Ohnivá

Prequel (pozn.druhá kniha odohrávajúca sa časovo ešte pred prvou) ku Výnimočnej sa odohráva naprieč horami smerom na východ siedmych kráľovstiev, v skalnatej, vojnou zničenej krajine nazývanej Dells. Žijú tam nádherné stvorenia nazývané príšery. Príšery majú podobu normálnych zvierat: horských levov, vážiek, rýb, koňov, ale ich srsť alebo perie sú väčšinou nádherne sfarbené - tyrkysové, trblietavo bronzové, perleťovo zelené - a ich mysle majú moc kontrolovať mysle ľudí. 17- ročná Fire (Oheň) je posledná príšera s ľudskou podobou v Dells. Krásne príšerná telom aj mysľou, s ľudskou schopnosťou odhadnúť čo je správne a čo nie, je nenávidená a vzbudzuje nedôveru takmer u každého. Táto kniha je jej príbehom. Rozmýšľate, prečo sa kniha označuje ako prequel? Ohnivá sa odohráva 30-niečo rokov pred Výnimočnou a má s ňou jednu spoločnú postavu - malého chlapca s dvojfarebnými očami, ktorý pochádza z nikto-nevie-odkiaľ a má zvláštnu schopnosť, ktorú čitatelia Výnimočnej budú považovať za povedomú a znepokojujúcu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60210/ohniva-60210.jpg 4.339

Sedm království (2.)

Fire (2008)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, EDIPOSS

nani_nka
23.08.2017

Zatiaľčo prvá kniha z tejto séria Výnimočná sa mi páčila, tak Ohnivú som dočítala len...už ani neviem prečo :D Prvých 100 strán sa mi kniha veľmi páčila, znova nám autorka predostrela zaujímavý fantasy príbeh o Fire, ktorá je ľudskou obludou a má schopnosť ovládať ľudské mysle. Fire však túto svoju schopnosť nevyužíva, keďže jej otec ako kráľov poradca dostal kráľovstvo do zlého stavu. Keď otec Fire i kráľ zomreli, viaceré skupiny sa snažia zbaviť nového kráľa moci a zaútočiť na kráľovstvo. Preto kráľovská rodina chce aby im Fire svojou výnimočnosťou pomohla. Čo mi najviac vadilo na tejto knihe bola asi samotná hlavná hrdinka. Hoci ani Katsa z Výnimočnej mi k srdcu veľmi neprirástla, s Fire to bolo ešte horšie. Prišla mi sebecká a namyslená...a aj hlavný hrdina bol nejaký nemastný neslaný.

Tenebien
28.02.2017

Fire mi seděla mnohem víc než Katsa. Obecně mě i kniha víc bavila než první díl. (čteno v originále)

Tohru-
29.12.2016

Kniha sa mi veľmi páčila, hlavne na začiatku. Čím sa však dej dostával dopredu, tým viac mi začalo liezť na nervy postupné menenie sa hrdinky, ktorá zo začiatku vyznievala tvrdá a nebojácna. Neskôr mi prišla už skôr taká... No, presný opak. Je však možné, že to tak prišlo iba mne. Dej bol však skvelý, postavy mi celkom sedeli, istá smrť ma však naozaj dostala (nespoilerujem), hoci sčasti chápem, že to bolo aj nevyhnutné, predsa však som sa cítila tak nejak... "Čo to ksakru...?" Stále som čakala, kedy sa zistí, že to bol omyl a to telo nebolo jeho...
Taktiež ma páli pár nezodpovedaných otázok ohľadom Lecka. Čo už však. Kniha mala nejaké svoje chybičky, ku koncu bola už trochu zdĺhavá, ale ako som povedala páčila sa mi.

FlakeWhite
15.07.2016

Kniha se mi neskutečně líbila. Jenom mě štvalo, že to bylo vyprávěno z třetí osoby.

Knihoslapek
30.11.2015

Další krásná kniha od Kristin. I když Výjimečná byla podle mě o něco málo lepší, Ohnivá má osobitý a vlastně i smutný příběh, který přiroste k srdci.

Aléda
19.07.2015

,,Zrazu pochopila, ako čiernobielo dovtedy všetko vnímala. Nikto na svete predsa nie je jednoznačne dobrá, alebo zlá bytosť."

Poutavý, dojemný příběh o ztrátě, bolesti, odpuštění, ale i odvaze a statečnosti. Patří mezi moje nejoblíbenější knížky! (čteno ve slovenštině)

Liana
25.06.2014

nebola to úplne moja šálka kávy, trochu mi vadilo, že autorka použila rovnakú šablónu ako v predošlej knihe, žena + princ = láska, do toho dieťa, dievčatko (predtým Bitterblue, teraz Hanna) a obe hlavné hrdinky odmietali manželstvo, deti, proste mi to prišlo veľmi podobné akurát zasadené do iného prostredia. Inak čo sa príbehu týka, tak prvá polovica knihy bola dosť fádna, vlieklo sa to ako v lete na saniach, až od cca 200 str. dalej to zacalo byt napínavejšie a uz to potom pekne islo az do konca knihy. Som velmi zvedava na treti diel, ci aj tam bude pouzita podobna sablona ako v prvých dvoch knihách, alebo uz bude autorka trocha originalnejsia.

melaficent
29.04.2014

Zo začiatku ma kniha nebavila, lebo som bola zvyknutá na Katsu a toto proste nebolo ono... Ale potom som sa do toho nejako dostala, a už to bolo okej... Prvých 50 strán som knihu stále odkladala, a čítala niečo iné, ale potom som sa do deja úplne "zažrala" :)

iqtiqe
22.07.2011

Po přečtení epilogu jsem se nechal málem odradit, naštěstí dál to nepokračuje tak, jak jsem se obával. Nicméně přes dobrou čtivost není "2. díl" po dějové stránce tak dobrý jako první. Převypráven je hezky, ale chybí nějaká větší zápletka. Prakticky do poloviny knihy se nic závažného nestane. [čteno v angličtině]

DdeK
02.04.2011

Anotace mě oslovila, ale jedná se o knihu vydanou na Slovensku a tedy ve slovenštině. Pro mě problém především s dostupností tohoto titulu a také jazykem překladu.
Hm, hm...
Dočkáme se také českého překladu a hlavně kdy?