Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4695 1119

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Garfinela
19.07.2017 2 z 5

Kniha možná čtivá, ale to je tak asi všechno. Už skoro ani nevím o čem byla.

PetraDušková
19.07.2017

Postavy ploché, dialogy nepřirozené, mimo přímou řeč pak školometsky popisné. Vyústění životních peripetií sourozenců, které mají navozovat dojem životních náhod, nevěrohodné, protože to tak autor vypointovat potřeboval. Lepší půlka byla Jáchymova, alespoň u něj jsem zaznamenala za roky jeho života nějaký vývoj. Od tohoto autora jsem nic jiného nečetla a po této knize ani číst nebudu. Viděla jsem od něj i 1 divadelní hru (Soukromý skandál), sice s tzv. hvězdným obsazením, ale s tak slabým dějem, že jsem v divadle usnula.

veskr
19.07.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako třetí v pořadí knih od P. Hartla. Jeho prvotina Prvok, Šampón....mě opravdu nadchla a přečetla jsem ji za jeden den. Erotikon byl také skvělá oddechovka a Okamžiky štěstí mě překvapily schopností pana Hartla přepínat z chlapského myšlení na holčičí a to je to, co dokáže jen málokterý muž. Začala jsem Veronikou a čekala jsem možná trochu nudu z Jáchyma, ale opak byl pravdou. Myslím, že P. Hartl je ten správný autor, po kterém sáhnout, pokud potřebujete relax a pohodu. Kdo je vyznavačem náročné literatury, neměl by tyto knihy číst a nebo by se měl zdržet komentářů. Odsoudit něco jen proto, že to není můj styl je nefér. Podotýkám, že můj názor na knihy P. Hartla není ovlivněn pořadem pana Krause, který jsem bohužel neviděla.

AlenaZelova
18.07.2017 5 z 5

Knížka je velmi čtivá, četla jsem ji jedním dechem. Zajímavý nápad napsat knížku ze dvou stran. Možná trochu zklamání z konce (obou konců). Přesto se mi knížka asi o trochu líbila víc než Malý pražský erotikon.

Čihyna
18.07.2017 5 z 5

Slzy, smích, přečteno "bohužel" během chvilky :) a je jedno jestli začít Veronikou nebo Jáchymem, aspoň z mé strany. (Příběhy jsou zajímavé oba. )

Misapoho
18.07.2017 5 z 5

Ideální knížka na dovolenou. Erotikon byl lepší, ale i tak fajn knížka.

Lucie835
18.07.2017 5 z 5

Za mě super kniha, kterou můžu jedině doporučit. Četla jsem nejprve z pohledu Veroniky a až potom Jáchyma, a vyhovovalo mi to tak. Nicméně je to tak dobře napsaný, že je podle mě jedlo, jak to začnete číst. Mně se u knihy chtělo smát i brečet a to pořád dokola. Zanechala ve mě spoustu emocí a o to jde především. Všem hodně štěstí při hledání štěstí! :-)

tinkal
18.07.2017 3 z 5

Okamziky stesti mi proste nesedly. Zacala jsem Veronikou, ke konci se mi to zdalo tak prekombinovane,nerealne, skoro jsem knihu odlozila. Nakonec jsem dala sanci Jachymovi,ten se mi zezacatku cetl skvele, jenze v polovine se to opet zacalo tak divne zamotavat,ze me nadseni rychle odpadlo. Ve finale uz mi obe hlavni postavy lezli dost na nervy

lindavido
17.07.2017 3 z 5

Rozdělit knihu na dva odlišné a zároveň propojené příběhy a podat je ze dvou různých pohledů sestry a bratra byl skvělý nápad. Oba příběhy byly čtivé a dobré, záleží však na tom, čí příběh si vyberete ke čtení jako první. Já jsem začala Jáchymem v očekávání, že mě Veroničina verze více dostane, více se s ní jako žena ztotožním a Jáchyma jsem tedy původně brala jako takovou předmluvu do hlavního děje. Příběh Jáchyma mě přesto velmi bavil a v pasážích spojených s Veronikou jsem se těšila, jak budou v jejím příběhu rozebrány. Ale opak byl pravdou a Veroničin příběh na mě zdaleka neudělal takový dojem, jako ten Jáchymův. Možná, kdybych začala číst nejprve Veroniku, mělo by to stejný efekt, ale naopak. Každopádně jde o jednoduché, lehké a oddychové čtení, které neurazí a místy i pobaví.

jeani001
17.07.2017 3 z 5

Všemi opěvovaný a po rozhovoru s panem Krausem všemi vyhledávaný pan Hartl…
Musím přiznat, že do knihy jsem se pustila s velkým očekáváním, což možná v konečném důsledku mému dojmu z knihy ublížilo.
Příběh z českého prostředí vyprávěný z pohledu dvou sourozenců je příjemným osvěžením, přesto… Z počátku se mi kniha velmi líbila a připadala mi sice lehce zveličená, přesto jsem si říkala, že by se dané situace mohly stát (začala jsem s příběhem Veroniky), avšak po přečtení obou vyprávění jsem byla velmi zklamaná. Styl psaní je sice pěkný, příběh nám "rychle odsýpá", ale je na můj vkus až příliš nereálný a překombinovaný.
Přesto věřím, že i tak si Okamžiky štěstí najdou své věrné čtenáře. Já mezi ně bohužel nepatřím.

hrabalikoval
14.07.2017 4 z 5

Knihu jsem začla číst z pohledu Jáchyma. Ten mě bavil, protože jeho příběh plynule navazoval a byl dobrodružný. Po přečtení jeho poloviny jsem se těšila až se dozvím podrobnosti u některých částí s Veronikou, které u Jáchyma nebyli úplně jasné. Byla jsem však trochu sklamaná, protože vysvětlovaní na které jsem se těšila, že bude podrobné mi přišlo, že bylo stručné. Každopádně knížka se mi četla dobře a jako oddychovka je ideální :)

Norizna
13.07.2017

dobrý nápad...pohled z druhé strany....vřele doporučuji...autor to umí..čte se samo !!

Jana283
12.07.2017 2 z 5

Jako u mnoha jiných autorů, které kupujeme a čteme, protože nás nadchla první díla, tak i u Hartla mám pocit, že mu dochází dech a nenabízí nic nového. Nicméně je to slušná oddechovka neurážející vkus.

nikola2817
11.07.2017 4 z 5

Knihu jsem si náramně užila a hltala jsem každou její stránku! Styl psaní Patrika Hartla miluju. Kniha byla napsána čtivě a byla zábavná i smutná zároveň. Já začla Veronikou a jsem ráda, že se mi pod kůži prvně vryl její příběh. Jáchym ho už pak jen doplnil. Jediné, co my vadilo, bylo to, že je kniha místy až překombinovaná a za malý časový úsek se odehrálo spoustu životních zvratů a situací. Ale bod za nápad napsat jeden příběh, který má dva pohledy.

evasamankova
11.07.2017 3 z 5

Ve skrze nenáročné, oddechové čtení s přehnanou záplavou krkolomných životních situací a peripetií. Spousta klišé, chybějící humor, navíc bez hlubší profilace postav.
Veroničina část je plytká, místy dějovými zvraty tvrdě lámána přes koleno.
Naopak (přesvědčivější) Jáchymova část výsledný dojem z knihy o pár bodů vylepšila.

MonikaKK
10.07.2017 4 z 5

Začněte určitě jako první od Veroniky. Jáchym pak lépe dokreslí celý příběh ;), než obráceně. Velice dobrý počin. Lepší než Prvok... ale o malinko možná méně bavila než Erotikon :) každopádně, kdo má alespoň trochu rád Hartla? Určitě doporučuji ;) oddychovka na léto

nefernefer
10.07.2017 3 z 5

Patrik Hartl má nadání psát čtivě a zábavně, takže i tahle knížka se čte v podstatě sama. Ale ve srovnání s těmi dvěma předchozími, které byly naprosto skvělé, se nemohu ubránit lehkému zklamání. Já jsem začala Jáchymem a musím se přiznat, že do Veroničiny půlky už se mi skoro nechtělo. Těch náhod na mě bylo přece jen trochu moc. Ale přemohla jsem se a ta druhá půlka se mi nakonec líbila víc než ta první. Takže shrnutí: na Erotikon a Prvoka to sice nemá, ale i tak patří tahle knížka jako relaxační čtení mezi lepší průměr. S klidným svědomím doporučuji, abyste si ji sbalili do kufru na dovolenou.:o)

Markushka
09.07.2017 3 z 5

Vztahy jsou komplikované, lidské povahy složité, motivace různé a život se žije, okamžiky štěstí přicházejí a pomíjejí... a o tom je. A nebylo to špatné. Začala jsem na doporučení Jáchymem. Ta část mě bavila více. Část Veronika pak zapadala jak puzzle. Dobrý nápad. Pohodové odpočinkové čtení.

zupri
08.07.2017 2 z 5

Za me nective. Silou vule jsem precetla Veroniku. Jachyma uz bych nedala... bohuzel.

netty
08.07.2017 3 z 5

Pro mě nejslabší "Hartlovka". Začala jsem Veronikou a skončila Jáchymem. V podstatě je asi jedno, kým začnete. Je to prima oddychovka, ale spoustu věcí si domyslíte ještě dřív, než se k nim dostanete. U některých situací jsem si skoro klepala na čelo, jak byly nereálné. Ke knize se vracet nebudu, ale za přečtení rozhodně stojí.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976