Okamžiky štěstí

Okamžiky štěstí

OKAMŽIKY ŠTĚSTÍ je možné začít číst z kterékoli strany. Vyberte si! Příběh sourozenců Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Buďto do života skočíte jako Jáchym volným pádem z výšky čtyř tisíc metrů, nebo se jako Veronika budete statečně prokousávat citovými nástrahami ode dne ke dni. Prožijete dva příběhy v jednom. Jako on a jako ona. Nebo v opačném pořadí, což bude překvapivě jiné, než byste očekávali... Můžete s nimi hledat štěstí, doufat, věřit, dělat chyby a napravovat je. Budete se o ně bát, fandit jim a zamilovávat se s nimi. A nejenom s nimi. Taky s Eliškou, Kubou, Dedém, Monikou, Viktorem, Amy, Kryštofem, Danou, Viki a Ondřejem. Protože štěstí a lásku hledá každý. I když to zní jako fráze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310093/okamziky-stesti-9MY-310093.jpg 41914
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Bourdon

MortRainey

Upřímně? Ta kniha mě prostě vzala u srdce! Já vím, může to znít lacině, ale po jejím přečtení to tak cítím, a bylo tomu tak už v její polovině, kdy jsem Veroniku vystřídal za Jáchyma. Hartl je jednoduše český "malý" čtenářský zázrak. Někomu možná nedostačuje jeho styl coby intelektuální měřítko "hoch literatur", avšak Hartl jako kdysi např. Viewegh svoje označení "bestsellerista" touto knihou jen a jen potvrzuje!
Proč? Je to tím jeho smyslem pro (ne)obyčejný život jeho "hrdinů". Vložené empatie, které prezentuje ústy a myšlenkami postav obou pohlaví vás prostě musí chtě nechtě zasáhnout. Hartlovo spojení s dobou minulou a současnou, spolu s reáliemi, které skoro každý z nás zná, vytváří konzistentní příběh, kde jakýkoliv, byť jemný, odskok dává celku smysl. Chápu, že některé konsekvence mohou působit záměrně prvoplánově až povrchně, ale právě ty dodávají rozehrané partii onu atraktvní čtivost.
Hlavní Hartlova síla je v jeho nefilosování a umění charakteristiky "očividně viditelného" v životě jeho hrdinů, který tolik koresponduje s naším, nás čtenářů. V mnoha situacích, které nás někdy na stránkách až šokují, si jen uvědomíme, že možná potkaly někdy i nás či někoho z našich blízkých a přátel, a jak jsme se v nich zachovali my či oni oproti postavám v knize. Jak je někdy důležité moc nepřemýšlet, poslouchat srdce, KOMUNIKOVAT, nevzdávat se, někoho nezapřít a třeba dát druhou šanci než být naštvaný a pak, když už je pozdě, maximálně litovat..etc.
Když jsem před lety přečetl Malý pražský erotikon bylo to moje seznámení s Hartlem a kniha mě po dlouhé odmlce od české beletrie velmi příjemně překvapila. Některé pasáže byly čtenářsky velmi silné, zvlášť v interní rovině osob příběhu. Po následném přečtení Hartlova debutu - Prvok, Šampón, Tečka a Karel - mohu teď po Okamžicích jen potvrdit, že se Hartl "vypisuje a vypisuje" a nezbývá nám než se jen těšit na jeho další počin... 5*!!!
PS. A jen doporučuji, začnětě Veronikou..;-)

Kabátice

Místy zábavné, místy až k pláči. Každý si v tom najde svoje. Celkově pohodová kniha.

petronella1

Opět perfektní čtení od pana Hartla. Velmi zajímavě pojatá kniha. Někdo doporučil číst Veroniku a pak Jáchyma, ale teď po přečtení bych volila opačně.

Niu

Dobrý nápad napsat knihu ze dvou úhlů. Začala jsem číst nejdřív Jáchyma a Veronika pak už pěkně doplnila chybějící díly skládačky. Příběhy, pravda, byly trochu neuvěřitelné, ale knížka se četla velmi dobře, plynule a je napsaná s humorem. Doporučuju. Mně osobně se líbila víc než Malý pražský erotikon.

stMisha

Neda se jinak, než všem vřele doporučit. Po přečtení budeme všichni ten náš život snad brát lehčeji.

KristýnaMy

Od Patrika Hartla jako vždy skvělé :)

jarka2222

Patrik Hartl je na smotávání a rozmotávání vztahových klubek opravdový machr. Obě části, jak Jáchym, tak i Veronika, byly plné děje a vztahových zvratů. Já jsem začala číst nejdřív Veroniku a určitě jsem jako ženská udělala dobře. Bála jsem se toho, že se budou události opakovat a nebude mne to bavit, ale opak byl pravdou. Co dodat. ........... Patriku, jen tak dál, jen tak dál.

Mindy

Zdlouhavé, přehnané, těžko uvěřitelné.
Po Jáchymovi se mi do Veroniky ani nechtělo,no nakonec jsem to zvládla celé. Moje první knížka od pana Hartla a asi i poslední.

LajkaVonSputnik

Dvě hvězdy dávám za dobrý nápad na oboustrannou knihou. Začala jsem Jáchymem, který se mi přečetl relativně dobře. Ale Veronikou jsem se prokousávala neuvěřitelně dlouho. Ani jeden z vypravěčů mi k srdci nepřirostl, vztahové propletence i zážitky přehnané a jak tu někdo už poznamenal, nerozumím tolika nechtěným otěhotněním ve 21. století...Bohužel, po Erotikonu byla tato kniha zklamáním.

barbora.kr

Já mám prostě Hartla ráda, proto dávám 5 hvězdiček. Přečetla jsem knížku za 2 dny a opravdu mě bavila.

prochajda

Pecka!!! Byla jsem knihou nadšená. Příběh Veroniky jsem četla jako první a asi jsem ho i více prožívala.
Líbila se mi víc než erotikon.

Sarrah

Nedočteno. Začala jsem Jáchymem, k Veronice jsem se ani nedostala. Prostě knihy pana Hartla nejsou můj šálek kávy.

nicole1990

Opět se mi knížka od Patrika Hartla líbila :-) Bylo fajn moc číst z obou stran začala jsem Jáchymem . Už se těším až výjde další autorova knížka

ivetts

Pro nenáročné čtenáře to bude dobrá knížka. Já měla nejspíš přehnaná očekávání kvůli velké popularitě a propagaci této knížky, nicméně ze začátku se kniha četla dobře a nápad udělat oboustrannou knihu je taky super :)

zdazilek

Pro mě to byla oddechová kniha. Žádný složitý děj nad kterým bych musela dlouho přemýšlet. Navíc se mi líbilo jak je kniha udělaná. Z každé strany jiný příběh to jsem ještě neviděla a byla jsem s knihou spokojená. Zkusím další od autora.

p.stranska

Nemusíme číst pořád jen veledíla veleautorů. Nesrovnávejme tohoto autora s velikány Zweigem či Steinbeckem. Čtěme tuto a jí podobné knihy jen tak lehce, jako když nám sousedka vypráví, co jí život připravil za překvápka. Za mě pět hvězdiček.

kochichak

Zatím jsem dočetla Veroniku a chystám se na Jáchyma. NO asi se mi zdá zatím nejslabší z ostatních knih, nějak mě to chvílema ke konci nebavilo. Ale konec překvapil, jen to mohl pan Hartl trošku víc "rozvést"...

Tyrkysová

Pokud se oprostíte od toho, že by se to celé s největší pravděpodobností rozhodně nestalo, jedná se o milé a oddychové čtení, které pobaví, neurazí a třeba vás i donutí se zamyslet nad těmi každodenními malými okamžiky štěstí :)

Lotka

Za mě dobrá jako ostatní od Hartla. Žádné velké překvápko, ale opět mě dostal. Čtivá, dojemná, skvěle se četla.

afrolenca

Tohle je prostě život.. poutavý styl psaní a příběhy natolik lidské, že se od nich nedalo odtrhnout.

ch.kacenka

Knižka se čte dobře. Děj celkem rychle ubíhá. Začala jsem Veronikou a měla jsem strach že mě příběh Jáchyma již nebude tak bavit, ale opak byl pravdou.

Eviku-miluna

Knihu jsem četla první ze strany Jáchyma a musím říct super! Následně jsem byla trochu zklamaná při čtení z druhé strany z pohledu jeho sestry Veroniky. Člověk už většinu věcí věděl, ale bavilo mě číst dál a zjišťovat nové skutečnosti. Oddychové, příjemné a zábavné čtení.

Ronfi

Velmi ráda čtu knihy Patrika H.. Velmi zajímavé propojení dvou postav týkající se stejného období a problémů. Četla jsem první Veroniku a poté jsem byla překvapena odlišným vnímáním Jáchyma. Prima.

Lindah

Bohuzel me kniha zklamala. Po Erotikonu jsem zklamana...napad s oboustrannou knihou je dobry a nektere momwnty jsou prekvapive. Ale je tam pomerne dost zbytecnych scén a taky i dost prehnanych. Nedokazala jsem si predstavit,ze by se nekomu takova spousta veci a "uzasnych" nahod za jeden zivot stala. Pokud by pan Hartl nektere veci vypustil,kniha by se odlehcila a byla daleko lepsi..

bonifacka

Tak trochu mě mrzí, že je kniha v modrých barvách. Ano, nebyl to Erotikon, ale nápad, že se může číst ze dvou stran je originální. Pan Hartl, jak už je jeho dobrým zvykem, je živočišný možná až moc, ale od jeho knih to člověk prostě čeká. Zajímavé zápletky. Hlavně u Jáchyma, ten mě i více bavil. Opět musím použít frázi, odpočinkové čtení, ale přesto je ze života.

vysypanel

Chlapi začínají Jáchymem. Mám rád Hartlův styl a proto nebudu hledat mouchy, ale naopak klady. Kdo další napsal oboustrannou knihu? Nápad výborný, velmi čtivé. Zajímavé. Doporučuji

RyonMathrin

Tuto knihu se mi podaří okomentovat pouze se spoilery. Takže:
Dva prolínající se příběhy je dobrý nápad. Zápletka "po drsné ráně osudu se mladí sourozenci musejí o sebe postarat a ne vždy jim to jde" nabízí široké možnosti a napsané je to pěkně, plné zvratů a překvapení. Styl psaní je svižný, četlo se mi to lehce.
Nejvíc se mi asi líbila mozaika popisovaných vztahů, jejich různorodost. Všemožné podoby lásky. „Velká rodina“ spolubydlících studentů ve vile, vášnivá láska Ondřeje k Marii a pak k Veronice, která se jí tak podobala a přitom láska ke své manželce a synovi; povrchnost Dedého známostí; vztah Jáchyma a Elišky; Veronika + Kuba, kteří se přes rozchod nepřestali milovat… a tak dále… završené těžko uvěřitelným trojúhelníkem Jáchym+Kája+Dana.
Některé pasáže byly nudnější, ale jen málo. Celkově se to o knize nedá vůbec říct, má naopak spád. Četl jsem nejprve Veroniku a pak Jáchyma, oba byli vykreslení jinak a zajímavě. Ale hlavně – oba příběhy mají dobrý konec, což po všech držkopádech hrdinů bylo potěšující.

veronie

Tato kniha mě nadchla svou originalitou. Obě části mě bavily a líbilo se mi, jak autor dokázal úžasně obě vyprávění propojit a doplnit.

Andrea.vomelova

Příběh Veroniky mě bavil více než jejího bratra. Bylo to čtivě napsané, ale stačila by asi jen jako jedna kniha.

miuk

Nejdříve čtena "Veronika", to jsem byla nadšená. Pak u čtení z druhého pohledu mě to přešlo, nebavilo mě to, přišlo mi to překombinované, málo uvěřitelné.