Deset tisíc nebí nad tebou

Deset tisíc nebí nad tebou https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375403/bmid_deset-tisic-nebi-nad-tebou-Zgo-375403.jpg 4 367 74

Ohnivák série

Miloval bych tě v jakékoli formě, v jakémkoli světě, s jakoukoli minulostí. V pokračování Tisíce kousků tebe se Marguerite dostává do dalších dimenzí, aby zachránila kluka, kterého miluje. Avšak od té doby, co používá Ohniváka, vynález svých rodičů, ji pronásledují nepřátelé odhodlaní udělat vše, aby ji přinutili spolupracovat s nimi na ovládnutí multivesmíru. Vzdoruje jim – dokud se Paul nestane obětí útoku.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Ten Thousand Skies Above You , 2015

Alena_S
06.01.2020 4 z 5

Hned zkraje mi trochu kleslo nadšení z 1.dílu. Skáče se nejen dimenzemi, ale bohužel i v ději tam a zpátky, než se dozvíme, kterým problémům čelíme. Asi netřeba přidávat stížnosti na problém „miluji vás, Paulové všech zemí, ale Theo je taky fajn“, že…
Zlepšení jsem viděla od půlky, když Markétka zjistí, že jejich alternativní já si loupeže svých těl pamatují; tudíž její „Svědomí mám čisté, ani to nepoznaj!“ není pravda. Klidně by mohli strávit jeden díl nápravou svých kiksů v jiných realitách. Spíš než řešením dalšího, ještě šílenějšího zvratu, co přišel na konci.
Možná na všechno ještě dojde. Mám trochu dojem, že po pokračování autorka zatoužila až po dokončení Tisíce kousků. Nechám se překvapit, jestli má ještě esa v rukávu, nebo skončíme s další trilogií o výjimečné dívce mezi dvěma výjimečnými chlapci.

hnilda3
29.12.2019 5 z 5

Paráda, stejně jako první díl. Už se těším na třetí, naštěstí se na něho mohu hned vrhnout, jinak by mi ten otevřený konec vadil :-).

Percabethka
28.12.2019 3 z 5

Už první díl mi přišel slabý, tenhle byl ale ještě o poznání horší. Sice jsme se dozvěděli pár nových věcí o jiných dimenzích a na konci byl dobrý cliffhanger, bylo ale vidět, že jde hlavně o vycpávku mezi 1. a 3. dílem.
Mnoho míst v knize mi přišlo vyloženě navíc, hlavně pokud šlo o hloupé myšlenkové pochody Marguerite.
Abych byla upřímná, nebýt toho cliffhangeru, už bych poslední díl ani nečetla.

Kačka_h
16.11.2019 4 z 5

Oproti prvnímu dílu mě tohle moc mile překvapilo a musím říct, že jsem to nečekala. Do knihy jsem se začetla hned už od první stránky a do konce mě to nepustilo. Moc jsem se těšila na další díl :)

Lil30
06.11.2019 4 z 5

Musím přiznat, že se mi tento díl líbil mnohem víc, než předchozí. Není v něm nouze o překvapení, co jsou lidé ochotni udělat pod tíhou okolností. Těším se na další díl.

Lucik100
31.10.2019 5 z 5

Téma knihy je skvělé a i dobře zpracované. Už od začátku je jasné, že půjde i o milostný trojúhelník. Ale docela mě mrzí, že Theo vlastně nemá šanci.

Dagros
22.10.2019 5 z 5

Tento díl se mi líbil snad ještě víc než ten první. Neskutečně mě to pohltilo a nemohla jsem přestat číst. Už se těšim na třetí díl. Jenom škoda těch překlepů v textu. Jinak naprostá pecka! :))

Nicoletta1681
15.09.2019 3 z 5

Tak tohle mě zklamalo. Ano byli tam dobré pasáže, překvapení taky, ale to, co se stalo v Rusku a pak, jak zareagoval na konci Paul, mě vůbec nepřekvapilo, bylo to jasné. Tenhle díl měl menší spád, bylo to očekávané a první polovinu byla Meg TAK naivní až to bylo otravné. Jsem ale ráda, že si to pak nějak uvědomila (i když pořád ne dost). Doufám, že poslední díl bude stát za to a nebude takový jako tenhle.

PerfectionistKa
18.08.2019 4 z 5

Už podle anotace hlásajíc milostný trojúhelník a obecně hlavně romanci jsem si řekla, že tohle bude snad ještě horší než 1. díl. Asi 60-70 stránek mi dalo zabrat, přečetla jsem z nich dohromady plnohodnotně asi 10, ale jakmile jsme se ocitli ve válkou zmítající dimenzi, ve které je M. s Theem a ne s Paulem (jupí), mě to nad má veškerá očekávání začalo zajímat. Rozhodně v téhle knize byly ukázány zajímavější dimenze se zajímavějšími osudy.
Takže koneckonců mnohem záživnější než-li předchozí díl, kdo by to byl řekl.
No a navíc ten milostný trojúhelník vlastně úplně milostný trojúhelník nebyl. Meg byla v podstatě přesvědčená v lásku k Paulovi, jenomže to bylo strašně otravné samo o sobě, a hlavně škoda, jelikož já bych určitě byla tým Theo.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Druhý díl Ohniváka byl ještě lepší než ten první.

Karolína2425
17.07.2019 3 z 5

Trilogii Ohnivák naprosto zbožňuju a tahle kniha není výjimkou

Romča11
01.07.2019 5 z 5

Tohle bylo další wow! Tahle série je fakt skvělá. Druhý díl byl stejně dobrý nebo snad i lepší než ten první.
Deset tisíc nebí nad tebou je druhý díl knižní trilogie Ohnivák. Kniha spadá do žánru young adult a taky trochu do žánru sci-fi. Knížka je velmi dobře zpracovaná, ale je spíše oddechová. Žádná převratná nebo složitá, ale přesto byla skvělá.
Děj byl plný zvratů a stránky mi doslova mizely pod rukama. Nemohla jsem se odtrhnout! V jisté momenty byla kniha trochu předvídatelná, ale v další moment přišlo naopak něco hodně překvapivého. Marguerrite navíc navštíví celkem 6 dimenzí, z toho je 5 nových, takže prostředí není strnulé a nudné.
Nové postavy sice nepotkáváme, ale za to zjišťujeme, kým vším naši hlavní hrdinové v různých dimenzích a hlavně to, že každý z nás vlivem různých podmínek může být dobrý, ale také zlý.
Kniha je plná úvah, filozofických úvah o tom jestli jsme vždy v každé dimenzi stejní nebo jsme každá verze našeho já jiná. Také úvahy z hlediska morálky, jestli je správné vstupovat do jiných svých já a činit za ně rozhodnutí, za které nesou následky oni.
Děj se dále rozvíjí a z prostého a jednoduchého cestování mezi dimenzemi se klube něco složitějšího. Dostáváme se ke klasickému, ale dobrému boji dobra se zlem.
Dále se opět potýkáme s milostným trojúhelníkem mezi Marguerite, Paulem a Theem. Marguerite nikdy o lásce k Paulovi nepochybovala, snaží se ho celou dobu zachránit, ale Theo často ukazuje, že je tam taky a že k Marguerite něco cítí. Bylo by to celkem otravné, ale Marguerite není jako ostatní hrdinky v milostném trojúhelníku, které milují oba muže. Ona si je svou láskou k Paulovi jistá a to se mi hodně líbí.
Abych to shrnula, tak jsem na knize nenašla nic, co by se mi nelíbilo. Na to že je to druhý díl, který ve většině sérií jen vyplňuje mezeru mezi začátkem a koncem a tak není moc dobrý, tak tady se příběh dost dobře rozvíjí ve složitější, zajímavější problematiku.
Zažíváme skvělé dobrodružství a objevují se nová a nová tajemství.
Kniha končí otevřeně a vy máte chuť se hned pustit do třetího dílu.
Jedna z nejlepších sérií, co znám.

BetyN.
13.06.2019 3 z 5

Po skvělém prvním dílu jsem se na pokračování moc těšila. Nejvíce se mi na této trilogii zatím líbí originalita, čtivost a chytlavost. Ale mám problém s hlavní hrdinkou a především se špatnými popisy technologií a nelogičnostmi. Místy mi to přišlo příliš přitažené za vlasy. Vadil mi také milostný trojúhelník. Knihu může doporučit na odpočinek, je to určitě příjemná oddechovka, která se dobře a rychle čte, ale má i spoustu chyb. I tak se těším na závěrečný díl.

Andina123
10.06.2019 4 z 5

Úžasné pokračování. Ale jsem teda docela "naštvaná" za ten konec : )

Ivka14
07.06.2019 5 z 5

Tento díl byl o něco slabší než ten první,protože mě tady občas vytáčela Meg,ale moc jsem zvědavá na třetí díl,protože tento díl skončil napínavě.

Petra38
03.06.2019 5 z 5

Kniha skutecne zaujme. Priznam se,ze jsem obcas popisy okoli trochu preskakovala ale propracovanost deje a vysvetleni technologie to zcela dozene:-) nikdy nemam moc radost z milostnyho trojuhelniku,vzdy to nekdo odnese se zlomenym srdcem.jinak nemam co vytknout.takze si zaslouzi 5* :-)

luculi
11.05.2019 3 z 5

Pokračování zajímavé sci-fi série. Obsah určitě pobaví, přinese i něco nového. Ale zároveň je to spíše taková spojnice mezi jedničkou a trojkou, která mohla být kratší... Nicméně jsem si čtení užila... :-)

Barik05
02.04.2019 5 z 5

Skvělé, překvapivý děj a hlavně konec. Velmi mě navnadil na další díl.

Ivuska.09
28.03.2019 3 z 5

Na této sérii mě bavilo, že první díl neskončil s otevřeným koncem. Tady je to ovšem jinak. Nicméně pokračování už naštěstí vyšlo, takže se do něj hned pustím. A samotný příběh mě zatím stále baví, takže bych řekla, že tento díl rozhodně není jen "vycpávkový". Uvidíme, jak to autorka celé ukončí.

Lalina3
27.03.2019 4 z 5

Zdá se mi, že autorka se snaží vymyslet co největší šílenosti, aby to mělo co největší grády.
Dost mě otravují a štvou pořád nové a nové dimenze, kde jsou různé verze Margueritiných rodičů, Thea, Paula, jí samotné, Conleyho... Naprosto jsem se v tom ztratila. Stačily by tak maximálně tři dimenze, tohle už je opravdu přehnané.
Většina knihy mě ale bavila, párkrát jsem se i nasmála.
Konečně jsem si taky oblíbila Thea a Paula.
Třetí díl si přečtu, už jen kvůli tomu, že jsem velice zvědavá, jak tohle všechno hodlá autorka rozmotat, aniž by to ještě více zamotala.

Mimochodem, tahle kniha snad ani neprošla korekturou. Tolik překlepů jsem ještě nezažila, minimálně 20 by se jich tu našlo a postupně už mě začaly otravovat.

cestování časem pro dívky multivesmír pro dospívající mládež (young adult)

Claudia Gray (p)
americká, 1959
2017  82%Tisíc kousků tebe
2010  72%Akademie Evernight
2018  82%Deset tisíc nebí nad tebou
2019  82%Milion světů s tebou
2012  81%Balthazar

Kniha Deset tisíc nebí nad tebou je v