Okamžitá akce

Okamžitá akce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37913/bmid_okamzita-akce-Qo9-37913.png 4 40 5

Kniha popisuje tvrdý výcvik a nasazení vojáků britských speciálních jednotek. Dotisk 2005

Literatura faktu Vojenství
Vydáno: , Alpress

Immediate Action , 1995

jan7760
29.03.2021 4 z 5

Zaujimave citanie ohladom treningovych procesov v SAS. Obcas mi to pripadalo az moc zidealizovane. Autor napisal uz aj lepsie kusky...

jprst
07.10.2020 4 z 5

Skutečná pravda nebo jen idealizace SAS?

Dera
03.01.2019 3 z 5

Člověk opravdu musí chtít být členem SAS. Jinak to vzdá při prvním výkyvu z komfortní zony. Být promočený, špinavý, hladový, pod tlakem a stresem na neobvyklých místech není opravdu pro každého.

Peleus
05.09.2018 4 z 5

Andy McNab bez příkras popisuje život v armádě (převážně u elitní jednotky SAS) a neváhá přidávat i dost neatraktivní informace o tom, že se do ní nehlásí zrovna finančně zajištěné osoby spokojené s vlastním životem, o vysoké míře rozvodovosti nebo o tom, že k balíku ve státní službě nepřijdete. Abyste s sebou nosili džunglí v plastovém kanystru vlastní exkrementy a krmili svými těly místní hmyz, musíte mít danou práci skutečně hodně rádi!

Společně s knihou jsem shlédl i sedmidílný seriál SAS: Tajemství přežití (k nalezení na YouTube). Kromě různých dovedností každého člena týmu jsem byl nemálo překvapen, že po dovršení určitého věku/ztráty kondice, což může být klidně v 45 letech, je takový odborník náhle na dlažbě. Je zarážející, že profesionál z SAS ve výsledku dělá u pošty nebo na pozici, kde rozhodně nepobírá odpovídající finanční ohodnocení, ani nepožívá úcty veřejnosti.

Každopádně kniha, ač velmi podrobná, je poměrně čtivá. Navíc mám rád autentické vzpomínky bez beletristických příkras. A jako zajímavou sondu do tajemstvím opředeného prostředí britských elitních bojovníků ji také mohu doporučit.

svickop
26.03.2015 3 z 5

McNab v této knize shrnul své armádní působení zejména u složky SAS. Je to stále čtivé, ale na jeho prvotinu to nemá. Postrádá to šmrnc a humor se kamsi vytratil.

armáda vojenství

Andy McNab (p)