Tisíc kousků tebe

Tisíc kousků tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335035/bmid_tisic-kousku-tebe-7vK-335035.jpg 4 708 169

Ohnivák série

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

A Thousand Pieces of You , 2014

sidonka
09.04.2024 4 z 5

Jak tenhle žánr moc nemusím, tak mě to úplně pohltilo, žádné nudné technické popisy, vše úžasně srozumitelné a plné nečekaných zvratů

verdulos7977
15.02.2024

Naprosto fascinující jízda! Tohle mohl napsat někdo naprosto šíleně inteligentní. V první části jsem absolutně netušila o čem čtu a chtěla to zabalit, ale když člověk vydrží, stojí to za to. Žádné nudné pasáže, překvapující zvraty, kdy víte, jak to je a pak zjistíte, že ne a pak zase, že jste měli pravdu. Je to kniha, která vás vtáhne do děje, v části, kdy jsou pod vodou, jsem opravdu měla pocit, že se koupu s nimi, když Paul objímá hlavní hodinku, jako bych ho cítila u sebe . Dimenze do sebe skvěle zapadali Dala jsem devět hvězdiček z deseti, protože (možný spoiler) mi bylo na konci líto Thea. Nezasloužil si zůstat sám Jakmile bude prostor, určitě přečtu i druhý díl. I když by nemusel být. Takhle kniha má totiž začátek a konec. A já, po dlouhé době, měla pocit, že jsem v příběhu

klarat13
04.01.2024 5 z 5

Mě kniha nadchla. Přišla mi svěží, zaujala mě hned od první stránky a donutila mě ji přečíst za den. Líbí se mi, že skákání mezi dimenzemi se odehrává několikrát a ne pouze jednou. Každý svět mi přišel nápaditý a rozpracovaný. Za mě rozhodně plný počet hvězd. Tahle kniha mě uspokojila :)

LimedkaMikki
02.06.2023 3 z 5

Do knížky se mi nezačítalo úplně snadno, ze začátku to byla docela dost nuda, že jsem přemýšlela, jestli ji neodložím. Jelikož jsem si ale zde v komentářích přečetla, že to není tak zlé, dala jsem tomu šanci a pokračovala jsem. Jak tady kdosi v komentářích psal, asi nejzajímavější část byla ta, kdy byla Meg v Rusku. Pak už to šlo celkem ráz na ráz, za což sem ráda. Nebylo to zbytečně rozvleklé. Nicméně do dalších dílů se nepustím, tohle mi stačilo.

Verunka926
24.01.2023 4 z 5

Ty skoky mezi dimenzemi mě ohromně bavily (hlavně ta část v carském Rusku) a nepřestávaly mě překvapovat ani zvraty ohledně toho, jak to vlastně s tím cestováním funguje. Určitě se těším na další díl.

lenkazezapadu
13.11.2022 3 z 5

Sci-fi nečtu, takže jsem byla vážně ráda, že se tu neobjevuje spousta odstavců s fyzikálními termíny, kterým nerozumím. Příběh je podávám jednoduše, ale ani to mi vlastně nijak nevadilo. Postavy jsou za mě velmi dobře napsané, stejně jako romantika, která ač je na jednu stranu klišé, na tu druhou působí opravdu zajímavě. Cestování mezi dimenzemi není jinak extrémně originální, ale mě to vážně bavilo, především fakt, že byla každá jiná a zároveň všechny byly tak trochu podobné našemu světu. V určitých částech jsem byla lehce zmatená a to především z postav, ale i z děje. Konec byl dechberoucí, tohle jsem vážně nečekala, ale zároveň to dává perfektní smysl.
3,5/5

roso.mak
23.08.2022 4 z 5

Ten rozjezd je na prd. Uvod je nudny, vynalez ohnivaka nepravdepodobny a vy mate chut knihu odlozit.

Vite co? Klidne nalistujte stranu s prvnim skokem do jine dimenze o nic neprijdete. Tam to totiz zacne byt nejen zajímavé, ale i super. Az do konce knihy.

ElInWonderland
23.07.2022 3 z 5

Řekla bych že to pro mě bylo zklamání, od knihy jsem čekala něco jiného a pořad jsem se od toho nemohla odprostit. Ano námět je zajímavý, ale měla jsem pocit že čtu mnohem delší knihu než ve skutečnosti je a několikrát jsem ji chtěla i odložit, ale nakonec jsem ji dočetla a poslední část knihy byla pro mě asi nejzajímavější. Další díly ale pravděpodobně číst nebudu.

midone
15.04.2022 4 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného. Měla jsem takovou představu, že to bude více sci-fi. Že ty dimenze, do kterých se ti hrdinové vydají budou více bláznivější. Třeba že v jedné dimenzi budou Vánoce celý rok, výzdoba se nebude uklízet, nejmodernější hudba budou koledy a další... třeba že v další dimenzi bude rodina hlavní hrdinky vlastnit farmu s kouzelnymi jablky, které budou dodávat IQ a hrušky, které budou zase přidávat EQ. A hlavně každá dimenze bude mít jinou, SVOJI VLASTNÍ atmosféru. Do toho všeho ta zápletka s vrahem otce hlavní hrdinky. Mrzelo mě, že ty dimenze byly takové jednoduché. Hvězdičky přidalo to, jak se to rychle četlo.

Hels-is-unicorn
05.10.2021 5 z 5

Nádherná kniha, kterou budu chovat napořád jako jeden z největších pokladů ve své knihovně. Bavila mě především vyváženost mezi sci-fi prvky, jako je vysvětlování multivesmíru, a typicky youngadultovou romantickou složkou. A rozhodně bych řekla, že světy, které autorka předestřela v prvním díle, jsou nejpůsobivější. Vřele doporučuji všem milovníkům sci-fi, kteří se nebojí trochy romantiky :-)

Nikei
06.09.2021 5 z 5

Velmi pěkná knížka. Knihu s podobným tématem cestování mezi dimenzemi jsem zatím nečetla, a proto mě tahle kniha zaujala. Za mě je to skvělá oddechovka, kterou můžu vřele doporučit. Snad i další díly budou stejně dobré.

Ketfl
05.07.2021 5 z 5

Mě se příběh velice líbil. Zajímavé téma, to cestování dimenzemi mě opravdu bavilo. I když je fakt, že jsme toho zase tolik za první díl spolu s Marguerite, Theem a Paulem neprocestovali. Nicméně celý příběh byl pěkně napsaný, napínavý, postavy jsem si oblíbila a romantická linka hezky do celého příběhu zapadala. Dimenze Ruska byla samozřejmě nejlepší, i když mi i slzička skoro ukápla. Závěr jsem tak nějak očekávala, ale stejně jsem byla překvapená, jak se to celé vyvrbilo. Další díly si určitě přečtu, jsem zvědavá, co si pro nás autorka připravila v pokračování.

Julinka679
07.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Ke knize jsem přistupovala naprosto skepticky ale tím víc mě to dostalo!
Tisíc kousků tebe pojednává o cestování mezi dimenzemi (ne časem, jak si někteří mylně myslí) a v případě hlavní postavy Meg (Marguerite) i honbou za dopadení vraha jejího otce.
Postupně se s Meg dostáváme do jiných světů, někdy hodně odlišných, někdy méně a abych pravdu řekla tak mým nejoblíbenějším je Rusko!
Meg cestuje pomocí přístroje nazvaného Ohnivák (ano, podle fénixe), kterého vynalezli její rodiče, kteří jsou velmi uznávaní a chytří vědci. Do jiných dimenzí se dostává v doprovodu kamaráda Thea, se kterým se snaží dostihnout vraha jejího otce Paula Markova.
V průběhu se dozvídáme pravdu o tom, že Paul je nevinný a Henryho Caina (Megina otce) zabil někdo jiný, bohužel se na konci dozvídáme, že jde o Thea z jiné dimenze, který je špionem Wyatta Conleyho, což je totální zmetek (pokud se ptáte mě).
Zkráceně řečeno vše dopadne dobře a Meg zjistí, že její otec není mrtvý ale "uklizený" v jiné dimenzi a za pomoci Paula jej dostane zpět do svého světa, kde se potkají úplně všichni, i Megin Theo.
Líbilo se mi jaký měla Meg vztah s ruským Paulem, který se mi asi zamlouval úplně nejvíc, měl prostě něco do sebe! Proto mě hodně zamrzelo když na následky svých zranění, která utrpěl ve válce mezi bratry Alexandrem a Sergejem, zemřel.
Jsem zvědavá jaký bude vztah Paula a Meg v dalších dílech, jelikož Paulovi slíbila, že mu dá šanci a třeba by ho i mohla milovat stejně jako toho v Rusku.
Doufám, že i další díly budou takhle skvělé protože tohle byla jízda!
Hodnotím 5*, které si kniha právoplatně zaslouží a naprosto doporučuji! :-)

DejSemTuKnihu
17.05.2021 4 z 5

Mě se to teda líbilo hodně. Sympatické postavy, příjemná romantická linka a zajímavé téma "cestování mezi dimenzemi".. Myslím, že to Rusko mohlo být trošičku kratší, ale i tak jsem si čas strávený v něm užila. Byla jsem překvapená z vývoje děje a i když jsem knížku četla dlouho, tak jsem u ní vydržela a bavila mě od začátku do konce. Sice jsem fantasy ani sci-fi nikdy nečetla (a s fantasy ani neplánuju začít), ale tahle knížka byla prostě dobře napsaná a že děj nebyl z hlediska cestování dimenzemi reálný mi nevadilo. :)

a.r.nick
17.04.2021 2 z 5

Cestování mezi dimenzemi? Super nápad, pravda, v rámci sci-fi neoriginální, ale v rámci young adult možná jo. Ale to zpracování za tím nápadem dost pokulhávalo. Chvílemi nelogické, chvílemi jsem se ztrácel a chvílemi mi to vlastně bylo jedno. Chápu, že tzv. ruská dimenze se líbila, ale já bych ji zkrátil a místo toho tam vložil několik jiných, abych z toho nápadu ohledně skákání mezi různými verzemi svého já vytěžil maximum.

ali_223
10.04.2021

Čekala jsem trochu víc, přeci jen, cestování mezi dimenzemi je originální a dobré téma, ale je to spíše taková oddechovka. Konec mě opravdu překvapil...(,,No to snad ne!") I když mě to příliš neoslnilo, chci si přečíst další díl, možná to už bude lepší :)

meda2007
21.03.2021 3 z 5

Knihu jsem prelouskavala tyden. Vubec jsem se do ni nedokazala zacist a desne me to nebavilo. Meg, jsem nechapala. Neustale, i v jinych dimenzich, resi blbosti. Mozna je to tim ze uz nejsem 16.leta naivni divka, ale i tak. Klasicky milostny trojuhelnik, ktery se na konci trosicku zamota. A ona vlastne nevi koho to miluje ... Napad skvely, cestovani casem, jine dimenze. Vazne super. Ale tak nejak celkove me ta kniha proste nebavila a jsem z ni spise otravena. Jediny svetly moment bylo Rusko. To me bavilo hodne. Paul i Theo byly skvely, ale Meg ... Ta mi proste nesedla.

nicole1990
12.03.2021 2 z 5

Mě to moc nebavilo, bavila mě jen dimenze z Ruska jinak zbytek moc ne. Uvidím jestli dám šanci dalším dílům.

ReginaS.
09.03.2021 2 z 5

Za mě slabý průměr. Děj od začátku předvídatelný, takže napětí žádné. Romantická linka mě taky nebavila, takže další díly rozhodně ne.

kramlinka88
05.03.2021 5 z 5

Moc hezký příběh :-) Sice v hodně věcech předvídatelný, ale bylo tam i pár wow momentů :-) Každopádně originální sci-fi, romantická zápletka, moc pěkná oddechovka, těším se na pokračování :-)