Ohnivá píseň

Ohnivá píseň https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15422/bmid_ohniva-pisen-fOf-15422.PNG 4 133 17

Medieval Song série

Skvělý válečník lord Graelam de Moreton, zvyklý bezohledně prosazovat si svou, se stane manželem tiché a pokorné Kassie de Lorris. Přestože nejde o sňatek z lásky, je Kassie ochotna se podrobit a Graelam má dobrou vůli vycházet s manželkou po dobrém, protože jeho drsné povaze se příčí zneužívat její bezbrannosti. Bohužel, vinou okolností ji začne považovat za zrádkyni a podle toho s ní jedná. Něžná Kassie musí bojovat za svou čest i záchranu svého manželství. Během tohoto úsilí vyzrává v sebevědomou ženu, jež je svému manželovi rovnocenným partnerem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Alpress

Fire Song , 1996

mariva
29.08.2020 5 z 5

Zajímavý historický romantický příběh - Kassie musí vzbuzovat sympatie v každém čtenáři. Knížka se četla jedním dechem a inspirovala mě k vyhledání další dílů série.

rampapa
30.04.2020 5 z 5

Krásný příběh.

petraj30
03.08.2019 5 z 5

Ach ti muži! Graelam byl opravdu hulvát, ale Kassie mu statečně konkuruje, jen bych byla možná ještě tvrdší, aby si chlapi nemysleli, že mohou mít všechno zadarmo

Květinka008
25.06.2018 2 z 5

Příběh je dobrý a nosný, jazykové zpracování nadprůměrné. Děj bohužel trochu pokulhává, po slibném začátku žádná gradace a vývoj vztahu. Pořád se drží v jemném vlnění a stále totéž dokola - láska, rupne mu v bedně, ňuňu, zas mu něco přeletí přes nos... Prostředek knihy bych zkrátila nebo trochu vyšroubovala do výraznějších emocí :-) Konec pěkný.

Terisek99
10.02.2018 5 z 5

Tato kniha byla krásná. Moc mě bavila. Přečetla jsem si jedním dechem. :)

účetní
19.02.2017 5 z 5

Toto byla opravdu krásná kniha, krásně napsaná, s detailně zpracovaným dějem a vzbuzující silné emoce. Ano, Graelam nebyl typický kladný hlavní hrdina, ale naopak. Byl pyšný, cynický, nedůvěřivý a choval se jako středověký omezenec. Opravdu si dle slov jeho vlastního zbrojnoše zasloužil skopnout z oře a vtlouct do zabedněné palice kapku rozumu. Neustále Kassii připomínal její povinnosti, ale sám k ní byl jako její manžel naprosto slepý a neochránil ji před intrikami a záští, kterým se nedokázala bránit, jelikož byla ještě moc mladá, nevinná a důvěřivá, nerozuměla ještě spoustě věcí, nechápala změny Graelamova chování. Kassia musela v soužití s Graelamem opravdu strpět mnoho hořkosti, snášet výčitky, hněv, ale nejhorší bylo, že v ní svým urážlivým a hrubým chováním vyvolal pocit vlastní méněcennosti. Moc jsem s Kassií soucítila. Graelam nakonec dospěl k poznání, že může upřímně milovat ženu, aniž by se z něj stal slaboch a dokázal Kasiii požádat o odpuštění. Co mi vadilo, byly některé nedostatky v překladu, které se zmiňují v recenzi RČK u prvního vydání, já četla to druhé a zde se také překladatelka nedokázala vyhnout neustálému omílání některých slov, až to bylo otravné, taky by potřebovala slovník synonym.

Vercutka
21.08.2016 2 z 5

Takové oddechové lehké porno v knize :)

havrmoni
10.05.2016 5 z 5

Začnu slovy Graelama: Na ženě je,aby se podvolila,odevzdala. Celých 30 let svého života strávil bez jediné myšlenky na to,co žena potřebuje. Zamrazilo ho v kostech poznání,že se choval jako svině,jako vrcholný sobec. Jo a takový se jeví,budete ho nenávidět, chtít ho praštit nebo rovnou uškrtit. Kassie je mladá sedmnáctiletá s láskou vychovaná a naivní,nikoli hloupá dívka. Je to tak hezky napsané,že jsem opravdu cítila bolest i smutek spolu s hrdinkou. Ale nevím jestli bych mohla žít s vědomím co vše můj muž udělal mě i ostatním a o nevěře ani nemluvím.

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Docela to ušlo, i když v této sérii jsou lepší díly než tento.

Kamiliana
08.09.2014 4 z 5

Není to úplně typická červená knihovna, místy je příběh velice neromantický a o to bližší reálnému životu. Díky rozsahu 500stran má čtenář dost prostoru vcítit se do myšlení a jednání hlavních postav. Znovu bych asi nečetla, ale knihu doporučuji.

Saskie
17.05.2014 5 z 5

Krásná kniha. Sice jsem měla výhradu k tomu, že nikdo nedonutil Blanche se omluvit, ale poutavý příběh mi vše vynahradil.

Kiana
16.02.2014 4 z 5

Urcite lepsia ako prva kniha tejto serie, no aj tak trochu pridlha. O sto stran menej by tomu prospelo.

PomněnkaPrvní
08.08.2013

Já jsem se u knihy nudila, pravda, středověké prostředí je popsáno hezky, jako byste tam byli, ale jinak jsem už byla unavena stále stejnými scénami. Střídalo se tam, jak je na Kassie Graelam hodný, hladí ji po tváři a usmívá se na ni, se scénami, kdy ji uráží a je k ní brutální. A to pořád dokola a dokola a dokola, až jsem si na 60 % knihy řekla, že už to snad ani číst nebudu, protože autorka asi už nic jiného stejně nevymyslí a když jde o romanci, stejně vím, jak to skončí. Musím ale uznat, že je to jedna z mála knih od Catherine Coulter, kde se jí dostatečně povedl popis charakterů obou postav (v jiných knihách jsem měla pocit, že se autorka zaměřuje více na děj a charakterovým vlastnostem se příliš nevěnuje).

kika 13
31.10.2012 3 z 5

Drsný muž je i romantický chlap.Pěkné čtení oddychové.

barkabara
07.08.2012 5 z 5

Má nejoblíbenější romance od Coulter...nejspíš proto, že byla první :)

Nibiru
02.04.2012 5 z 5

Další z cyklů Písní, která se autorce velmi povedla. Středověké prostředí a vášně jsou zde výstižně zachyceny, takže čtenář je opravdu samovolně doslova vtažen do oněch dávných dob rytířů a cti.

WEIL
26.09.2011

Skvělý válečník je rasoň k pohledání. A přece se ukáže,že pod drsnou slupkou je i jemná a křehká mužská duše.

historické romance

Catherine Coulter