Olivie se snaží

Olivie se snaží https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399226/bmid_olivie-se-snazi-3t3-399226.jpg 3 31 9

Olivie s Felixem se snaží o dítě. Dokonce se kvůli tomu, že chtějí založit rodinu, přestěhovali na předměstí. Přestože však ke svému sexuálnímu životu přistupují s vojenskou precizností, po prckovi není stále ani stopy, a přitom potomci nejbližších přátel jako by přicházeli na svět každý týden. Olivie se ale nesnaží jen o dítě, snaží se i o povýšení v zaměstnání, a když do firmy nastoupí nový (a také velice pohledný) šéf, vydá se po nebezpečné cestě, na které může ztratit všechno, na čem jí v životě záleží. Nesmírně vtipný a upřímný román o tom, co čekat, když nejste v očekávání. Je vůbec nutné mít dítě, aby se člověk cítil šťastný a spokojený?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

Trying , 2018

sarhaj
15.05.2023 odpad!

Za mě nedočteno, ztráta času. Přečetla jsem asi čtvrtinu knihy a naprosto se v této slátanině ztrácím.

Lucky-Newmann
15.12.2021 5 z 5

Toto není knížka pro každého, proto asi tak malé hodnkcení. Neplodnost je citlivé téma, sama si teď procházím snažením, které se nedaří a knížka je tín pádem za mě naprosto skvělá. Uklidňuje mě, dává mi najevo, že v tom nejsem sama a dává mi naději.

Delitka
15.12.2019 2 z 5

Ne, tohle nebyl můj šálek kávy. Nudné a jak už tu psali jiní Olívie si pořád stěžuje.

Acquenta
13.12.2019 3 z 5

Fajn oddechovka. Styl psaní se četl dobře, příběh smutný, ale občas i humorný, čekala jsem, že se nakonec povede...a ono...ale špatné to nebylo :-)

bonie78
02.11.2019 2 z 5

Zajímavé téma, ale nerozvíjí se a opakuje se do úmornosti. Stačilo by 200 stran. Na 350 stránek je to opravdu nezáživné.Konec celkem dobrý

knih.sasa
14.05.2019 1 z 5

Naprostá nuda, která mě nezaujala. Téma je zajímavé, ale nedokázala jsem se ztotožnit s žádným s hrdinů. Navíc obálka mi s volským okem evokuje neustále spíš název "Olivie se smaží", což by docela i sedělo významově. Touha po dítěti a plánovaný sex na správnou dobu je takové smažení sama sebe. Kniha je psána dnešním stylem mluvy "mladých" s ohledem na všechny komunikátory, které používají nebo na kterých postují své životy.

vera5841
05.05.2019 2 z 5

Kniha otevírá mnoho témat okolo početí a rodičovství, která jsou i v dnešní době spíše tabu. Avšak spousta z nás ví, že přesto má společnost tendenci pokládat otázky, které mohou být nepříjemné až bolestivé ( Kdy už budete mít dítě? Vy nechcete dítě? Snažíte se? Chcete druhé?)
Tam to ale i končí. Olivie je příšerná a často jsem ji nemohla vystát ani já, natož chudák Felix. Celá její ,,snaha" spočívá v neustálém naříkání a prkenné souloži jednou za měsíc...

MartinaF
22.04.2019 4 z 5

Jsem šťastná, že patřím k těm ženám, které neměly problém otěhotnět. Proto si ani neumím představit trápení a veškerý koloběh kolem neplodnosti. Po přečtení knihy mají tyto ženy můj obdiv a držím jim pěsti. Hořkosladké čtení, které chytí za srdce a přiměje k zamyšlení nad životem, vztahy a přehodnocením priorit.

veronika0382
22.03.2019 5 z 5

Olivie se snaží je dojemný, hořkosladký, místy vtipný román. Je skutečný, protože tyhle pocity se dějí každé druhé ženě. Je laskavý, syrový a má hloubku. Rozhodně stojí za to, protože je to taková sonda do vztahů, partnerství, každodenních problémů a do hlavy skoro každé ženy. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Autorovy knížky

2019  60%Olivie se snaží

Kniha Olivie se snaží je v