nezvládli,zvorali, zničili. A když máme stejně jako Helena štěstí na ty, kteří jsou schopni a ochotni odpouštět, protože i oni "všechno své nesou a někdy možná táhnou s sebou", může nastat prostý a krásný happyend.
Knížka Olivovník je krásná a já za ni děkuji.

zdehan
02.07.2022 5 z 5

Byla to taková pěkná oddechovka.