Zkamenělá krev ekniha

Vápencem na pobřeží Ölandu probíhá krvavá žíla, sytě rudá vrstva, o níž se dříve tvrdilo, že je zkamenělou krví, jež byla prolita v boji mezi skalními troly a vílami z planin. Všechny tyto pověsti zná také Per Mörner, který přijíždí do Stenviku oslavit se svými dětmi Velikonoce. Proti svým původním plánům sem nakonec přiveze i svého problematického otce Jerryho, který je později zavražděn. Zdá se, že ho zabil někdo, koho znal. Kdo ho ale mohl tak strašlivě nenávidět? Pera Mörnera nenechává tato otázka v klidu. A to, co vypátrá, jím naprosto otřese......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152384/zkamenela-krev-152384.jpg 3.9348

Öland 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Blodläge, 2010

Kniha Zkamenělá krev

MonikaV
15.12.2020

Já jsem spokojená a doporučuji.

Anetiina
26.11.2020

Asi nejslabší díl série. Příběh samotný byl zajímavý, ale autor z něj ani zdaleka nevytěžil maximum, postavy byly málo propracované, závěr odbytý na pár stranách, víly otravné a nadbytečné. Ale opět nezklamala příjemná severská atmosféra.

hanap
25.10.2020

Tato kniha byla pro mně příjemným překvapením. Autor vypráví příběhy několika lidí, kteří zdánlivě nemají nic společného až na to, že bydlí na ostrově Ölandu, ale vše je jinak.

ber
06.08.2020

Tento díl mi zase sedl. Jednotlivé příběhy (minulost a přítomnost) do sebe tak jemně zapadaly, až vytvořily krásný příběh. Povídání o vílách tomu vytvořilo, krásný mystický dojem, i když to bylo na konci logicky vysvětleno.

mol378
03.08.2020

Poklidná detektivka-nedetektivka, ze které čiší trošku tajuplná atmosféra severského ostrova, opředeného pověstmi místních o vílách a trolech. Ideální četba na léto v houpací síti ve stínu lísky... Ale obsah asi brzo zapomenu. Zkusím ještě čtvrtou knihu série.

1T0S_
03.07.2020

Poměrně netradiční krimi. Detektivní zápletka tu totiž působí spíše jako pozadí, ne jako hlavní motiv děje. Tím je totiž život na Ölandu. Četba je to pomalá, ale mně osobně se kniha líbila a přišla mi i docela napínavá. Je super, že ještě existuje nějaký autor severské krimi, který nesází na ohrané koncepty, přehnaně geniální detektivy a snahu šokovat brutalitou. Theorin si totiž vystačí s dobrou atmosférou, skvěle vykreslenými charaktery a špetkou napětí.

Dudek25
09.06.2020

Kniha se mi četla hezky byla jako vždy čtiva...

Janaves
31.05.2020

Vzhledem ke komentářům se mi do knihy moc nechtělo. Ale nakonec jsem se do ní začetla a zklamaná jsem nebyla.