Oheň a hněv

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prvních devět měsíců Trumpovy vlády bylo bouřlivých, dramatických a vzbudilo emoce. Michael Wolff rozebral jednotlivé aféry, výroky a skutečnosti, charakterizuje lidi z Trumpova kabinetu, a co si o sobě myslí americký prezident sám. Pikantní ukázky z knihy vzbudily v USA takový rozruch, že se Trump pokusil její vydání zastavit. Vše jen nahrálo vzniku jednoho z největších současných světových bestsellerů. Nahlédněte i vy do Trumpova Bílého domu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373020/big_ohen-a-hnev-GM3-373020.jpg 3.136
Žánr:
Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy

Vydáno: , Universum (ČR)
Originální název:

Fire and Fury: Inside the Trump White House, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Oheň a hněv

onRock
24.09.2021

Kostrbato napísaná kniha o Trumpovi, jeho rodine a intrigách počas prvého roku vládnutia DT. S Donaldom je to ešte horšie ako ste si mysleli – nejde o ekvivalent niekoho ako Bureš/Hranol ale skôr Andreja Danka. Kniha stojí o prečítanie napríklad aj vďaka niektorým záznamom neuveriteľných (rozumej bez hlavy a päty) prejavov DT.

teramacek
14.07.2020

Sice jsem teprve v půlce, stát se ještě může ledacos, ale už teď můžu napsat, že se mi tak knížka fakt líbí, protože jsem se dlouho tak nezasmála. Teda takhle: Ono je to vlastně strašně smutný, že taková obskurní figurka stojí v čele tak velkého státu, co dělá, říká a jak se chová, ale celý je to tak neuvěřitelný... ten člověk a všichni kolem něj žijí a živí svůj vlastní sitcom! :D


Jan444
25.08.2019

Určitě dobrá kniha pro zájemce o americkou politiku a hlavně fungování Bílého domu za vlády Trumpa. Bohužel, dojem z knihy kazí odbytá práce editora a faktické chyby, které matou čtenáře. Zdá se, že se spěchalo s rychlým vydáním (viz tři překladatelé na 350 stran textu) na úkor kvality českého vydání. Škoda.

Pasadenka
17.08.2019

Jak má člověk po přečtení této knížky D. J. T. fandit? Je zde vykreslen jako obyčejná tlučhuba, která neví nic o ničem, ale díky penězům a agresivní rétorice je schopen utáhnout celý svět na vějičku. Místo toho, aby se jako každý důchodce odstěhoval na Floridu a celý den hrál Golf, musí „chudák“ opravdu něco dělat. Ono v roli Amerického prezidenta to člověk neukecá z patra, i když se o to sebevíc snaží. :)

Knížka byla napsána čtivě – jak román. Dokonce zde bylo hodně vnitřních monologů, co mě docela překvapilo. Bohužel mě doběhla má nedostatečná znalost všech postaviček, které se v příběhu vyskytovali, co je daň za to, když člověk nežije v Americe a neřeší ty problémy do detailu. Neříkám, že to bylo pro vyznění poselství klíčové, ale opět mě knížka donutila šáhnout po wikipedii.

Nevím, jak knihu hodnotit. Určitě to muselo dát hodně práce vše sesbírat a dát do konzistentní podoby. No je to jen prohloubení toho, co se člověk běžně doví z médií a nic překvapivého, nebo šokujícího kniha nepřináší. Ale bude to tím, že nejsem z USA. Já pořád věřím, že jeden podivín nedokáže za snad 4 roky napáchat tak masivní škody. A když je to jen předzvěst něčeho strašnějšího, tak pak nám snad nepomůže ani vyřešení globální klimatické změny a energetické krize.

DriftBooks
19.03.2019

Tohle byla jedna z mála knih, kterou jsem dokázal v tom mém dementním období číst (více viz můj čtenářský deníček na driftbooks.eu). Ono totiž číst o ještě větší demenci tak nějak léčí. Jste-li fanoušci toho podivného pána, který má na svém mrakodrapu napsáno své jméno, knihu vůbec neberte do ruky. Pokud máte o tom pánovi své pochyby, knihu si přečtěte, ale věřit jí nebudete. Všemu uvěří jen ten, koho absurdnost toho, že je tenhle pán prezidentem Ameriky, už dávno nemůže překvapit. A tahle kniha vám jen potvrdí, jak neskutečně bizarní to celé je. A zároveň nebezpečné… Bohužel pro celý svět.

Chloe12
21.08.2018odpad!

Knihu jsem ani nedočetla a to jsem se na ni těšila. Mě se moc špatně četla.

d.p.
10.07.2018

Jedná z mála knih, u které jsem se nedonutil přečíst jí do konce bez mimořádně, ale vážně mimořádně velkého přeskakování v rámci mnoha desítek stran. To, že je kniha ve Spojených státech takovým hitem, si vysvětluji dvěma okolnostmi. První je, že je to jejich prostředí, jejich země a ty lidi znají, tudíž je to pro ně zajímavé a to mi přijde i celkem pochopitelné. Druhá je, že jsou asi někteří úplně slepí a sami si nedokázali odhadnout Trumpův buranský charakter. Pro mě osobně to bylo dost nezáživné a nezajímavé čtení, objevení Ameriky Amerikou a utracených peněz za knihu je škoda. Podruhé z mých hodnocení dávám jen 2 hvězdy a označuji slovem "nedoporučuji", ale s doplněním, pokud Vás dění okolo Trumpa nějak extra nezajímá a není to Váš koníček, v případě takového zájmu by mohla kniha zaujmout.
Ještě bych dodal, že můj ne příliš lichotivý komentář na adresu knihy je možná lehce ovlivněn znechucením z některých novinářských prací z poslední doby s tématikou kritiky politiků. To, jak se některé skupiny, včetně novinářů, prezentují jako "svědomí národa" s patentem na pravdu a všichni ostatní jsou úplně slepí, mně už přijde velice otravné a chraň bůh, abych musel s takovým člověkem trávit večer u piva nad tématem politiky..

maryzka
01.06.2018odpad!

No.......... Můj komentář k této knize je moc nepublikovatelný. Ani nevím jak to mám hodnotit. Píšu teď bez hodnocení.(zatím). Tuto knihu jsem dostala k narozeninám.(přála jsem si ji). Předtím ovšem, než jsem si jí přečetla, tak jsem zde četla komentáře a rovnou jsem si říkala co to je za knihu.Ovšem to nebylo nic. V prvním návalu čtení jsem si říkala: Ještě, že nejsem na chalupě, ihned by putovala do kamen. Poté co jsem se trochu uklidnila tak jsem nadávala jak je to drahá kniha a dost zničena. Ano zničena a teď souhlasím tady s výroky několika komentátorů, že je to špatný překlad a bůh ví kdo to překládal. I když je tam podepsáno několik překladatelů(to nemohl překládat někdo, kdo má znalosti pletich politiků. Vždyť tam se objevilo několik témat ze Středního východu a byla jsem docela na to zvědavá. Také by se tam na konci knihy mohli objevovat vysvětlivky- alespoň u jmen by mohli být vysvětlivky kdo to je kdo vede co apod.Úplně jsem se v tom ztrácela. Taky tam bylo pár cizích slov, který pro mě bylo úplně neznáme. Taky jsem kroutila nad tím, jak se tam vyjadřovalo jedním sprostým slovem to v češtině neexistuje nějak slušnější. Tak za to by byla ztráta dvou hvězd. Jinak se tam člověk docela pobaví a docela to připomíná historii. Donald Trump- Ludvík XIV- stát jsem já, nebo pěstování kultu osobnosti Stalinem, dokonce by se tam dali najít rysy podobné Hitlerovi.
Bannon- Rasputin a jak Bannon trefně poznamenává i o duo ,, Jarvanka" tvořeno jeho dcerou a zetěm. Dcera typická blondýna, ale není chytřejší než tatínek, proto si jí tam drží, jeho zeť nemá politické vzdělání apod. Tak bych dala hvězdičku .Jinak by to byla dobrá kniha, velmi zajímavá a svým způsobem originální- musel by to překládat někdo jiný. Jinak si doporučuji přečíst knihu od Ivany Trumpově starší: jak vychovat Trumpa. Občas to srovnat s touto knihou pro pobavení.

1