Oko tygra

Oko tygra https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32966/oko-tygra-32966.jpg 4 150 20

Harry Fletcher, muž s pestrou minulostí, v níž nechyběly ani stíny a šrámy, si v současnosti na živobyti poctivě vydělává jako kapitán nájemního rybářského kutru, který loví trofejní ryby v nádherných vodách Indického oceánu. Náhle se však znovu objevují lidé ze světa, který se rozhodl odvrhnout, a zapletou ho do další nebezpečné hry. A Harry musí hrát, aniž by věděl oč a proti čemu, musí se vrátit a zase uplatnit pravidla násilí a smrti, která kdysi tak mistrovsky ovládal. Jisté je totiž jen jedno jediné - prohra by znamenala smrt.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Alpress

The Eye of the Tiger , 1975

peeetta
peeetta
09.07.2022 4 z 5

Kniha plná zvratů. Strhující příběh. Nečekala jsem, že téma rybaření mne zaujme. Je pravda, že pak se změnilo na hledání pokladu, ale kniha mne vtáhla do děje.

Boby17
Boby17
09.05.2022 4 z 5

Honba za pokladem v době, kdy nebyly mobily, internet nebo kamery na každém rohu. A varovné echo kamarád pošle telegramem (kdo neví, co to bylo, ať si to vygooglí). Příběh z dob nedávno minulých se mi líbil, mělo to spád, akce střídala akci a za svoji spokojenost dávám čtyři hvězdy a něco málo navíc k tomu.

ferda16
ferda16
08.11.2019 4 z 5

Hezký příběh, napínavý, ale autor má i lepší díla. Každopádně zase jsem se dozvěděla něco nového o potápění a jsem ráda, že Smith má různorodé zaměření knížek.

Chaki
Chaki
11.08.2019 5 z 5

Ale jo, má to šťávu, hlavní hrdina není úplně klaďák ale sympaťák... Je tam možná na můj vkus příliš šťastných úniků ale za závěrečnou pointu musím dát pět hvězd :)

Elapheg
Elapheg
02.02.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře. V knize je dost dějových zvratů, ale nic není překombinované. Některý vývoj dějových etap se dá trochu předpokládat, ale to knize neubírá nikterak na čtivosti. Hlavní postavou je Harry Fletcher, který se svými zaměstnanci - přáteli provozuje rybolov na zakázku. Pod rouškou zákazníků rybolovu se k němu ovšem dostanou lidé, kteří chtějí Harryho využít k svým vlastním soukromým cílům. Harry na to málem doplatí. Po letech odstávky se znovu pouští do vyšetřování, kdo byli jeho tajemní zákazníci a o co vlastně v moři s pomocí jeho hledali, aby přišel na to, kdo se ho snaží odstranit a proč. Je to kniha, která nepostrádá napětí, ale zároveň je zde prostor pro dobré přátelství, lásku, potápění v moři. Když už se zdá, že je vše vyřešeno a odhaleno, naservíruje nám autor v poslední kapitole další zvrat. Přiznám se, že jsem konečný zvrat ještě očekávál, ale, jak to nakonec autor vyšpekuloval, to jsem odhadnul jen částečně. Je to kniha, která určitě stojí za přečtení. :-)

Mark
Mark
07.10.2018 5 z 5

Pěkná kniha , dobře se četla.

trudoš
trudoš
22.06.2017 4 z 5

Svižný dobrodružný thriller, jehož největší slabinou je nepříliš povedený závěr. Lépe řečeno, závěr mohl být excelentní, kdyby si autor v průběhu děje nevytvořil paletu skutečně zajímavých padouchů, které pak nechal při strhujícím finále pouze vzájemně se vyrušit a konec příběhu vzácná perlo. Doplňkový dojezd pak už ani nebyl třeba. Do té doby ovšem okouzlující jízda po exotických místech, která sviští od prvních stránek. Hodně přitom oceňuji, že Wilbur Smith nikde zbytečně nepřešlapuje a s každou další scénou posunuje děj zas o kus dál. To ještě podtrhuje atraktivně jednoduchý motiv honby za pokladem, stejně jako proměnlivá zápletka, mezi jejíž dobré vlastnosti patří především to, že kdykoliv sjede do vyjetých kolejí, velmi rychle z nich zase vyklouzne. A pak je tu ještě Harry Fletcher, kterého si prostě nelze neoblíbit. Zavání sice trochu konstruktem, hlavně pro absenci špatných charakterových vlastností (což u bývalého zločince překvapí), ale v rámci žánru funguje vážně na jedničku.

iva9121
iva9121
05.10.2016 5 z 5

Mám ráda moře. Kniha se čte v podstatě sama. Autor mně oslovil

Ladiva
Ladiva
02.07.2016 3 z 5

Fajn sa to čítalo, len na môj vkus trochu priveľa mŕtvol.

astroweb
astroweb
25.06.2016 3 z 5

Čtivé, napínavé, ale na druhou stranu dosti popsané, až příliš, alespoň na můj vkus, dobrodružné, ale jednou za čas, proč ne?

MP91
MP91
13.12.2015 3 z 5

Hlavní postava absolutně typická pro autora - chlapík ve středních letech s pestrou minulostí, jako vždy buďto s vojenským výcvikem či od tajných služeb, odstrčený někde na klidném místě, avšak i jeho doběhne minulost. Potkává ženu, která se zprvu nezdá na jakékoliv dobrodružství a nakonec zvládá téměř nadlidsky složité podmínky...

Pro mě trochu zklamání, četlo se mi to sice dobře (Smithův styl popisu a vyjadřování mi nesmírně imponuje), ale doufal jsem v dynamičtější příběh a dramatičtější zápletku. Vyvrcholení příběhu bylo zkrácené, odhalení celé knihy na posledních několika stranách naopak velmi pěkné. Za mě průměr, souhlasím s tím, že má mnohem lepší knihy.

hanka.hradkova
hanka.hradkova
09.10.2015 5 z 5

velmi pěkná, jako vždy

Bl@z@
Bl@z@
24.03.2015 5 z 5

Přesně podle mého gusta. Užíval jsem každou stranu, každý otočený list.
V knize jsem našel něco interesantního. :)

laklom53
laklom53
30.07.2013 5 z 5

Moc dobrá kniha,napínavá až do konce.

Vlasta610
Vlasta610
17.01.2013 5 z 5

Jako vždy čtivé, napínavé.

petka-2007
petka-2007
14.01.2013 5 z 5

Za mě velká spokojenost, mohu doporučit!

rokofak
rokofak
08.09.2012 5 z 5

Táto kniha mě velice zaujala,a nemůžu souhlasit že je táto kniha nejhorší bouhže četl jsem jeho daleko horší knihy a né jednu.

valentýna
valentýna
11.08.2012 3 z 5

Průměrné čtení, které neurazí, ale ani nezanechá hluboký dojem.

pavlinapavlina
pavlinapavlina
14.07.2012 4 z 5

Akční, trochu mě nudila. Má mnohem lepší knihy.

IamTaiPan
IamTaiPan
13.03.2012 3 z 5

Průměrný Smith, ať sáhnete napravo či nalevo, najdete lepší od tohoto autora

poklady hledání pokladů

Wilbur Smith