Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4695 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

juliesze
11.10.2021 1 z 5

Šílenství kolem Patrika Hartla mě nechávalo dlouhou dobu hodně vklidu. Chtěla jsem je jakkoli vyhnout všem předsudkům autorovi, jeho postavám i kadenci příběhu. Vybrala jsem si tedy zajímavě zpracovanou knihu ze dvou stran. Což je tedy asi jediné, za co dávám autorovi hvězdičky. Příběh Jáchyma, kterého jsem četla jako druhý, jsem už vyloženě přetrpěla. Absolutně nesourodý popis postav, vnímání žen (pouze prsaté a krásné). Popois rande, popis vzájemných pocitů, popis těhotenství mužem. Pro scénář večerního filmu asi vpohodě, ale jinak si to haló kolem tedy pořád nedokážu vysvětlit. Ale asi to prodává :)

Nika37
07.10.2021

Já nahodile začala číst příběh Veroniky a musím říct, že být tomu jinak, asi knihu nedočtu. Příběh Veroniky mě držel v napětí, tak jak to mám u knížek ráda. Celkem mi přišlo, že se tam toho děje nějak víc, příběh má spád. Veronika coby hrdinka mi byla taky sympatičtější, celkově toho nesla na bedrech víc a zvládla se s tím popasovat, někdy hůře, jindy lépe.
U Jáchyma jsem chvílemi podupávala nohou, kdy to začne být tak zajímavé jako u Veroniky, a bohužel jsem se toho nedočkala. Jáchym mi byl taky seděl trochu méně, celkově na mě působil jako neustále pofňukávající dítě, neschopenpřevzít zodpovědnost za svoje štětí, radost, úspěchy, neustále se ohlížející za Veronikou. Chvílema jsem měla chuť s ním zatřást, aby se konečně probral. Příběh Jáchyma byl pro mě zdlouhavější, fádnější a ve finálě i nudnější.

Gracian1964
02.10.2021 5 z 5

Moje tretie stretnutie s Patrikom Hartlom, opäť plná spokojnosť, vedel som už, čo mám asi čakať. Klasický vzťahový príbeh rozprávaný z pohľadu Jáchyma a z pohľadu jeho sestry Veroniky.

janka2000
01.10.2021 4 z 5

Mám velmi ráda tento styl psaní. Patrik píše vše úplně takových českým způsobem, podá to jako ledabylý fakt a přitom to ma v sobě tolik emocí.
Tato kniha není narozdíl od Malého pražského erotikonu tak vtipná, ale je podobně koncipovaná. Zaměřila se na jednu rodinu, teda vlastně na děti, protože jim rodiče umřeli, a ti vyprávějí svůj život až dojdou ke štěstí. A to je čeká pořádná dávka eskapád.
Strašně mě to bavilo a pořád jsem musela číst, ale mám pocit, že do těchto pohodových knih se musí člověk docítit.

Lenisk@
23.09.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka na zkrácení dlouhé chvíle. Začala jsem Jáchymem, možná proto mi Veroničin příběh přišel jako shrnutí. Navíc jsem měla pocit, že vyprávění z ženského pohledu autorovi tolik nejde. Ale kniha byla čtivá a já se k ní ráda vracela :).

teratera
22.09.2021 1 z 5

Dvě strany knihy a dvoje vyprávění byl super nápad, příběh bratra zaujal asi o něco víc, ale od cca poloviny obou příběhů jsem ztratila zájem, přišlo mi, že se koukám na vyvoněný příběh, kde ač by neměli, tak všichni vypadají děsně vyvoněně a dokonale. Kniha mi nesedla a už jsem po další od autora nesáhla.

Marketti
11.09.2021 4 z 5

Čtivé a hezky napsané, ale nelíbil se mi konec Jáchyma, přišlo mi to přitažené za vlasy. Celkově to na měl byl moc velký sled průšvihů.

kuwu
09.09.2021 3 z 5

Osobně jsem začala číst první Veroniku a po přečtení Jáchyma jsem byla i ráda. Jáchym mě moc nebavil, ale může to být i tím, že knížku jsem začala číst již v roce 2019 a postupně jsem se jí prokousávala až do ted.
Stále platí, že nejlepší Hartlovka za mě je Prvok,..
Týhle dávám tři hvězdy a převážně ze Veroniku.

tess.de.veles
07.09.2021 3 z 5

Celkem to šlo :-) Jáchymův příběh jsem četla jako první, tak možná proto se mi mnohem víc líbil. Veroničin příběh mi připadal takovej nudnej...posledních deset stránek jsem ani nedočetla, protože díky Jáchymovýmu příběhu jsem věděla, jak to dopadne. Knížka se mi líbila mnohem víc než třeba Malý pražský erotikon....tak jsem zvědavá, jak obstojí ve srovnání s dalšíma knihama od autora....
Ale stejně si stále myslím, že jeho psaní není BŮHVÍ CO....připadá mi, že tady u nás nemáme nikoho, kdo by vám těma svýma knížkama a příběhama vzal doslova DECH ... :-( ...NEBO TEDA ASPOŇ MNĚ NE :-(

marketa7
03.09.2021 5 z 5

Výtečné pohodové čtení, plný počet hvězd za skvělý nápad dvojího pohledu v netradičním formátu. Dodnes jsem nepřišla na to, ze kterého pohledu je lepší začít...

biairicia
28.08.2021 3 z 5

Jak spoustu lidí píše, že je to nereálné apod. Tak to mi vůbec nevadilo, protože knížka je hodně čtivá, tak jsem se nad tím ani nepozastavila. Dva pohledy super věc, mám to ráda. Ale za mě by bylo lepší střídat pohledy po kapitolách. Měla jsem trochu problém po přečtení verze Veroniky, číst verzi Jáchyma. Protože člověk tak nějak už věděl ten příběh, takže jsem chvilkama trochu přeskakovala řádky. Musím ale uznat, že i z druhého pohledu to pak doplnilo nějaké informace. Zakončené to je, takže pohoda ;)

skuneku
27.08.2021 3 z 5

Normálně čtu fantasy a vůbec české autory. Tato kniha mi byla doporučena.
Čtu knihu současně z obou stran, abych ihned věděla, pohled obou sourozenců na stejnou věc, prožitek, zážitek, prostě epizodu života.
Z počátku jsem byla nadšená, různé pohledy na stejný okamžik, ale postupně se začne děj, podle mne hodně nereálně, dostávat do situací, které v obyčejném životě nemohou nastat. Tolik náhod, tolik štěstí. (Řidič kamionu vyhrál ZROVNA ve sportce) . Ti kdo četli, ví.
Jsem nyní v polovině a začíná se mi to jevit jako "cucanina", kterou bych za normálních okolností ani nezačala číst.
Co se panu autorovi nemůže upřít. Kniha je velice čtivá, žádné prázdné nudné místo.
Určitě knihu dočtu, ale bojím se zklamání v Happy Endu.

Vevericka.eva
24.08.2021 2 z 5

Dívčí čast šla číst trochu více, klučičí jsem postupně přeskákala na konec. Co říct - typický Hartl - postavy jsou si tak podobné, všichni úspěšní, hezcí Pražáci, s perfektní jazykovou vybaveností a po těžších začátcích i s plnou peněženkou - milon sem, milion tam a jediné, co se jim nedaří jsou vztahy. Funkční rodinu či vztah, aby pohledal. Vždy to končí znuděním a následnou nevěrou. Ještěže takto nefunguje veškerá česká populace, to byl byl pěknej blbákov. :-D

Loubooker
20.08.2021 1 z 5

Nehodnotím počtem hvězdiček, protože knihu nedoctu. Začal jsem Jachymem, ale po pár stranách jsem přeskočil na Veroniku. Nejdřív jsem byl unesen příběhem, je to ohromne čtivé napsané , (2x jsem četl asi do 2 hod. v noci...), ale postupem, teď poté co jsem dočetl Veronicinu část, tak přišlo zklamani- připadá mi to trochu nerealisticke, Veronika je vlastně superzena, zvládá dítě, dálkové studium VŠ (matematika!!!), vztahy, vede na dálku cateringovou firmu... Takže je to takové málo uvěřitelné. Pochybuji, že to někdy budu číst ještě jednou. Když to srovnám s knihami K moři, nebo Rakvicky nebo s J. Hajickem, tak mi tato vychází čím dál hůře, bohužel. Jinak si P. Hartla vážím jako režiséra i dramatika a líbilo se mi i jeho vystupování v TV pořadu a vážím si autora, jenž napíše (a vydá) více jak 100 stran textu, ale prostě to nebyl můj šálek kávy... I ostatní postavy jsou vlastně supervykonni jedinci- ve všem úspěšní, lehce najdou práci v cizině, vydělávají mraky peněz, umí na skejtu a lézt po stene (lezecké, nikoliv normální, Spidermani to ještě nejsou). Nejvíc se mi vlastně líbilo, když se autor více ponořil do myšlení, vnitřního světa či přemýšlení postav nebo popsal takove běžné, např. rodinné pohodové chvilky... To mne asi zaujalo v tu chvíli více, než další osudy.

Katulinka69
17.08.2021 3 z 5

Pohodovka na léto

Viopes
04.08.2021

První kniha, kterou jsem nedočetla. Asi tohle není můj šálek kávy.

Zelza
20.07.2021 5 z 5

Kniha psaná z pohledu Jáchyma a z pohledu jeho sestry Veroniky. Kde se osudy postav prolínají.
Čtivé a vtipné, ale i realistické.

Linda007
11.07.2021 5 z 5

Za mne nejlepší kniha od Hartla.

triatlet
09.07.2021 2 z 5

Oboustranný román sice vypadá originálně, ale je řada knih, v nichž se vypravěči střídají po kapitolách.
Začal jsem číst Jáchymův příběh a byl jsem rád, jak se jako celek propojil s Veroničiným pohledem.
Po předchozích zkušenostech vím, že autor píše čtivě, ale víc než oddech od hartlovek neočekávám. Příběhy z Okamžiků štěstí působí plytce - postavy mají sice problémy, ale řeší je tak, že desetitisíce korun pro ně nic neznamenají, úspěšně podnikají, občas neúspěšně podvádějí.
Vadilo mi, jak autor zbytečně natahoval příběh o sny, které se Veronice, respektive Jáchymovi zdály.

jiri77
20.06.2021 3 z 5

Určitě báječný nápad ,napsat knihu z pohledu dvou sourozenců. Kniha se mi četla dobře, akorát co mě vadilo, že příběh sklouzával ke zbytečným klišé a těch náhod,tam bylo nějak moc. Knihu jsem začal číst od dějové linky Veroniky a musím za sebe říct, že se mi líbila více, jak linka Jáchyma.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976