Oko za oko

Oko za oko https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323370/bmid_oko-za-oko-x5H-323370.jpg 4 317 67

Oko za oko série

Velké holky nepláčou, ale vezmou svůj osud pevně do rukou. Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného. Tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo. Špatné věci se totiž stávají i hodným holkám. Ale i hodné holky se umějí bránit. A tyhle tři dohromady? Jsou schopné čehokoli…... celý text

Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Burn for Burn , 2012

leanechvilova
11.07.2019 4 z 5

Styl psaní Jenny Han jsem si vážně moc oblíbila. Samotné téma knihy je vážně zajímavé a originální. Kniha je moc čtivá a ani ji nechcete pustit z ruky. Nechyběly i nečekané zvraty v příběhu. Navíc otevřený konec vás nutí k tomu, že se hned chcete pustit do druhého dílu, protože prostě potřebujete vědět jak to vše dopadne. Takže se jedná určitě o dobrý začátek série. A už se těším až se pustím do zmiňovaného druhého dílu.
Knížku rozhodně doporučuji!

adellk28
18.05.2019

Tuto knihu jsem dostala od kamarádky a velice jsem se na ní těšila. Je to zatím moje první kniha od Jenny Han. Kniha až do 100 stránky nebyla mov zajímavá a až pak se začalo něco dít. Z celé trilogie má tento díl nejnižší hodnocení, tak doufám, že ostatní budou lepší. Kniha mi jinak moc nevadila, ale musím uznat, že Reeve a Rennie se docela plete. Za mě 3/5 ale těším se na zbytek

silvinka12
21.04.2019 4 z 5

Celkem dlouho mi trvalo než jsem se v tom všem pořádně zorientovala. Kniha měla jinak pomalý rozjezd, až někde kolem sté stránky se Kat, Lillia a Mary spojily a začaly plánovat jejich pomstu. Ale jinak kniha byla hodně moc čtivá a šla přečíst za krátkou dobu a dokázala člověka odreagovat.

Aristea
19.04.2019 2 z 5

Kniha mě bavila. Ovšem ten FANTASY efekt se mi tam vůbec nehodil.

kulihrasek
28.02.2019 4 z 5

Moc hezká knížka od mojí oblíbené autorky :)

Vendula39
23.02.2019 4 z 5

Dobrá knížka na začátku jsem sice neměla ponětí, kdo je kdo, ale nakonec se děj docela rozjel a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

šneki
18.01.2019 3 z 5

Správňácká teenagerská oddechovka. Líbilo se mi, že zde Jenny Han odpustila od svých ťuťu ňuňu postav a dala hlavním 3 hrdinkám koule.

eliskaho21
26.12.2018 5 z 5

Tenhle díl byl nejlepší.

Nikkaa
14.10.2018 4 z 5

Myslím že to byla fajn knížka.. přečtu si rozhodně zbytek dílů.... někdo to haní já budu spokojená...takové knihy mám ráda

whiolet
16.09.2018 5 z 5

Skvělá kniha na odreagování. Postavy sympatické,děj vtipný a svižný. Tohle mě bavilo a chystám se přečíst i pokračování.

lucygreen
31.08.2018 5 z 5

Trochu delší rozjezd, ale pak mě to moc bavilo. (Na začátku trochu problém se zorientovat mezi hlavními postavami :)... ). Přečteno v pohodě za tři dny.

KaileyBlot
29.07.2018 4 z 5

Knížka mě bavila, byla správně šílená a maličko přehnaná, ale četlo se to pěkně. A fakt nedokážu říct, která z hlavních hrdinek mi byla nejsympatičtější. Spíš bych řekla žádná z nich, ale myslím, že se to časem změní. Autorky knihu pěkně napsali a vymysleli originální zápletky. Jsem zvědavá, co přinese pokračování.

Kačkaknihomol
29.07.2018 1 z 5

(může a taky nemusí obsahovat spoilery)
Dala jsem autorce ještě jednu šanci, s očekáváním, že se z toho vyklube něco lepšího než první díl oné sladké trilogie. Taky jsem doufala, že příběh bude temnější a takový nehezký. No, s recenzemi, které mi tyhle prvky slibovaly moc nesouhlasím.
Upřímně nechápu, proč je na obálce napsané jméno "Siobhan Vivian", protože já cítím z každé věty a každým coulem Jennin táhnoucí se styl. Kdoví, třeba to Siobhan Jenny jen diktovala a vymýšlela příběh, i když není nějak složitý, a Jenny by si ho z toho prstu vycucat dokázala. Jinak, já styl autorky moc nemusím, je táhnoucí a absolutně "nevcucující do děje". Takže o nějaké čtivosti nehodlám diskutovat.
Šikana. V podobě klukovi obtěžující mladší sestru, kamarádky mrchy a ponižování a šikany. Šlo by to, kdyby to nebylo tak hrozně podané. Incident se sestrou je vlastně fake, (mimochodem, kdyby to autorky takhle nezametly pod koberec, měly by tu něco zajímavého) kamarádka mrcha by mohla být naservírovaná v mnohem větším měřítku, na konci je navíc tak nějak naznačeno "že ona je vlastně jen taky člověk, chudinka". A nakonec, šikana. Přiznám se, tyhle flashbacky Mary mě z celého příběhu bavily nejvíce. Občas trochu fádní, ale zajímavé. Na flasbacích mě ale naštval jejich závěr, respektive "proč toho kluka tolik nenávidím". Fajn bylo to hnusné, ponižující a tak, ale vzít si kvůli tomu život? Zbytečné, přitažené za vlasy.
Každý si snad mohl všimnout fantasy prvek vtěsnaný to příběhu. Na začátku asi jen na zkoušku, na konci rozhodně. Nebudu to tu rozmazávat, ale PANEBOŽE PROČ? To z toho chtěj udělat Rudou královnu?
Za mě se kvůli tomuhle výplodu bude Jenny Han smažit v plápolajícím ohni ještě hodně dlouhou. Tedy v Ohni a Plamenu, jak se rozhodla pojmenovat druhý díl.

Anonymní
29.07.2018 4 z 5

Trochu volnější začátek, ale za mě super! Moc se mi to líbilo. :)

Veramark
19.07.2018 3 z 5

Dobrá oddychovka. Pokud si chcete odpočinout od složitějších knížek, tato je dobrou volbou. U příběhu nemusíte nijak přemýšlet, hezky a rychle utíká. Samozřejmě nemůžete čekat spletitý promyšlený příběh. Je to trochu prvoplánovité a americky kýčovité, ale jak říkám, jako odpočinek poslouží dobře. Po pravdě jsem od toho víc nečekala, takže jsem v podstatě spokojená.

marci137
21.05.2018 4 z 5

Pro mladistvé i pro mladé dospělé je kniha fajn. Asi si nedovedu představit číst ji v 50ti letech, ale teď klidně ano.
Přemýšlela jsem i o dalším dílu, nakonec jsem se spokojila prozatím s tímto... Uvidíme, třeba se k němu časem dostanu.

Lenas2412
08.05.2018 5 z 5

Příběh se mi celkově líbil, i když holky samotné mi nijak zvláště sympatické nebyly, na příběhu to nic neměnilo. :)

Noshelfcontrol
02.05.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala už v době co vyšla, ale vzhledem k mému kilometrovému seznamu, jsem si ji hned nekoupila, ale i tak jsem ji na něj zařadila. A takhle jsem se cca před měsícem stavila v knihkupectví na obvyklé obhlídce a ještě jednou na ni narazila, a dokonce jsem se dozvěděla, že má další dva díly. Hlavou proběhla ta myšlenka "sakra, trochu jsem zaspala". Ale výhodu to má, aspoň nemusím čekat na pokračování. Tedy jen dokud nebudu mít peníze :D

Knihu jsem tedy ihned koupila, protože při čtení obsahu jsem na ni prostě "dostala chuť". Hlavně, protože téma šikana mi není zrovna cizí.
To byl důvod, proč jsem tolik sympatizovala s Mary. Prošla jsem si něčím hodně podobným jako ona. Až na to, že pro mě je pomsta bohužel nemožná :D
Samozřejmě, že Mary je trochu divná, ale i v tom dobrém smyslu. Kat je prostě typická rebelka a holka od rány, kterou zradila nejlepší kamarádka. A Lillia? Bohatá holka, která zažila také celkem traumatizující věc. O té ale bohužel v knize dál není zmínka. Třeba na to dojde v dalším díle. Co já vím?

Očekávala jsem prostě drama ze střední školy (ale nemyslím to jako narážku). Naopak mě tohle téma celkem baví. To jak autoři rozebírají psychiku jednotlivých postav mladých lidí.

Věděla jsem, že kniha je pomstě. A právě proto jsem se tak těšila až si ji přečtu. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne, když se tři úplně odlišné dívky spojí a vymyslí společně plán na pomstu těm, kteří jim ublížily. Každá je jiná. Každá zažila něco trochu jiného. A přesto se dokáží sehrát.

Teď už jen zbývá otevřít druhý díl a zjistit odpovědi na otázky jako: Jak to dopadne s Reevem? (i když by mi jeho smrt či nějaký trvalý následek zrovna nevadila - pro mě je to prostě kretén) Jak se bude řešit ta noc kdy se Lillia a Rennie vytratily z Alexova večírku? (teda jestli se to bude vůbec ještě řešit) Koho si Alex vybere? A hlavní otázka: Co se to děje s Mary? ...

lenkaBajza
27.03.2018 3 z 5

Členění knihy a styl vypravění mi sedl,příjemně se kniha četla.
Z jej´iho zavěru sem však na rozpacích, nevadí,že byl konec jiný,než jaký "byl v plánu",ale mohl být více propracovaný a hlavní hrdinky se mohly více poučit.
Ale fajn nenáročné počtení.☺️☺️

annanas67
27.02.2018

Už je to ňáký čas co jsme četla knížku od Jenny Han Všem klukům, které jsem milovala. Přála jsem si přečíst i tuhle, ale pak to ňák vyšumnělo a já se k ní nedostala. Až teď po době mi přistála v rukou a já se rozmýšlela zda ji číst? Přece jen už mě dívčí romány moc nebrali, neměla jsem žádná očekávání a možná i právě proto mě knížka tolik dostala. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, opravdu povedené. Ač mi ze začátku lezla Lillie, Cat i Mary, která se furt nedokázala vymáčknout na nervy, nakonec jsem si k nim cestu našla a oblíbila si je. Jen Nadia a její upřímná láska a oddanost své starší dokonalé sestře mi přijde zvláštní. Co nejdřív si určitě přečtu druhý díl a knihu moc doporučuji. Jen doufám že Mary nemá žádnou magickou schopnost, to by mě naštvalo, tohle je spíš reálný příběh a zatáhnout do toho fantasy by mě zklamalo.

ostrovy pro dívky pomsta

Autoři knihy