Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

Knihomolkajá
18.09.2018 4 z 5

Mile překvapila. Pěkná myšlenka a vcelku slušné provedení. Obzvláště vyvedená byla část z Ruska.
Konec byl na můj vkus až trochu rychle odbytý, ale jinak vážně pěkné čtivo a doporučuji pro milovníky young adult. Sci-fi jsem v tom úplně neviděla. Do tohoto žánru to moc nedosahovalo, takže pokud fandíte sci-fi a young adult nečtete, toto není kniha pro vás. Já osobně hodnotím kladně.

Tofinka
16.09.2018 5 z 5

Koupi knihy jsem se velmi dlouho vyhýbala, ale teď, když už jsem našla záminku proč si ji přečíst, jsem neváhala a hned se do ní pustila.
Troufám si říct, že tohle je jedna z nejlepších knih YA žánru, kterou jsem četla. A to i přes klasické klišé většiny YA knih - milostný trojúhelník.

Teorie, že všude kolem nás jsou "navrstvené" další dimenze, pokaždé méně či více odlišné od té naší, mě velmi zajímá a ráda nad ní přemýšlím. Nejspíše proto mě kniha tolik zaujala. Cestování mezi dimenzemi pomocí Ohniváka je skvělý nápad a spolu s hlavní zápletkou knihy utvoří příběh, od kterého se nelze odtrhnout ;).

POZOR SPOILER!
Už začátek knihy byl takový... Tragický. A já doufala, že se v knize nic jiného nepokazí. Samozřejmě kdo četl ten ví, že autorka nám připravila více než jedno milé (i nemilé) překvapení.

"Jste spolu, navždy. Nic na světě by vás nedokázalo rozdělit... Jen smrt."
(První scéna v knize, u které jsem brečela.)

Pak tu bylo pár odhalení ohledně Thea, Paula a Henryho, které tu nebudu zbytečně vypisovat, protože kdo četl ví co myslím, kdo nečetl ten by si zkazil čtení ;D.
KONEC SPOILERU

Tisíc kousků tebe je jedinečná kniha a doufám, že další díly budou stejně tak skvělé.

JaneUp
15.09.2018 4 z 5

Super knížka, moc se mi líbil děj, i když sci-fi moc často nečtu :)
!SPOILER!
V knížce je docela řešeným problémem, že přenášet hmotu mezi dimenzemi. A co Ohnivák který se mezi dimenzemi přenáší celou dobu?

elik-play5518
09.09.2018 5 z 5

Kniha mě přinutila číst a číst

Chytuš
05.09.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla na doporučení dcery, ale ačkoli nejsem cílová skupina, musím uznat, že jsem se bavila. Celá myšlenka s cestováním mezi různými dimenzemi je naprosto skvělá a hloubavým čtenářkám poskytne i pár námětů na přemýšlení :-) Navíc už dlouho, opravdu dlouho jsem nečetla knížku s tak sympatickou hlavní postavou, jakou je Marguerite - skvěle popisuje svůj vnitřní svět, veškerou škálu emocí, které jí cloumají; a navíc je místy opravdu velmi vtipná:

"Když člověk cestuje mezi dimenzemi, jeho fyzická forma je podle všeho "nepozorovatelná", což má něco společného s kvantovou mechanikou, a kdybych se to pokoušela vysvětlit, dostala bych se k příběhu o kočce v krabici, která, dokud krabici neotevřete, je zároveň živá i mrtvá, a pak to začně být vážně složité. NIKDY se žádného fyzika na tu kočku neptejte."

Jasně, nevyhneme se žánrovým klišé (milostný trojúhelník, i když v tomto případě by se dalo uvažovat i o milostném víceúhelníku :-), ale nad tím mhouřím obě oči a dávám hodnocení nejvyšší, protože tahle knížka rozhodně patří k top v daném žánru YA literatury.

Paja11.11
31.08.2018 5 z 5

Prvních pár stran mi dávalo zabrat, ale velice brzy jsem se do knihy začetla. Kniha byla čtivá a zajímavá, závidím hlavní hrdince, že může cestovat mezi dimenzemi. A i obálka knihy je naprosto dokonalá. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

sola_lupa
25.08.2018 4 z 5

V téhle knize se s okamžitou akcí a místy i retrospektivou autorka vůbec nepárala. I když se v knize vyskytly určité předvídatelné prvky, nápad je skvělý. Kniha se mi líbila. Dokázala mi pod nos přímo narvat cestování v čase, trošku milostného trojúhelníku, ze kterého se posléze vyklubala přímá úsečka a také i pár překvapení a akci.
Postavy nebyly nikterak bez chyby, což je jen dobře, mají do budoucna určitě potenciál pro vývoj. Uvidím, co nabídne pokračování.

anishta
21.08.2018 5 z 5

Prvních par stran jsem byla trochu rozpačitá, protože tam bylo míč teorie na vysvětlení, jak skoky mezi dimenzemi fungují, ale pak se to rozjelo a paráda. Doufám, že v dalším díle bude pořádná odveta...

sd1992
19.08.2018 5 z 5

Dá se říct, že jsem prvních 50 stran knihy trpěla. Děj mě moc nebavil a bojovala jsem s touhou knihu odložit. Jsem hrozně ráda, že jsem to neudělala. Když se prokoušete úvodním dějstvím, tak se vám otevře úžasný příběh plný nečekaných zvratů. Hlavní hrdinka a všechny osoby jí blízké jsou sympatičtí. Ale já prostě miluju ruského PAULA MARKOVA!!! Tahle část knihy, která se odehrávala v Rusku byla naprosto perfektní... :) Závidím Meg možnost cestovat mezi různými dimenzemi a setkávat se tak s lidmi, kteří už nejsou. To bych fakt ocenila... :-( Knížku určitě doporučuji a mám fakt kliku, že zítra vychází druhý díl. Déle bych čekat nechtěla!!! :-D :-)

sasa-
18.08.2018 4 z 5

Miluju sci - fi fantasy a podobné příběhy, takže ano, tahle kniha se opravdu trefila do mého gusta. A třebaže to velmi nerada přiznávám, zaujala mě hlavné obálka

*Pájuše*
18.08.2018 4 z 5

Je pravda, že sci-fi není můj šálek kávy, ale tohle bylo něco, co se mi líbilo. Vypravěčský styl autorky je skvělý. Začtete se a než se nadějete, je čtvrtina knihy za vámi. Postavy jsou pestré, děj dynamický, přesto je tu jedno malé ale. Ale myšlenkový pochody hl. hrdinky mi přišly krapet uspěchané. Něco se stalo - netýkalo se to ani tak děje samotného, spíš myšlenkových pochodů o klucích a jejich vztazích s nimi - a během tří vět hrdinka byla se vším hotová. To je jako špatně napsaná kuchařka. Na začátku je "připravte si vodu k varu" a jako další je "polévka je hotová, přeji dobrou chuť". To, co je mezi tím, autorka trošku odbyla. Knihu ale hodnotím kladně a rozhodně si druhý díl nenechám ujít.

Míša06
16.08.2018 5 z 5

Kniha je opravdu nádherná. Je v ní sci-fi (cestování mezi dimenzemi), ale zároveň i romantika. Je to sice milostný trojúhelník, ale tak dobře napsané. Rozhodně si přečtu pokračování, už se nemůžu dočkat až vyjde.

M_bookworm
15.08.2018 5 z 5

Z knihy jsem byla opravdu nadšená! Neměla jsem na ni žádná očekávání takže mě opravdu hodně překvapila. Děj byl výborně promyšlený a takhle dobrou knihu dlouho nečetla :)

SarahRoyalAss
08.08.2018 4 z 5

Bála jsem se začít číst jelikož nejsem fanda cestování časem ani cestování mezi dimenzemi, ale obálka mě nakonec přemluvila.
Upřímně, nebylo to ale vůbec špatné! Nemohla jsem se zpočátku začíst a knihu pořád odkládala
Sice se hned na začátku skočí do akce a trochu mi to připomínalo Mission Impossible, ale... Eh. Stejně jsem se k tomu nemohla dokopat. Začalo mě to bavit až v Petrohradu. To jsem opravdu žrala!! I když jsem čekala více dimenzí, tahle jedna mě dokonale okouzlila. Konec byl hodně uspěchaný a všechno se semlelo dohromady. I tak mě ale dost věcí překvapilo a přesvědčilo, že si další díl na 100% přečtu.

blonďatá.luc
06.08.2018 4 z 5

Nečekala jsem mnoho a možná právě proto se mi kniha v závěru docela líbila. Z počátku mi dělalo velké problémy zorientovat se v situaci, ale tak po prvních 50 stránkách jsem se začetla a stránky začaly ubíhat. Některé části knihy se mi líbily hodně, jiné téměř vůbec, ale to tak bývá. Není to nejlepší kniha, co jsem kdy četla, dokonce se ani nezařadila mezi nejlepší, přesto jsem spokojená a určitě si koupím druhý díl. Jsem totiž moc zvědavá, jak tohle celé dopadne - sice má první díl částečně uzavřený konec, ústřední zápletka ale ukončená není.

whiolet
31.07.2018 3 z 5

Kniha má nádhernou obálku, skvělý nápad co se příběhu týče,ale zpracování celé knížky silně pokulhává. Takže se nakonec jedná o další průměrnou knihu

TerkaM
11.07.2018 4 z 5

Takhle, knížka byla dost předvídatelná a vlastně jsem byla celou dobu, kdy jsem knihu četla, o krůček napřed a tušila jsem, co se tam stane. A co se stane třeba i na konci. Nicméně i tak mě její čtení bavilo a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ale jednoduše řečeno - jde o young adult romanci, kde máte ještě navíc cestování dimenzemi, což se mi fakt líbilo, ale díky té romanci od toho nečekejte nic moc extra. Ale na léto je to teda rozhodně ideální.

Za mě čtyři hvězdičky. Nebylo to špatné, na oddechovku dobré, bavilo mě to a navzdory předvídatelnosti jsem se vlastně ani nenudila, ale nečekejte od toho pecku, na kterou si budete ještě dlouho pamatovat. Ale další díly si ještě určitě přečtu, jsem na ně fakt zvědavá. :)

Iwets
10.07.2018 2 z 5

Určitě nemůžu hodnotit jako úplný odpad, protože nápad s cestováním dimenzemi byl záživný a od začátku mě bavil. Horší už to bylo s dějem, průhlednými zápletkami a rádoby "hustym slangem" některých postav, který mi přišel chvílemi křečovitý a trapný. Dva doktorandi-fyzikove jsou namakaný a sexy až je to k nevíře. No, prostě mi to pak jako celek vlastně vůbec nesedlo, a proto dávám s čistým svědomím dvě hvězdy.

CatherineH.
03.07.2018 odpad!

Zatím doposud nejhorší kniha,kterou jsem četla během tohohle roku.Na mě tam bylo obzvlášt' moc vědy.Chápu jedná se o cestování do různých dimenzí (o tom ta kniha je) a na to potřebujete něco vědět o vědě ,atd.
Na příběhu mě upoutaly jen dialogy,jinak všechno kolem bylo ,,moc'' událostí.Proto hodnotím za 1/5 hvězdiček. Určitě kdo má rád fyziku,chemii,matematiku a sci-fi tak to je pro něho kniha určená k přečtení.

Denčaa
19.06.2018 4 z 5

Dřív jsem si tuto knihu ani nechtěla přečíst. Ale poté, co do světa byla vpuštěna zpráva, že autorka Claudia Grey bude na Humbook festu, tak jsem po ní sáhla. A opravdu jsem byla mile překvapena. Po sci-fi knížce Illuminae jsem trošku zanevřela na toto odvětví, ale Tisíc kousků tebe bylo na úplně jiné vlně. A mělo to tu pravou šťávu. Hned ze začátku je čtenář vhozen do děje. Žádné dlouhé okecávání, prostě rovnou k věci. A to bylo obrovské plus. Marguerite je docela sympaťačka a prostě chcete vědět i kdo je onen Paul, ke kterému hlavní hrdinka něco cítí. A asi jako většině, i mně se nejvíce líbila část z Ruska. Závěrečné rozzuzlení bylo také překvapující, takže jsem s dějem nadmíru spokojená. Kdybych byla hnidopich, tak by se tam dalo najít spoustu nelogických i nesmyslných věcí, ale přimhouřím obě oči. Více na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/