Tisíc kousků tebe

Rodiče Marguerite Caineové jsou geniální vědci, jejichž převratný vynález zvaný Ohnivák umožňuje cestování do různých dimenzí. Ale potom je Margueritin otec zavražděn a jeho vrah – hezký a tajemný Paul, asistent obou rodičů – stačí před zákonem uniknout do jiné dimenze. Marguerite nepřipustí, aby zůstal bez trestu, takže se ho vydá pronásledovat. Dívka se zde pokaždé vtělí do alternativní verze sebe sama, ale setkává se také s alternativními verzemi lidí, které zná – včetně Paula, jehož život se s tím jejím čím dál více proplétá. Marguerite brzy začne pochybovat nejen o Paulově vině, ale i o vlastních citech k němu. A vzápětí odhaluje, že pravda o smrti jejího otce je mnohem hrozivější, než předpokládala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335035/tisic-kousku-tebe-YJ3-335035.jpg 4.2326

Ohnivák (1.)

A Thousand Pieces of You (2014)

Sci-fi, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Kniha Tisíc kousků tebe

Melcrovka

Kniha je originální. Jako plus hodnotím zápletku a rozuzlení. To pro mě bylo překvapivé.
ALE...
Koncept cestování mezi dimenzemi mi přišel přitažený za vlasy. Je to sfi-fi, to ano, ale bylo tam moc toho "fi" a málo "science". Jako vědci mi zde předložené fyzikální vysvětlení cestování mezi dimenzemi nesedělo. Ale tak co, smířila jsem se s tím a pokračovala ve čtení. Samozřejmě takový koncept umožňuje autorce příběh přehazovat mezi úplnými extrémy. A na můj vkus to vážně byly moc velké extrémy. Přišlo mi to až kýčovité.
Dále mi nesedělo moc velké zaměření na romanci. Jindy mi to nevadí, ale v tom přecházení mezi různými světy to byla další kýčovitá věc.

Hyklova48

Tahle knížka byla zatím jedna z nejlepších co jsem kdy četla. Sice jsem ji ze začátku moc nerozumela ale po pár stránkách jsem se do ní začetla a nemohla jsem prestat číst. Už se teším co bude v druhém dílu knihy.

kyticka152

Tato kniha pro mě byla příjemným překvapením. Bála jsem se, že kniha bude až moc odborná. Ve výsledku by mi ani nevadilo, kdyby tam toho bylo trochu víc. Knížka měla poutavý děj a těšila jsem se na pokračování. Místy mi připadala kniha až příliš přesládlá. Přeslazených částí mohla spisovatelka klidně trochu ubrat. Kniha se mi jako celek moc líbila a jsem zvědavá na pokračování. Doporučuji k přečtení.

Lucuschka

Velmi hezká kniha, která ač pojednává o cestování dimenzemi, tak je zcela srozumitelná všem. Krásný příběh se zajímavou zápletkou. Romantika, která je moc hezky pojatá a napsaná. Zcela jistě mne navnadila na další díl :-)

Natynka23

Moc se mi to líbilo :) Cestování do jiných dimenzi bylo naprosto skvělé!!! Nejvíc se mi líbila ruská dimenze, protože ruský Paul byl prostě úžasnej...!!!

Pasadenka

Skvělé. Takový aktuální pocit, který se mnou šíří hned po přečtení knížky. Něco, co mi chybělo. I když je to dětská verze Fringe, je opravdu napsaná čtivě. Líbilo se mi, jak se Amy a.k.a. Claudie lehce pohrála s tím, aby knížka nebyla příliš technická. Jednoduše hlavní hrdinka se jen okrajově zajímá o to, co se děje na poli vědeckém, úplně tomu nerozumí a jelikož ona je vypravěčkou, tak s lehkostí přijímá skutečnosti, které ji umožňují zažívat dobrodružství. Těším se na další díl a na to, jak se propojí romantická linka s válečnou. Marguerite bude jistě muset čelit dalším nelehkým volbám a vnitřním rozporům. A ano, přebal zafungoval jako ocet na mouchu. :)
Co mě ale nakrklo, tak to bylo Romanovské Rusko. Tady se Amy mohla víc snažit a přijít s něčím zajímavějším, přišlo mi to hrozně moc ohrané. Na druhé straně je to ideální prostor pro romantickou linku. Když se Marguerite stane princeznou! I tak, za to jde hvězdička dolů.

Pif_Paff

Příběh se velmi dobře čte, je to napínavé a originální téma, nicméně mám pár výhrad. Myslím, že i když je kniha psaná jako "dívčí román," že i tak je v ní až příliš mnoho vstupů o citech a pocitech hlavní hrdinky, které se hodně často opakují (např. že Paul má obří ruce mě děsí i ve spaní). V půlce jsem si proto byla naprosto jistá, že Marguerite prostě naprosto nenávidím. Pak se to ale celé otočilo, začalo to být akční a já jsem tak druhou půlku knihy přečetla za dva večery, ani jsem nemrkla. Musím říct, že díky druhé půlce knihy, která to celé zachránila, se těším, až otevřu další díly :)

Lofda
30.12.2018

Tak na tuhle knížku už jsem se opravdu dlouho těšila. Má nádherný název a ještě hezčí přebal.
Sci-fi jsem přečetla asi jednou jedinkrát, takže já se těšila na tu romantickou linku. A dočkala jsem se. Přiznávám, že mě několikrát napadlo, že to opravdu není žánr pro mě, YA věk už opravdu nemám.. Ale jak se knížka blížila k závěru, rozhodla jsem se, že minimálně jednu hvězdičku přihodit musím. Zápletka a její „rozuzlení“ se mi líbilo, a i když na plný počet to podle mě není, rozhodně stojí za přečtení a osobně se těším na další díl, který si určitě ujít nenechám!

frohlichová.s
27.12.2018

Moc pěkně napsaná kniha :)

baru.benesova
25.12.2018

Milý, čtivý a záživný příběh, s romantickou zápletkou a kapkou vědy, ze kterého jsem byla nadšená od začátku až do konce. Autorce se skvěle podařilo zachytit atmosféru všech dimenzí o kterých psala a onen futuristický Londýn či carské Rusko působily vážně zajímavě.

Všechny postavy byly realistické a uvěřitelné. Margueritte neměla žádný super mozek, ale hloupá vůbec nebyla. Paul nebyl žádným rytířem na bílém koni, byl docela nemluvný a trochu neohrabaný, což ale vedlo k tomu, že působil dost roztomile.

Hrozně se mi líbily pasáže, kdy Margueritte vzpomínala na chvíle s Paulem, ještě předtím, než ukradl Ohniváka, i když jich nebylo moc, byly krásné.

Během čtení mi přišlo několik pasáží zbytečných, jenže při rozuzlení na konci jsem pochopila, že všechny byly napsány z nějakého důvodu a měly v ději svůj význam. Autorka mě pár věcmi dokázala i dost překvapit (i když ostatním třeba mohly být očividné, no nevím… :D)

Já doporučuji, ale nečekejte žádné extrémní drama, většinu času je děj docela klidný :) + obálka je vskutku nádherná.

janyska13
09.12.2018

Kniha se mi líbila svým nápadem, navštívenými dimenzemi, kam se trojice podívala, milostný trojúhelník a zápletka. Nemůžu se dočkat až si přečtu další díl..

Evik3638
09.12.2018

Prvních pár stran jsem si říkala, co je to za blbost. Po asi 30 stranách jsem se za tuhle myšlenku skoro styděla a měla problém knihu nezhltat na jednou! S nadšením jsem ji dočetla až do konce, i když jsem předpokládala jak to dopadne.

Pettinka
25.11.2018

Nejdříve jsem se nemohla moc začíst a do knihy se mi moc nechtělo. Ale pak to přišlo. Příběh najednou nabral spád a já chtěl číst dál a dál a konečně vědět, jak to vše dopadne. Za mě moc hezká romanťárna se sci-fi prvky. Za mě určo ANO.

Gabusinka
16.11.2018

Tahle kniha je opravdu skvělá. Přečetla jsem ji během chvíle a nemohla jsem se absolutně odtrhnout ❤️❤️❤️. Rozhodně doporučuji. Konec mě docela překvapil ???? Dneska si jdu asi rovnou koupit druhý díl ????????????????

groula
09.11.2018

Super kniha. Přečteno jedním dechem. Napínavé, čtivě napsané. S překvapivým závěrem.

ivca79
07.11.2018

V první čtvrtině jsem uvažovala, že knihu odložím a nedočtu, pak se to zvrtlo a poslední čtvrtku jsem zas nedokázala odložit.

markulka
01.11.2018

Celková knížka na mě udělala dobrý dojem... Ze začátku jsem měla problém se začíst, příběh mi začal připadat zajímavý až od záležitostí v Rusku. Moc se mi líbí myšlenka, že vás nějaká malá věcička hodí do úplně jiné dimenze, kde to jste, ale zároveň nejste vy. Ale musím se přiznat...když hloubám nad věcmi, jako je cestování časem, nebo cestování mezi dimenzemi, doslova se mi škvaří mozek :D Postavy byly sympatické a velmi mě překvapil závěr. Těším se na další díl.

andrejci
28.10.2018

Tradičně nenapíšu, že jsem čekala něco jiného. To bylo naprosto super.Cestování mezi dimenzemi bylo super a je to skvělý nápad. Postavy jsou prostě sympatické a hned si je zamilujete. A ten konec. Vůbec jsme ho nečekala. Opravdu mě dostal. Jedine co mi vadilo byly ty fyzické názvy byla jsme v nich opravdu zmatená, ale vůbec mi to nevadilo.Musím si okamžitě přečíst další díl.

BetyN.
22.10.2018

Tisíc kousků tebě je sci-fi romanťárna pro teenagery. Čte se opravdu rychle. Nejsou tu žádné zdlouhavé úvody, tudíž čtenář je ihned vržen do strhujícího děje. Nápad je bezesporu úžasný, ale místy mi bylo líto, že to autorka trochu šidí. Často něco vysvětluje slovy: je to moc složitý. Na druhou stranu mě to bavilo, postavy mi byly sympatické a konec mě překvapil. A obálka je jen třešničkou na dortu. Těším se na pokračování.

Vanda_J
14.10.2018

Velmi příjemně překvapila, líbí se mi jak nápad, tak i zpracování, knížka mě vtáhla do děje, chvilkami chytila za srdce, dokonce jsem si i poplakala a četla se úplně sama. Děj šel rychle ale ne příliš, takže jsem si mohla všechny dimenze vychutnat. :) Už se těším jak se pustím do druhého dílu. Hlavně dívkám tak nějak v mém věku doporučuju. :)

okeey
11.10.2018

Myšlenka cestovat mezi dimenzemi? Pecka. Rozhodně by mě nic takového nenapadlo. V dnešní době je těžké narazit na dobré fantasy, které by mělo hlavu a patu, ale tady se to autorce dost povedlo!
Jsem celkem skeptická, když je v nějaké knize milostný trojúhelník, protože to na mě působí jako kýč, ale tady je to jinak, kupodivu mi to v tomhle případě vůbec nevadilo.

hasič
29.09.2018

Moc pěkný příběh, nemohla jsem knihu odložit. Samozřejmě přidávám se k fandům části z Ruska. V této knize jsem našla vše co mám ráda sci-fi a romantiku. Dojem z knihy mi kazí jen milostný trojúhelník, ale ty nemám ráda nikde ;). Na další díl se těším a knihu určitě doporučuji.

Miyunka
18.09.2018

To byla pecka! Mrzí mě, že jsem se k autorce dostala až skrze Humbook, jelikož teď velice lituji, že jsem knihu nepřečetla ihned po vydání. Sci-fi, které by mě bavilo je málo, ale tahle rozhodně patří mezi to příjemné překvapení. Cestování dimenzemi mi přijde jako super nápad, stejně tak to, jak člověk v jiné dimenzi funguje. Do poslední stránky jsem byla napjatá a díky Humbooku se tahle série dostala mezi jednu z mých oblíbených.

Knihomolkajá
18.09.2018

Mile překvapila. Pěkná myšlenka a vcelku slušné provedení. Obzvláště vyvedená byla část z Ruska.
Konec byl na můj vkus až trochu rychle odbytý, ale jinak vážně pěkné čtivo a doporučuji pro milovníky young adult. Sci-fi jsem v tom úplně neviděla. Do tohoto žánru to moc nedosahovalo, takže pokud fandíte sci-fi a young adult nečtete, toto není kniha pro vás. Já osobně hodnotím kladně.

Tofinka
16.09.2018

Koupi knihy jsem se velmi dlouho vyhýbala, ale teď, když už jsem našla záminku proč si ji přečíst, jsem neváhala a hned se do ní pustila.
Troufám si říct, že tohle je jedna z nejlepších knih YA žánru, kterou jsem četla. A to i přes klasické klišé většiny YA knih - milostný trojúhelník.

Teorie, že všude kolem nás jsou "navrstvené" další dimenze, pokaždé méně či více odlišné od té naší, mě velmi zajímá a ráda nad ní přemýšlím. Nejspíše proto mě kniha tolik zaujala. Cestování mezi dimenzemi pomocí Ohniváka je skvělý nápad a spolu s hlavní zápletkou knihy utvoří příběh, od kterého se nelze odtrhnout ;).

POZOR SPOILER!
Už začátek knihy byl takový... Tragický. A já doufala, že se v knize nic jiného nepokazí. Samozřejmě kdo četl ten ví, že autorka nám připravila více než jedno milé (i nemilé) překvapení.

"Jste spolu, navždy. Nic na světě by vás nedokázalo rozdělit... Jen smrt."
(První scéna v knize, u které jsem brečela.)

Pak tu bylo pár odhalení ohledně Thea, Paula a Henryho, které tu nebudu zbytečně vypisovat, protože kdo četl ví co myslím, kdo nečetl ten by si zkazil čtení ;D.
KONEC SPOILERU

Tisíc kousků tebe je jedinečná kniha a doufám, že další díly budou stejně tak skvělé.

JaneUp
15.09.2018

Super knížka, moc se mi líbil děj, i když sci-fi moc často nečtu :)
!SPOILER!
V knížce je docela řešeným problémem, že přenášet hmotu mezi dimenzemi. A co Ohnivák který se mezi dimenzemi přenáší celou dobu?

elik-play5518
09.09.2018

Kniha mě přinutila číst a číst

Chytuš
05.09.2018

Tuhle knížku jsem četla na doporučení dcery, ale ačkoli nejsem cílová skupina, musím uznat, že jsem se bavila. Celá myšlenka s cestováním mezi různými dimenzemi je naprosto skvělá a hloubavým čtenářkám poskytne i pár námětů na přemýšlení :-) Navíc už dlouho, opravdu dlouho jsem nečetla knížku s tak sympatickou hlavní postavou, jakou je Marguerite - skvěle popisuje svůj vnitřní svět, veškerou škálu emocí, které jí cloumají; a navíc je místy opravdu velmi vtipná:

"Když člověk cestuje mezi dimenzemi, jeho fyzická forma je podle všeho "nepozorovatelná", což má něco společného s kvantovou mechanikou, a kdybych se to pokoušela vysvětlit, dostala bych se k příběhu o kočce v krabici, která, dokud krabici neotevřete, je zároveň živá i mrtvá, a pak to začně být vážně složité. NIKDY se žádného fyzika na tu kočku neptejte."

Jasně, nevyhneme se žánrovým klišé (milostný trojúhelník, i když v tomto případě by se dalo uvažovat i o milostném víceúhelníku :-), ale nad tím mhouřím obě oči a dávám hodnocení nejvyšší, protože tahle knížka rozhodně patří k top v daném žánru YA literatury.

Paja11.11
31.08.2018

Prvních pár stran mi dávalo zabrat, ale velice brzy jsem se do knihy začetla. Kniha byla čtivá a zajímavá, závidím hlavní hrdince, že může cestovat mezi dimenzemi. A i obálka knihy je naprosto dokonalá. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl.

sola_lupa
25.08.2018

V téhle knize se s okamžitou akcí a místy i retrospektivou autorka vůbec nepárala. I když se v knize vyskytly určité předvídatelné prvky, nápad je skvělý. Kniha se mi líbila. Dokázala mi pod nos přímo narvat cestování v čase, trošku milostného trojúhelníku, ze kterého se posléze vyklubala přímá úsečka a také i pár překvapení a akci.
Postavy nebyly nikterak bez chyby, což je jen dobře, mají do budoucna určitě potenciál pro vývoj. Uvidím, co nabídne pokračování.

sci-fi jiné světy romantika milostný trojúhelník dobrodružství

Amy Vincent

Claudia Gray (p)