Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310093/bmid_okamziky-stesti-656779212c8a6.jpg 4 4671 1116

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze.... celý text

Humor , Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

Nikusscha
Nikusscha
28.11.2022 5 z 5

Český autor, moje poprvé, moje PREMIÉRA! A musím říct že BOMBA.
Rozhodně jsem nesáhla vedle nebo špatně.
Knížka je velmi dynamická a tak skvěle napsaná a popsaná, že jsem si dlouho říkala proč jsem české autory tak opomíjela.
Děj se mi moc líbil. Je to vlastně celé takový paradox ten konec. Určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu.

dufkys
dufkys
23.10.2022 4 z 5

super oddychovka pro nepříliš náročné čtenáře

Marci34
Marci34
13.10.2022 1 z 5

Knihu jsem nedočetla. Od autora jsem četla jiné a hodnotila bych je kladně, ale tato mě vůbec neoslovila.

robotto
robotto
06.09.2022 4 z 5

Příjemná, čtivá oddechovka, děj má spád. Fajn knížka na dovolenou.

Pivísek
Pivísek
04.09.2022 3 z 5

Ač mám autora dost v oblibě, tato kniha mi bohužel přišla trošku slabší. Začala jsem číst Jáchymův příběh a myslím, že to byla dobrá volba, protože u Veroniky se mi zdálo, že dost věcí chybí. Což je logické, ale i tak mi Jáchymův pohled připadal ucelenější a Veronika jej pak pár věcmi doplnila. Jako letní čtení byla kniha v pohodě a určitě na Patrika Hartla nezanevřu.

andrea7191
andrea7191
01.09.2022 2 z 5

Jak tak pročítám komentáře od jiných čtenářů, tak jsem jedna z mála, kterou kniha nezaujala. Přiznám se, že jsem jí ani nedočetla. Dala jsem oběma příběhům šanci, ale ani jeden mě nezaujal natolik, abych ho dočetla do konce.

kaspi1975
kaspi1975
25.08.2022 4 z 5

Fajn čtení na dovolenou. Začal jsem Jáchymem a myslel, že když ty samé situace budou popsány i ze strany Veroniky, tak to již nebude tak zajímavé, ale naopak, místy to bylo i překvapujiící. Děj má spád, nenudí. Knihu mohu doporučit, myslím, že stojí za přečtení.

mi-nul-o
mi-nul-o
21.08.2022 5 z 5

Nejdřív jsem začala Jáchymem a nelituji.

Lily101
Lily101
20.08.2022 2 z 5

Toto fakt ne! Nedoporučuji číst, akorát budete naštvaní, jak jsou hlavní protagonisté nerozumní, pár drobných skutečností v porovnání se dvěmi úhly pohledu “nesedí” na 100%, pár přemoudřelých řečí a spousta zbytečných lechtivých scén se závěrem, že jsou postavy dost nezodpovědné…to prostě nechcete číst. Nemilým překvapením je i fakt, že bych byla bývala tipovala, že tak prvoplánová romantika (nemám tento žánr v té nejprimitivnější podobě ráda) je může být napsaná jen ženou, ale asi se autor inspiroval čtením právě této literatury a tak to tak dopadlo.

zuzca.h
zuzca.h
08.08.2022 3 z 5

Oceňuju zajímavý styl vyprávění, ve smyslu popisu "stejných" životních etap z pohledu 2 odlišných osob.
Začala jsem číst Jáchymův pohled a musím říc že ten se mi líbil mnohem víc.
Kniha je napsaná čtivě, děj hezky postupuje a postavy jsou celkem slušně vykreslené. Občas jsou tam i zábavné momety. Nicméně některé reakce a situace, do kterých se postavy dostanou jsou velmi těžko uvěřitelné a v podstatě i když jim život celkem dost naložil tak vlastně všechno zvládnou v pohodě a až na velkou smůlu na začátku mají ve svém životě neuvěřitelnou kliku a prakticky na co šáhnou se jim daří. Pro mě kniha spadá do kategorie lehkých oddechových knih u kterých si mozek odpočine.

Evaho73
Evaho73
05.08.2022 3 z 5

Hodnotím iba ako ľahké oddychové čítanie určené skôr pre násť ročných...
Okamžiky šťastia alebo naopak smútku opísané v knihe sa autor snažil podať tak, aby boli čitateľský atraktívne, ale podľa môjho názoru to takto v skutočnom živote vôbec nefunguje.
Postavy mi pripadali také povrchné a bez duše, akoby sa riadili nie hlavou, ale iba svojim libidom alebo úsudkom svojho okolia.
Mám rada knihy, v ktorých je ukryté nejaké posolstvo a aj samotný názov knihy vo mne od začiatku evokoval snahu ho nájsť, ale v príbehu dvoch súrodencov som nenašla nič, čím by som sa chcela vo svojom živote inšpirovať.
Suma sumárum najviac sa mi páči názov knihy “Okamžiky šťastia“, ku ktorému sa mi naopak vôbec nehodí jej obsah.

Tarey
Tarey
02.08.2022 4 z 5

Tohle je prostě kniha oddechovka. Měla by se na tento "žánr" udělat speciální kategorie a já ji budu hodnotit jen ve srovnáním s knihami srovnatelnými, protože přesně definici oddechovky kniha splňuje :). Je o ničem, nic Vám nedá, nic ve vás nezanechá a znova už si ji nepřečtete. ALE je velmi čtivá, rychle odsejpá, nudit se nebudete, úplně u ní vypnete a zrelaxujete. Je to rychlý vypínač stresu a starostí, mozek si neskutečně odpočine a rozhodně se nebudete muset do čtení nutit (což se mi občas stává s kvalitní četbou, když chce mozek zrovna odpočívat).

ddkk
ddkk
26.07.2022 3 z 5

Četla jsem před časem, vím, že jsem se pobavila, ale už vážně nevím, o čem to vlastně bylo.

MiraRunaway
MiraRunaway
25.07.2022 3 z 5

Začala jsem Jáchymem. První půlka mě bavila hodně a stránky jen šustili. Zároveň jsem se těšila až budu o konkrétních situacích později číst znovu - z pohledu jeho sestry. Pak jsem se ale začala dost nudit a ve finále mám pocit, že mi kniha nedala nic. Pudové chování většiny postav (vlastně všech) bez ohledu na morálku, vztahy, jiné lidské bytosti... už mi to po čase dost lezlo krkem. To je asi to, co čtenáře přitahuje a čím jsou autorovi knihy populární. Za mě ne. Za čtivost a nápad 3 hvězdy.

Urabu
Urabu
24.07.2022 1 z 5

Je to jak červená knihovna pro šestnáctileté. Hartl asi není autor pro mne, druhý pokus a druhý omyl.

_Brunetka_
_Brunetka_
20.07.2022 5 z 5

Takže, tahle knížečka je vážně hodně originální svým námětem. Přece jenom, jaká knížka se dá číst z obou stran? No, ale kromě toho je hodně svižná a čtivá, Patrik prostě umí. Zároveň ji vlastně píše sám život, takže se chvílemi budete smát nad absurditami, které se hlavním postavám dějí, ale také budete někdy posmutnělí,protože ne všechno co je v životě potká, bude růžové. Dost se mi taky líbilo, že Veroniku a Jáchyma sledujeme od útlého věku a dospíváme s nimi. Patrikovi se musí uznat i spletitost, s kterou dokázal všechny osudy postav propojit. A já osobně si myslím, že si určitě Veroniku i Jakuba zamilujete, i když ani jeden z nich není bezchybný , ale kdo je? No, a zakončila bych to asi tím,že se často lidé ptají,kterým příběhem mají začít. Já bych doporučila začít Veronikou a to ne kvůli tomu,že mi její příběh byl bližší,ale proto,že pokud začnete číst jako první Jáchyma, hodně věcí by vám to o Veronice mohlo prozradit a z jejího příběhu už byste nebyli tak nadšení.

marieke
marieke
13.07.2022 3 z 5

Asi jako jedna z mála jsem začala Jáchymem, ale u obou sourozenců jsem poněkud měla problém s jejich morálkou, nejen ve vztazích (pronájmy pokojů, zkoušení šatů) :-) Jinak ale tak přísná v hodnocení jako někteří ostatní čtenáři nebudu, protože jako letní oddechovka je to podle mě ideální a musím přiznat, že se mi to četlo celkem dobře. Žádná hlubokomyslná literární kvalita to není, ale pokud narazím i na další knihy autora tak je ještě zkusím. Celkové hodnocení: 3,5/5.

Markyspu
Markyspu
13.07.2022 4 z 5

Tato kniha je velmi čtivá, stránky rychle ubíhají. Začala jsem Veronikou, poté Jáchymem. Sice zde bylo několik velice nepravděpodobných náhod, jak už zmiňují jiné komentáře, ale celkový dojem knihy mi to nezkazilo. Fajn oddechovka. Doporučuji.

Kira283
Kira283
17.06.2022 4 z 5

V pořadí třetí kniha, kterou jsem od Hartla četla. Jedná se o klasickou oddychovku, která pobaví. Zajímavý je pohled obou sourozenců. Osobně se mi víc líbila Jáchymova část :)

Hartl má svůj specifický styl psaní. Chce to občas něčím proložit, jelikož všechno je to na jedno brdo, ale zábavné :)

JarníBouře
JarníBouře
07.06.2022

Druhý pokus čtění Hartla. Asi nejzajímavější byla ta četba s obou stran a pohled dvou sourozenců na stejnou věc... Začátek mě zaujal a čekala jsem jak se to rozvine, pak už to bylo jak na houpačce... Je to odpočinkové čtení od kterého se nedá moc čekat.

Praha humor dospívání sourozenci vztahy společenské romány

Patrik Hartl
česká, 1976