Milion světů s tebou

Milion světů s tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398478/bmid_milion-svetu-s-tebou-tE5-398478.jpeg 4 282 60

Ohnivák série

< 3. díl

Milion vesmírů. Milion nebezpečí. Jeden osud. Osud multivesmíru je v rukou Marguerite Caineové. Od té doby, co začala poprvé cestovat do jiných dimenzí s pomocí Ohniváka, vynálezu svých rodičů, stojí uprostřed multidimenzionálních problémů ona. Až nyní se dozvídá, jaké jsou skutečné plány prohnané Triad Corporation – že by nejlépe chtěli vymazat stovky vesmírů. Paul Markov vždycky byl na straně Marguerity, ale po posledním útoku Triadu se změnil a leží na něm stín tragédie. Snaží se to překonat, ale i když mu Marguerite pomáhá, seč může, nezdá se, že by někdy mohl být stejný jako dřív. Marguerite je tedy jediná, kdo může zabránit zničení multivesmíru. Jde o miliardy lidských životů. V sázce nikdy nebylo víc. A Triad navíc vynesl nejvyšší trumf: zlomyslnou a duševně narušenou Marguerite z jiné dimenze, která je vždycky o krok napřed. Ve finále trilogie Ohnivák se rozhodne o osudech hrdinů. Multivesmír už nikdy nebude jako dřív. Nastane souboj mezi několika Margueritami – zvítězit může jen jedna.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Million Worlds with You , 2016

elik-play5518
28.05.2019 3 z 5

Nejhorší sil série

Marthas
20.05.2019 4 z 5

Četla jsem několik let poté, co byl vydán Evernight. Dovolte vzpomenout a porovnat.
Zatímco Evernight měl pro mne zajímavý rozjezd a dále už jsem jen tiše trpěla, u série Ohnivák jsem byla překvapena ne-li šokována, že to píše stejná autorka.
Mnohem lepší a ne tak vyčpělé a okoukané téma. I lépe literáreně zpracované.
Jediné, co mne trochu mrzelo byly tiskové chyby, zatímco v prvním díle nebyly, až na jednu, žádné, ve druhém a třetím už jich bylo více, ale troufám si tvrdit, že i tak to nepřevyšuje normu posledních let, která je bohužel dost laxní.
Doporučuju všem.

PS: Možná, že tuto knihu by skousl i pravověrný scifista.-)

okeey
17.05.2019 5 z 5

,,Naše volby formují světy ostatních stejnou měrou jako ty naše. Všichni jsme uprostřed vlastního vesmíru a všichni se vyskytujeme na něčí oběžné dráze. Je to paradox, ale právě v paradoxech občas začíná pravda."
,,Nikdy nebudeme mít osud zcela ve vlastních rukou - všichni čelíme nehodám a krutosti a náhodným nešťastným událostem."

Teda, při čtení této knihy mi párkrát srdce vynechalo. Příběh krásně vygradoval a ve třetím díle bylo nejvíc akce a rozhodujících okamžiků. Tento díl mi přišel úplně nejlepší, protože už se mi dlouho nestalo abych se zatajeným dechem musela číst dál, abych zjistila jak to sakra dopadne, protože takhle to bejt přece nemůže že jo?
Rozhodně tuto sérii doporučuji, i když občas už mi pár věcí přišlo trochu moc, ale to je jen můj pocit.

Adush
10.05.2019 5 z 5

Skvělé zakončení. Zajímavé zápletky, bylo to mega. Příběh mě opravdu držel. Rozhodně se k této sérii někdy vrátím.

teer.h
03.05.2019 4 z 5

A je to tu, poslední díl ohniváka. SPOILERY
Chvíli mi trvalo, než jsem si opět vše vybavila z předchozího dílu, protože Marguerite procestovala už tolik dimenzí, že mi dělalo problém si vybavit, co se ve které dělo, kdo je z jaké dimenze, který byl ten špatný, a který byl ten hodný. Možná jsem od toho trošku čekala něco víc, ale i tak se mi to líbilo.
Paul... nazvala bych ho nesmrtelným Paulem, ale co mě to nevadí, já mám happy endy ráda a moc by mě mrzelo, kdyby zemřel.
"Každý den, každý okamžik vytváříme něco nového - ať už vědu, nebo umění, vztah nebo osud - budejeme rozhodnutí za rozhodnutím, okamžik za okamžikem."

Denčaa
29.04.2019 4 z 5

Od posledního a závěrečného dílu této série jsem očekávala, že to bude něco velkého. Bohužel, ale i bohu dík, se to rovnalo předešlým dílům. A hned vysvětlím proč. Hned ze začátku, cca 40 stran, bylo hodně chaotických, takže mi po půl roce od přečtení druhého dílu trochu trvalo, než jsem se zase na tuto trilogii naladila. Hrozně moc informací, kde jsem se ztrácela, ale poté bylo vše hezky vysvětleno a opět jsem nalezla niť. Ano, klobou dolů, jak to měla autorka všechno promakané. Taky bych ocenila méně dimenzí - právě mi vyhovoval nejvíce první díl, kde se hlavní hrdinka vždy na nějaký čas "zastavila". Ale opět jsem si díky Claudii Gray dokázala všechny dimenze krásně představit. A konečně jsem si oblíbila Thea. Rozhodně série stojí za přečtení, ale od závěru jsem čekala větší WOW.

Chytuš
22.04.2019 3 z 5

Povinná literatura... Pro školní dorost je to Shakespeare, Mácha, Jirásek... Pro matky pak do tohoto okruhu spadají knihy: "Mami, to si musíš přečíst, to je ta nejlepší knížka na světě...". Vzhledem k propasti skoro 30 let musím konstatovat, že není. Na druhou stranu to není nic průměrně pubertálního, romantiky je v knížce tak akorát a dokonce najdete i poměrně dobrý sci-fi motiv s přiměřeným příběhem (na můj vkus už po předchozích dvou dílech ohraným, ale pokud vás předchozí díly zaujaly, ani tenhle vás nezklame).

elfinkaa97
16.04.2019 4 z 5

Je to skvělé zakončení skvělé série, jen bych si přála, aby měla série o díl víc. Chtěla bych totiž vidět víc dimenzích a víc verzí sebe sama, autorka by určitě přišla na více světů. Je to škoda, ale určitě to na kvalitě série neubírá. :)

simona8126
03.04.2019 3 z 5

Na téhle trilogii byl nejlepší první díl. Dvojka mě zklamala a od trojky jsem raději už nic neočekávala, takže vlastně nejsem ani zklamaná, ani nadšená.
V jedničce jsme měli čas jednotlivé dimenze pořádně prozkoumat, tady jsme jimi jen proběhli, takže mě osud jejich obyvatel nijak zvlášť nezajímal. Zničíme dimenzi? Jo, pro mě za mě…
Milostný trojúhelník víceméně odpadl, díkybohu za to. Jako by se ho ale autorka snažila něčím vyvážit, a tak udělala z celého příběhu jen nepřetržité kňourání nad rozštěpením Paulovy duše. Ach bože, co když už nikdy nebude jako dřív? Co když ho ovládnou jeho démoni? Co když, co když... Marguerite, my chápeme, že tě to trápí, ale fakt si o tom musíme číst pořád dokola? A není divné, že ať vklouzneš do jakékoliv dimenze, pořád bydlíš v úžasných a "profláknutých" velkoměstech typu Londýn, Řím, New York, Moskva... Jako vážně, nemůžeš jednou bydlet v nudné vesnici?
A ten uspěchaný a nevěrohodný závěr, kde se děsně složitá situace kouzelně jednoduše vyřešila, to bylo co? Z nepřekonatelného Conleyho se najednou stal zmatený a div ne uplakaný poraženec. To bylo nějak moc snadné. Nějak sakra snadné, asi jako přepnout na Ohnivákovi pár drobností a voilá, najednou můžeme jediným cvaknutím spasit svět.
Autorka si spoustu technických záležitostí zjednodušila, spoustu atraktivních věcí uspěchala a spoustu nudných a zbytečných vysvětlení omílala pořád dokola. Průměrná kniha, která měla na mnohem větší mazec! Aspoň že Theo slušně perlil...

Lalina3
02.04.2019 3 z 5

Konec byl docela uspěchaný, řekla bych. A pořád mi tam něco neurčitého chybělo. Celkově pro mě kniha nebyla ničím výjimečným. Pořád se jen skákalo z dimenze do dimenze, občas se něco fakt hodně pokazilo, aby to někdo mohl rychle napravit... Nevím, vůbec mi to nepřišlo záživné. Kdyby kniha bylo o dost delší, mohla by hlavní hrdinka v dimenzích zůstávat déle a ne jenom proletět. To by pak byla teprve záživná kniha!
Obzvláště jsem si ale oblíbila Thea, jeho neustálé poznámky i v nevhodných situacích mě dostávaly do kolen :D

Jednoduše řečeno: série má potenciál. Jenže je krátká a tak ani nemůže být rozvinut.
I tak ale věřím, že se najdou tací, které uchvátí :))

Ivuska.09
30.03.2019 3 z 5

Přiznám se, že pro mě byl poslední díl série Ohnivák nejslabší. Některé věci možná mohly být jinak. Ale protože věřím, že tahle série bude u mládeže oblíbená a dokáže svou cílovou skupinu přivést ke čtení, nebudu nic kritizovat. Celkově mě knihy bavily.

Margo910
24.03.2019 5 z 5

Posledního dílu jsem se obávala a zárověň na něho těšila. Obávala jsem se toho, že mě třetí zavěrečný díl nepotěšila, ba co hůř, že mě i zklame, ale byla jsem nesmírně překvapená a taky došlo i na slzy. V prvním díle jsem úpřímně Meg měla ráda, v některých častech to s ní byla hrůza, dělala hodně špatných rozhodnutí, ale i z nich se poučila. Nejvíce se mi v prvním díle líbila dimenze, ve kterým byla cárova dceřa. K Paulovi jsem nedřívě musela přijit na chuť, ale postupem času jsem si k němu našla zamilovanou cestičku. U Thea to bylo takový napůl, v některých chvílí mě vytáčel a v některých jsem ho taky dokonale chápala. A rodiče Meg a Josie? Ti bych chtěla okamžitě za rodinu! Neskutečně jsem byla ráda, že v kázdé dimenzi jsi každá postava k sobě našla cestu, jak Theo k Meg, tak i Paul. Byla jsem neskutečně ráda za popisování, jak Ohnivák funguje, ale můžu řict že s některými frázemi jsem se musela hodně poprat. Můžu jedině říct, že tahle trilogie jsi u mě našla velký kus srdce a rozhodně ho doporučiju všem. Hlavně těm, co chtějí zažít trochu dobrodružství v paralelních dimenzí. :)

Arianne
20.03.2019 5 z 5

Tuhle sérii jsem si už zařadila mezi srdcovky. Zběsilá honička napříč dimenzemi, jen poněkud násilné rozuzlení. A především mi na konci chyběl ten správný emocionální ohňostroj. Oceňuju autorčin smysl pro řešení etických problémů, ale přece jen je to YA a romantická linka byla v celé sérii natolik výrazná, že ten konec byl trochu odfláknutý.

ivedoo
17.03.2019 5 z 5

Naprosto skvělé zakončení série, snad se mi i líbil nejvíce. Jediné, co se mi nelíbilo, jak si byli daleko Meg a Paul, hlavně že to na konci vyřešili :D Naprosto úžasné dimenze. Moje nejoblíbenější Egyptská .

Purple7
13.03.2019 2 z 5

Achjo, čím vyšší číslo dílu, tím vyšší míra áchání a óchání po Paulovi. Paul sem, Paul tam. Cestování po dimenzích se proměnilo v jednu nesmyslnou honičku. Asi by nebylo o čem psát, kdyby konečně chytré řešení jejich Meg napadlo dřív, že? A ten konec? Autorka zase bez fantazie a bez kuráže... Škoda, škoda, tahle série měla větší potenciál.
P. S. Fialová ponorka? Sorry jako! ;)

renda03
13.03.2019 5 z 5

Vynikající kniha. Trochu jsem se zakončení této trilogie bála, ale autorka opět nezklamala. V knize ze pořád něco děje, takže to člověka vtáhne do děje. Za mě opravdu povedená série.

anishta
12.03.2019 5 z 5

Tak já jsem se zakončením série spokojená. Líbilo se mi, že jsme navštívili nové dimenze, i když jsem čekala, teda větší drama podle konce předchozího dílu. Jo líbilo se mi to a dimenze s klony byla geniální. :D

Pasadenka
12.03.2019 4 z 5

Přečteno na jeden zátah. :) I když mi ne všechny aspekty knížky připadali vhodně napsané, Amy, nebo Claudia, jak si říká v této sérii, mě utáhla na vějičku. Koncil byl pro mě velké zadostučinění, jen kdyby byl delší. Závěreční díl, mě celkově zklamal, protože byl hrozně rychle ukončen. Celkově se vývoj postav šíleně uspíšil a zjednodušil. Celé ukončení zápletky bylo takové jalové, jen aby to nějak rychle skončilo. Ale na druhou stranu; po emoční stránce mě to moc bavilo. Všechny ty verze těch samých lidí, hledání podstaty toho, kým jsme a co je v nás zakódované, a co jsme schopni ovlivnit, bylo nohy podlamující. Taková kostka cukru pro mravence. Celkově série ve mně zanechala dobrý dojem a jemný pocit prázdnoty z toho, že příběh, který jsme s postavami zažili, skončil. A to je dobře. :)

frohlichová.s
10.03.2019 5 z 5

Po přečtení prvních dvou dílů jsem se na knihu moc těšila, ačkoliv se mi druhý díl zdál o něco slabší. Kniha se hezky četla a párkrát mi i slzička ukápla, a proto mi nezbývá nic jiného než vám ji doporučit.

blonďatá.luc
04.03.2019 5 z 5

Skvělý závěr úžasné trilogie. Postavy se vyvíjely, ale stále si udržely mé sympatie. Opět je zde skvělá ruská dimenze, která se sice nevyrovná válečné dimenzi z druhého dílu, ale má své kouzlo. Mnohokrát jsem u čtení měla na tváři přihlouplý úsměv, asi ve dvou okamžicích jsem neměla daleko k slzám. Myslím si, že je to pěkné zakončení a vám všem tuto trilogii vřele doporučuji - pokud hledáte něco, u čeho si odpočinete a co vám jen tak nepustí (žádnou složitou literaturu nečekejte).