Ohnivý kříž

Ohnivý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230052/ohnivy-kriz-230052.png 3 9 2

Společenský román s kriminální zápletkou je situován do amerického města na přelomu padesátých a šedesátých let tohoto století. Mladý nezávislý novinář odvážně odhaluje několikanásobného vraha, kryjícího se až dosud maskouměšťanské ctihodnosti, blahobytu a dobré pověsti a svalujícího chladnokrevně vinu na nevinné a bezbranné osoby.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Naše vojsko

Whisper Town , 1960

niki-chan
11.05.2021 3 z 5

Příjemné čtení na cestování. Atmosféra malého města je zde dobře vykreslena včetně chování jednotlivých obyvatel. Některé pasáže knihy na sebe logicky moc nenavazovaly a děj až moc skákal.

Pavlaj
15.01.2020 4 z 5

Ohnivý kříž není detektivka, je to spíš sonda do života malého bigotního městečka v Nové Anglii, které naruší tragická dopravní nehoda. Hledání viníka rozpoutá boj mezi konzervativními a liberálními názorovými proudy. Vydalo Naše vojsko v době hlubokého socialismu, kdyby se vydavatelství zmohlo na doslov, určitě by se tam psalo o "nastavování zrcadla kapitalistické společnosti" a "zpátečnické církvi". Určitě ale stojí za přečtení, právě pro ten popis atmosféry maloměšťáctví, bigotnosti a složitosti přežití v místě, kde každý každého zná a skoro každý o každém všechno ví.

Judson Philips
americká, 1903 - 1989