Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 709 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

niki4302
22.10.2019 4 z 5

Kniha je čtivá. Docela předvídatelná. Čekala jsem trošku více. Ale je to taková pohodová knížka. Vztah hlavní postavy k Paulovi se pěkně vyvíjel. Nejvíce se mi líbila část v Rusku, nebyla bych proti kdyby ji autorka trošku víc rozvinula. Střídání dimenzí se mi líbilo, je to něco nového.

šneki
07.09.2019 3 z 5

Celkem mě bavila, ale zase ne tolik abych si přečetla další díl.

Nicoletta1681
29.08.2019 4 z 5

Super nápad, super postavy (i když pořád tak nějak nevím, jak si Paula představit - jakože namakaný fyzik, cože?), trošku jsem tušila, že s Theem není něco v pořádku, takže překvápko to nebylo. Ale dimenze v Rusku ve mně zanechala naprostou díru! Těším se, co se bude odehrávat v dalším díle:)

PerfectionistKa
13.08.2019 3 z 5

Nedivte se, že moje recenze bude spíš kritická (já to tak bohužel prostě mám, chyby vnímám jako první), přestože kniha je ve finále čtivá, je krátká, takže se dá rychle a v klidu přelouskat, no a ta obálka je jednoduše překrásná.
První kapitola mě nebavila, nechápala jsem, co se děje a proč se to děje. Ve druhé kapitole se Marguerite rozhodla mi to vysvětlit, a po tom, že někde existuje svět, kde se Jen Aniston a Brad Pitt nikdy nerozvedli, nebo další, kde nacisté vyhráli 2. světovou, jsem si řekla, že to rozhodně zní zajímavě, bude se s tím dát skvěle vyhrát a vymyslet neskutečné scénáře, a tak to přece nemůžu jen tak vzdát.
Jenomže ono se tak nestalo. Asi jsem čekala trochu větší odvaz, jenže oni tam pořád řešili stejné nezajímavé věci a snad kromě ruské dimenze - díkybohu za ni - jsem se v ději docela ztrácela, o které verzi koho zrovna mluví a tak. Má očekávání byla nenaplněna, škoda. Originalita se nedá zapřít, ale stejně je podle mě nevyužitá. Uvidím v dalším díle, který bych si každopádně chtěla přečíst.
A ta romantická linka... pro mě nepřirozená, ve flashbacích mě Paul docela bavil, ale “v realitě” mě spíš štval. Nějak jsem jim to nevěřila. Strašně kýčovité a bez té tlačené romance by byla kniha jistě lepší.
Já nevím, možná jsem divná, fakt náročná a ráda jdu proti proudu, a nebo možná všechno dohromady.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Začátek zdlouhavý, ale pak se to parádně rozjelo. Autorce se podařil vymyslet nový námět a úžasně se s ním poprala. Rozhodně doporučuji.

Lucik100
11.07.2019 5 z 5

Rozhodně povedená kniha. Autorce se podařilo vymyslet skvělý příběh a přidat tam trochu té romantiky.

marta14
10.07.2019 5 z 5

Teď jsem to dočetla a naprosto to miluju! Sice mě prvních asi 20 stránek nebavilo, ale to nevadí. Čím víc se blížil konec, tím víc to bylo lepší. Sice by se tam mělo víc věcí dovysvětlit, ale raději nad tím nějak dopodrobna nepřemýšlím. Ten příběh byl skvělý a rychle se četl. Paula jsem si zamilovala. A bylo skvělé si přečíst i nějaké sci-fi, protože já furt čtu jen klasické romance. No asi je čas na změnu :). Bála jsem se do knihy pustit, protože nesnáším fyziku, ale nějaké podrobné rovnice tam naštěstí nebyly... Doporučuji.

Romča11
01.07.2019 5 z 5

Tohle byla další pecka! Tahle knížka se mi hodně líbila. Za mě je sci-fi lepší než fanatsy. A tohle byl parádní příběh. Děj byl plný akce a to téma? Miluju cestování mezi dimenzemi! Autorka se nezdržovala u zbytečných popisů a přílíš nezabíhá do podrobností co se týče fyziky spojené s cestováním mezi dimenzemi. Jediné co bych knížce vytkla je opět rádoby milostný trojúhelník a Margueritino uvažování: Miluju Thea nebo Paula? a pak Miluju Paula nebo jeho verzi z jiné dimenze? Já chápu, že to k Young adult žánru patří, ale mně to dojem z knížky zkazilo. Ale jinak můžu knížku jen doporučit. Děj je napínavý a úplné jsem zatajovala dech pokaždé, když Marguerite skočila do jiné dimenze. Bavilo mě s ní objevovat, co je v dimenzi jiné. Nejvíc mé bavila ruská dimenze. Postavy byly skvěle vykreslené. Dokázala jsem se do Marguerite vžít a prožívat to všechno s ní. A vůbec jsem netušila, jak to všechmo dopadne a jak se to rouzlí. Za mě tedy naprosto skvělá kniha se zajimavým a neotřelým tématem.

vodopad152
12.06.2019

Kniha byla dobrá, ale nejsem z ní nijak nadšená. Styl psaní autorky mi připadal v některých částech trošku dětský a zápletka byla pro mě příliš průhledná. Jinak si ovšem nemohu na knihu nijak stěžovat. Byla dost čtivá a dost mě bavila. Není to žádná topka, ale fakt oddychové čten ;)

Petra38
29.05.2019 5 z 5

Necekala jsem ,ze si me kniha takhle ziska! Prave jsem docetla a hned se hrnu na pokracovani. Moc pekne zpracovane a hlavne napinave, proste me knizka nadchla a pozor!nedavala jsem ji moc velke sance ale skurecne me prekvapila. Urcite doporucuji a jistojiste se k ni nekdy s radosti vratim. Supr dilo :-) mazu na druhy dil :-P

Bee
16.05.2019 5 z 5

Čekala jsem, že se mi kniha bude líbit, protože mám ráda autorčiny knihy všeobecně, ale překvapilo mě, jak moc mě to vlastně bavilo a mile překvapilo. Pojetí skákání mezi dimenzemi je tu fakt bezva, hlavní hrdinka mě baví a ostatní postavy taky. Trochu jsem se bála, abychom nesklouzli do nějakého stereotypu, nebo ještě hůř - klišé, ale nestalo se tak. Dokonce se musím přiznat, že jsem udělala něco, co už dlouho ne, v půlce knihy jsem nakoukla na poslední stránku, abych se ujistila, že mě konec moc nenaštve. A nenaštval, na další díl se těším a celkově jsem se u knihy výborně bavila.

maja11231
14.05.2019 4 z 5

Bomba, kniha překonala mé očekávání

Ivka14
26.04.2019 5 z 5

WOW! Anotace mě moc nezaujala,ale knížka to byla skvělá a určitě se dám do dalších dílů. A nejlepší dimenze byla ta ruská, zamilovala jsem si ruského Paula.

karca5233
16.04.2019 4 z 5

No kde začít... Je to zajímavé téma které mě bavilo a chtěla jsem vědět víc z tohoto světa a z příběhu. Některé stránky byly ovšem celkem nudné ale jiné zase napínavé a čtivé... Určitě budu v sérii pokračovat, doufám že se to bude ubírat správným směrem :-)

Katte192
31.03.2019 3 z 5

Prvních 100 stránek byla pro mne katastrofa. U padesáté jsem to chtěla vzdát, ale doporučení přátel a hodnocení zde na databázi mě přesvědčilo pokračovat. Po sté stránce se děj v Rusku rozběhl. Čtivé, zajímavé, řekla bych "jiné". Jo, není to asi žádná bomba, kterou bych musela číst dvakrát a ani kniha, kterou bych nadšeně doporučila dál, proto 3* ale za přečtení stála, konec konců je to jednohubka s míň jak 300 stránkami.

Barik05
27.03.2019 5 z 5

Super, splnilo očekávání.

Lalina3
26.03.2019 4 z 5

Co se týče cestování dimenzemi, přišlo mi to nedoladěné. Když už tvořím sci-fi, tak ho musím vysvětlit... Námět je hodně dobrý, bohužel ho autorka zatím nedokázala tak úplně využít.
Milostný trojúhelník mě zde otravoval, vlastně asi jako všude...
Co hodnotím hodně kladně, je čtivost. Knížku jsem přelouskala rychle.
Takže za mě 4*, už jen kvůli originalitě a čtivosti. A taky naprosto božské obálce!

Ivuska.09
25.03.2019 3 z 5

Ze začátku jsem měla trochu problém se do příběhu začíst, ale nevzdala jsem to. První navštívená dimenze mě moc nezaujala, ale ta další si mě získala a pak už jsem se jen vezla na vlně příběhu založeného na cestování různými dimenzemi. Pokud máte rádi cestování časem, mohla by se vám kniha líbit - je to podobné.

luculi
24.03.2019 4 z 5

Velice příjemná a čtivá sci-fi s originálním tématem, zvláště když jde o YA. Rozhodně jsem si to užila a bavilo mě to, jediným zklamáním byl klišoidní vztahový trojúhelník, který mi přišel zbytečný a strhla jsem za něj body... Pro mě 3,5*, ale na půlky nehrajeme... :-D

Melcrovka
18.03.2019 3 z 5

Kniha je originální. Jako plus hodnotím zápletku a rozuzlení. To pro mě bylo překvapivé.
ALE...
Koncept cestování mezi dimenzemi mi přišel přitažený za vlasy. Je to sfi-fi, to ano, ale bylo tam moc toho "fi" a málo "science". Jako vědci mi zde předložené fyzikální vysvětlení cestování mezi dimenzemi nesedělo. Ale tak co, smířila jsem se s tím a pokračovala ve čtení. Samozřejmě takový koncept umožňuje autorce příběh přehazovat mezi úplnými extrémy. A na můj vkus to vážně byly moc velké extrémy. Přišlo mi to až kýčovité.
Dále mi nesedělo moc velké zaměření na romanci. Jindy mi to nevadí, ale v tom přecházení mezi různými světy to byla další kýčovitá věc.