Mlýny osudu

Mlýny osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201429/mid_oland-mlyny-osudu-ZIT-201429.jpg 4 361 85

Öland série

Uprostřed noci zabuší na dveře bývalého námořníka Gerlofa Davidssona dvanáctiletý Jonas Kloss a s hrůzou mu vypráví o tom, že na moři viděl loď, na jejíž palubě byli umírající námořníci a šílenec se sekyrou. Na Ölandu se zatím rozbíhá hlavní turistická sezóna, přijíždějí sem tisíce lidí, ne všichni tu ale chtějí strávit dovolenou nebo obdivovat krásy ostrova. Starý muž jménem Aron Fredh se vrací po mnoha letech z ciziny na Öland s jediným cílem: pomstít se. Vysvětlení je třeba hledat jak v minulosti, tak v přítomnosti, a především v bohaté rodině Klossových, která na ostrově vlastní přepychové rekreační středisko. Jediný Gerlof začíná tušit, kdo by mohl Fredh mohl být; zdá se, že se s ním dokonce kdysi dávno setkal. Oba spolu tehdy stáli na hřbitově u čerstvě vykopaného hrobu, když vtom zaslechli, jak se z rakve ozývá bouchání...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Rörgast , 2012

149.149
04.08.2014 5 z 5

Po Ölandu se mě bude hodně stýskat! Theorin to místo tak dokonale uměl popsat, že sem si připadala jak kdybych tam byla...
Nicméně, už teď se třesu na další knížku!

princesse
02.08.2014 5 z 5

Moje první kniha od Johana Theorina a nelituji tohoto seznámení. Skvěle čtivá. Přečteno za čtyři večery. A to ma kniha téměř 500 stran. Zásluhu na tom jistě mají také kratší kapitoly a bezesporu příběh sám. Myslím, že povedená severská krimi. Prolíná se zde současnost s minulostí, což není vůbec na škodu. Informace z té doby jsou přinejmenším zajímavé, i když hrůzné, ale historie někdy taková bývala. Ale to je ostatně i současnost. Jistě stojí za přečtení.

Maragad
20.07.2014 4 z 5

Ostrov s tajemnou minulostí a drsnou krajinou, to je Öland. Právě tam se již po čtvrté vydáváme s Johanem Theorinem, který na tomto ostrově trávil již od dětství každé léto a později se nechal ostrovem inspirovat ve své literární tvorbě. Spojením mystického prostředí se světovou historií a severskou detektivkou vzniká velkolepé dílo, kterým kniha Mlýny osudu bezesporu je.

Baiba
14.07.2014 4 z 5

Johan Theorin nepíše klasické detektivky ani thrillery. Důležitější než detaily pátrání je pro něj atmosféra. I tentokrát se děj odehrává na ostrově Oland, kde tentokrát severské větry vystřídalo úmorné parno. Kdo má rád tajemství, temné příběhy s přesahem do minulosti, bude spokojen. Čtivé, napínavé... a poučné. Podstatná část knihy se totiž odehrává ve stalinistickém Rusku, hrůzy tehdejšího režimu jsou popsány hodně sugestivně. Pro mě nejzajímavější pasáže. Děj lehce předvídatelný.

alnahu
09.07.2014 3 z 5

Velmi napínavý ,tajemný úvod, ale pak jsem se nějak nemohla začíst, v knize se prolíná několik postav. Tato kniha není můj šálek kávy.

Johan Theorin
švédská, 1963