Okolo Gabry a Málinky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpomínky spisovatelky na dětská léta na venkově. Vystupuje tu jako předškolní dítě a dítě ml. škol. věku. Vzpomíná na své rodiče, početné sourozence a lidi, která měla či neměla ráda. Knížka, doplněná fotografiemi, je rozdělena na krátké kapitoly a mohou ji číst děti stř. škol. věku, pokud se budou chtít dozvědět podrobnosti o spisovatelčině dětství, z něhož čerpala látku pro své knihy o Gabře a Málince. K vydání připravil Zdeněk Robenek. 2. vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/13910/okolo-gabry-a-malinky-13910.jpg 4.441
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Sfinga
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Okolo Gabry a Málinky

Přidat komentář
85098211
23.01.2018

Zajímavé doplnění příběhů o Gabře a Málince - autorka popisuje to, co se do předchozích knih nevešlo. Hezké, milé vyprávění, které pohladí na duši...

Lotti
08.10.2017

Knížka doplňuje to, co se do příběhů o dvou nezvedených valašských cérkách nevešlo anebo nemohlo být použito. Kutinová vzpomíná na své četné sourozence, z nichž někteří bohužel zemřeli předčasně (Idynka), na své rané dětství v Rouchovanech i na nemocného otce.

Damato
19.08.2017

Štítná, Brumov, Valmez, kdo zná tyhle kraje,musí po kopcích vidět poletovat Gabru a u každé bylinky vidět se sklánět Málinku.. Tyhle knihy mně připomínají bezstarostné prázdniny strávené v okolí Brumova s partou vesnických kamarádů u lahve okurek s chlebem s hořčicí, citím bytostně tu palčivou bolest omlácených kolen, kdy mě , holku z paneláku, učili lézt na stromy a utíkat před hlidačem v jabloňovém sadupatřícímu družstvu . Cítím ta kyselá , tvrdá,nezrálá jablka,jak moc nám chutnala a jak se pak tetička zlobila, coze jsme to zase snědli,když jsme se v noci střídali na zápraží a předháněli se,kdo dříve zasedne do té dřevěné budky na dvore. No kam se hrabe zájezd k Baltu,kam jsme pak povinně jezdili a mrzli... Valašsko je prostě čarokrásná zem,jak pravila Gabra.

jitvav
23.05.2017

Příběhy Gabry a Málinky vždycky pohladí po duši, když je člověku smutno...

cérka
23.06.2016

Knížky o Gabře a Málince mi poprvé četla moje milovaná babička. Vždycky to pro mě byla velká odměna když si babička sedla, pohladila mě po vláskách a " teď Petruško pěkně poslůchaj co sa dnes Gabře a Málince přihodí..." Babička už 21 let odpočívá věčným spánkem a chybí mi rok od roku víc.
A tak, když mě bolí srdíčko a tíží dušička, když už je mi opravdu moc smutno, vezmu Gabru a Málinku a hned je svět barevnější a život veselejší. Děkuju Vám paní Kutinová, moc děkuju.

Ps. Na stáří si určitě pořídím Herku a snad budu mít jednou vnoučky, kterým budu jednou sama číst a třeba na ně i volat " Málinko, Gabruško..., pěkně poslouchejte :-)

hana1984
08.06.2016

mám stejný názor

cizinka
03.04.2012

Bylo úžasné vidět fotky "dcerek", se kterými jsem vyrůstala a dočíst se zase něco víc.

Autor a jeho další knihy

Amálie Kutinová
česká, 1898 - 1965

všechny knihy autora

Kniha Okolo Gabry a Málinky je:

v Přečtených56x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit2x