Mlhy Ölandu

Mlhy Ölandu https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78790/mid_oland-mlhy-olandu-qoQ-78790.jpg 4 795 204

Öland série

Je chladný den na konci léta. Malý chlapec opatrně leze přes kamennou zídku u osamělého domu. Rozhlédne se po travnaté krajině Ölandu, vykročí do mlhy a beze stopy zmizí... Nikdo, rodina ani policie, ho už nikdy nespatří. O dvacet let později dostane Julie, matka zmizelého chlapce, od svého otce podivnou zprávu: má se vrátit na Öland a pomoci mu hledat ztraceného syna. Poštou totiž přišel balíček, v němž byla chlapcova bota. Temná minulost se bolestně vrací a Julie je rozhodnuta odhalit tajemství na vlastní pěst. Brzy však zjišťuje, že jí chce někdo v pátrání za každou cenu zabránit. Je to snad domnělý vrah Nils Kant, muž, který měl být už dávno mrtvý? Mnozí lidé totiž stále věří, že tento muž dodnes bloudí pustinami Ölandu a zjevuje se ve chvíli, kdy přichází hodina stínů a ozývají se hlasy mrtvých.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Skumtimmen , 2007

MichelleS
04.09.2018 3 z 5

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Moc se mi líbilo prostředí podzimního ostrova Ölandu, dvě postupně se sbližující linie vyprávění, pomalé rozkrývání osudů a poznávání postav. I bych odpustila nějakou tu malou nepřesnost, ale na konci ve snaze o akční a šokující rozuzlení se těch nelogičností, náhod a nevysvětlených motivací nakupilo přes míru. Tím autora nezatracuji, ještě určitě zkusím nějakou další jeho knihu.

Calibra
02.08.2018 4 z 5

Hezká kniha, hezký příběh, skvěle popsána krajina Ölandu, úplně si představuji každou uličku ve vesnicích a každý keřík na alvaru. Postavy jsou taky dobře vykresleny a na konci příběhu mírné překvapení. Jediné co bych vytkla, málo napětí. Do dalších děl autora určitě půjdu.

Oliva2010
15.07.2018 4 z 5

Pro me osobne velmi sugeativni pribeh, protoze mam maleho syna
Dokazala jsem splynout s dejem a prozivat ho. Kniha je tajemna, napinava.

Anie.M
06.07.2018 4 z 5

nejvíce na knize oceňuji tu atmosféru, která vtáhne do děje a navodí tu správnou náladu pro odhalování dávno zapomenutých příběhů. líbily se mi ty skoky v čase také to, že příběh se odhaloval postupně a zároveň do poslední kapitoly není úplně jasné, jak to tedy bylo. určitě se chystám na další díly.

jarin58
05.07.2018 3 z 5

Kniha se mi líbila,nádherný popis ostrovní krajiny,ale děj pokulhává.V jednom místě si při loučení Julie s otcem neuvědomuje že ho vidí naposled živého a nakonec je děda jako jura.A nakonec Martin po těžkém zranění způsobené Nilsem,z kterého se nikdy nevzpamatuje ještě pomáhá vykopat hrob.Takže za tři hvězdy.

IVANA0123
02.07.2018 4 z 5

Dobře napsaný severský příběh, zajímavá zápletka a vše je nakonec jinak než na začátku vypadá. Ponurou atmosféru výborně dokresluje popis ölandského alvaru a sychravého deštivého podnebí, takže se knížka bezva čte večer pod dekou.
(7/18)

DuncanIdaho
05.06.2018 4 z 5

Docela dobré čtení. Jak už to tu několik lidí psalo, je příběh takový ponurý. Zjišťování zkutečností bylo takové nenápadné. Ani jsem nezjistil, jak vlastně ti důchodci na ta fakta o případu přišli. Určitě si to přečtěte.

belina1
02.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha!!!!

felia
01.05.2018 5 z 5

Theorin je skvělý. Podle mého názoru se stylem vyrovná Peteru Mayovi

šipek
19.03.2018 4 z 5

Knize by neuškodilo o pár stránek méně, hlavně v první polovině. Konec knihy vše vynahradil. Taková ponurá severská detektivka až mrazivá. Střídání minulosti a současnosti bylo zajímavé až se vše spojilo v jeden děj. Úžasně vykresleno severské prostředí.

kn23
13.03.2018

Dalsia kniha od ktorej sa nedalo odtrhnut,zas som toho vela nenaspal, ale stalo to zato.od zaciatku napinave,tajomstva sa pomaly odkryvaju a nuti vas to citat a citat.podla mna je Theorin najnedocennejsi seversky autor.klobuk dole pred nim.uz sa tesim na Velku planinu

moudivlacek
10.03.2018 3 z 5

Musím přiznat, že mě kniha moc nenadchla. Což o to, příběh to byl hezký, věrohodný, a dokázala bych si představit, že se i skutečně stal. Ale bylo to na mne příliš táhlé, místy dost nudné. Nevadilo mi ani tak přeskakování ze současnosti do minulosti, jako místy plácání o ničem.
Každopádně jsem si tipla vraha velice brzo a jen mě mrzí, že se mi potvrdil. Chtěla jsem se mýlit, skvělá postava byla Gerlof a jeho dcera Julia. Ti dokázali to, co nedokázala policie, a tak mohli uzavřít svou tragickou minulost.

sassenkka
13.02.2018 4 z 5

Z této knihy mrazivá atmosféra přímo sálá. Ti seveřané prostě umí psát skvěle a napínavě a tahle knížka je další z řady těch, které to potvrzují.
Příběh je koncipován zas trochu jinak, než ve většině současných detektivek, prolínání přítomnosti a minulosti bylo fajn, protože to stupňovalo napětí. Musím tedy říct, že se střídaly více a méně zajímavé pasáže, ale celkově to bylo čtivé a párkrát i malinko děsivé. Jsem ráda, že jsem na tuhle knížku omylem narazila v naší poličce :)

aachilovka
01.02.2018 3 z 5

dobré čtení, ale docela zdlouhavé. konec mě překvapil

Monbon
03.01.2018 5 z 5

Napinavy pribeh, od ktorého som sa nevedela odtrhnut, citala som do druhej rano :-) prekvapivy zaver, necakala so, ho

kosilka
30.12.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, přestože jsem si nejdříve musela zvykat na severská jména a přiřadit si je k jednotlivým postavám. Příběh měl krásnou atmosféru, příroda a podoba ostrova zde hrála velikou roli a místy jsem se i při osamělém čtení bála :-) Celkově jsem ale nebyla rozuzlením příběhu nijak šokovaná, přestože jsem netušila, jak se to všechno odehrálo, a čekala jsem od knihy ještě více, čehož se mi ovšem nedostalo. Přesto hodnotím čtyřmi hvězdami za příjemné a dobré počtení.

ArwenAragorn
11.12.2017 4 z 5

Julie se vrací po letech na Öland, aby pátrala po svém dávno ztraceném dítěti.
Děj knihy se posouvá pomalým tempem, ale je v něm tajemno i napětí, které se k závěru stupňuje. Autor nádherně vykresluje působivou atmosféru ostrova i jednotlivé postavy, které se vám postupně dostávají pod kůži. Jde o příběh, na který hned tak nezapomenete.

Schamila
22.11.2017 5 z 5

První kniha od tohoto autora - bezva kniha, pořád prší mrazivý déšť, vítr, mlha, furt máte pocit, že je vám chladno a máte mokro v botech. A příběh - další bezva, krásně se bojíte a pátráte - je to ten nebo ten a nakonec je všechno úplně jinak. Zdařilý překlad, nádherně se to četlo, až na ta jména, ale to je moucha. Moc doporučuji a jdu na další díly.

Petra186
13.11.2017 4 z 5

Moje první severská detektivka. Zajímavé, nečekané rozuzlení na konci, od půlky knihy jsem se konečně začetla a těším se další.

Fondis
06.11.2017 5 z 5

Kniha mě pohltila. Skvěla...

pomsta severská krimi švédské detektivky otcové a dcery zmizení dětí

Johan Theorin
švédská, 1963