Návrh

Návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286616/bmid_navrh-MAQ-286616.jpg 5 2011 390

Off-Campus série

Hanna Wellsová si je ve všech oblastech života jistá v kramflecích, až na sex a svádění. Jestli chce upoutat pozornost kluka, do kterého se zakoukala, musí vystoupit ze své ulity a udělat všechno, co bude potřeba, aby si jí všiml… I kdyby to znamenalo výměnou za předstírané rande doučovat namyšleného kapitána univerzitního hokejového týmu. Garrett Graham vždy toužil po jediném – hrát po vysoké profesionálně hokej, jenže teď hrozí, že kvůli stále se zhoršujícím známkám na svůj sen nedosáhne. Proto své spolužačce předloží návrh, který by mu zajistil pozici v týmu a jí zájem vysněného kluka. Stačil ale jediný polibek, aby si Garrett uvědomil, že už nic předstírat nehodlá. Teď ještě musí přesvědčit Hannu, že kluk, kterého chce, je ve skutečnosti on. A to tak snadné nebude.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Baronet

The Deal , 2015

Janča086
Janča086
06.03.2023 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. Miluju hokej a romantické příběhy, takže takhle knížka byla fakt pro mě!
Dokonce jsem se i hodně nasmála, doporučuju všem! :)

petrpospa
petrpospa
14.02.2023 4 z 5

Tvl, já jsem to přečetl celý!
A teď navíc zjišťuji, že prvních 300 komentářů je od děvčat, holek, ženských, možná i babičky se najdou... Tak tedy nevím, jestli to není na ostudu a proto si právě otevírám flašku Jacka Daniels a jdu ze sebe zase udělat chlapa...
A teď vážně - svižné, vtipné, reálné, trochu moc americké, s odvoláním na svůj pobyt v USA tvrdím, že fyziognomicky nepravděpodobné (štíhlých, vypracovaných a luxusně pěkných je tam jako šafránu), tak trochu Červená knihovna (ale to asi mají holky rady, že?), což je pro mě, jako bsdmnekropedofilníhozoofila fakt slabounký čajíček
Autorka si zřejmě svá ocenění z přebalu knihy zaslouží a za mě ta jedna hvězda chybí opravdu jen proto, že jsem fakt chlap.
P. S. Nikomu neříkejte, že jsem kdysi viděl pár dílů Beverly Hills 90210, Melrose Place i Sexu ve městě

JaSl
JaSl
11.02.2023 4 z 5

Na to že příběh byl z vysokoškolského prostředí které se mě už netýká byla kniha čtivá, napínavá a zajímavá. Doporučuji jako oddychové přesto zábavné čtení.

katasokolov
katasokolov
09.02.2023 3 z 5

+++

Bylo to milé počtení.

Hokejové prostředí potěšilo, stejně jako hlavní představitel - za Garretta rozhodně body hore. Místy to bylo sladké, místy smutné a některé části sršely vtipem, což bylo super.

Řekla bych, že pokud hledáte oddechovou romantickou knihu, tak tady nemůžete sáhnout vedle. Nic převratného to sice není, ale příběh zcela jistě ani neurazí. Je mi líto, ale v rámci žánru, teď musím porovnávat se sérií Ravenhood, a to bylo jiné žraso :).

Klady:

- Hlavní mužská postava
- Vtip
- Celkem přijatelná chemie mezi ústřední dvojicí a popis intimních scén

Zápory:

- Popis všech těch Adonisů na univerzitě - člověk by si skoro myslel, že v té Americe mají jen samé modely :-D
- Nevyrovnané pasáže knihy - jednoznačně jsem preferovala kapitoly z pohledu Garretta
- Otřepanost některých témat a mnohá klišé

Závěrem: nenechte se odradit tou strašlivou, ale vážně strašlivou obálkou - jako vážně, jak tohle někdo může dát na přebal knihy :D..

wendulka321
wendulka321
28.01.2023 5 z 5

Perfektní oddechovka. Vřele doporučuji :)

B.Garden
B.Garden
23.01.2023 4 z 5

Od prvni kapitoly mě kniha vtahla a bavila. Příběh o mladé lásce a hokejistovy, děj jsem hltala abych vedela co se hlavnim postavám stalo v minulosti. Garret i přez svou minulost je něžný a ochranářsky, no proste dokonalý chlap.
Knihu jsem dlouho odkladala, možná kvůli obálce, jak sem si pak nadavala :) od autorky asi zatim nejlepší kniha co jsem četla

Dasa1313
Dasa1313
06.01.2023 5 z 5

Co k této knize říct.. měla jsem dlouho v plánu, že si ji přečtu, hodnocení bylo neuvěřitelné, ale obal knihy.. ano soudila jsem knihu podle obalu. Jak povrchní, že? První stránky jsem si říkala, že 91% je opravdu hodně, ale najednou jsem se ocitla být součástí příběhu a Hannu i Garreta si moc oblíbila, vlastně skoro všechny postavy. Cítila jsem se být součástí jejich života a teď najednou v něm nejsem.
Jediné dvě věci, co bych vytkla: Orgasmus s partnerem není důkazem pravé lásky a když Garret obdivoval Hannu v žerzejovém svršku (ale třeba se vyznal v módě). Ale to jsou hlouposti, kterých si jen člověk všimne, ale samozřejmě nejsou ani trochu podstatné.
A erotika, tu jsem nečekala, krásně popsáno. Člověk se opravdu cítil být součástí.
Těším se na další knihy!

eliska2126
eliska2126
31.12.2022 5 z 5

Přiznám se, že jsem se trochu bála hokejového prostředí, ale byla to naprostá paráda. Není to je o tom, ale i o prostředí univerzity. Autorka také dokázala do průběhu zakomponovat pár těžších témat. Třešničkou na dortu jsou postavy. Hanna byla opravdu super postava s prořízlou pusou a snad jako jediná nepadala Garrettovi k nohám. Garrett mi byl sympatický také už od začátku. Byl tvrdohlavý a bylo mi jasné, že nenechá Hannu být, dokud mu na doučování nekývne. Taky mě bavily jeho hlášky, u těch jsem se opravdu nasmála.

Celá kniha je opravdu skvěle napsaná. Kromě těžších témat, které jsem už zmínila, v knize najdeme také nečekaně zvraty, ale všechno to dává smysl a je to opravdu čtivé. Důkazem je moje kamarádka, která to přečetla za den (a to to není žádná velká čtenářka).

Takže za mě opravdu velký doporučení a už chápu, co na této sérii všichni tak mají.

Terka18
Terka18
16.12.2022 5 z 5

Parádní příběh od začátku do konce. Chci taky takového chlapa jako byl Garrett. Nemám co vytknout. Romantika, vtip a lehčí zvraty, dokonalost.

Julia284
Julia284
15.12.2022 5 z 5

Boží!! Velice doporučuji.

0197
0197
12.12.2022 5 z 5

Naposledy jsem knihu četla na podzim roku 2019. Byla to jedna z prvních knih, která mé čtení odstartovala. Vždy se musím usmát nad tím, jak mi první tři díly ležely na stole a moc se mi do nich kvůli hokejovému prostředí nechtělo. Pche :-). Tenkrát jsem si to chtěla co nejdříve přečíst zase a je mi stydno, že to tak dlouho trvalo :-).

Parádní a osvědčený mix autorky. Sympatické hlavní i vedlejší postavy, které by byla radost mít za kamarády ve skutečnosti. Vtipné a boží dialogy. Vážnější témata, u kterých si nevyřvete oči, ale rozhodně se nad nimi pozastavíte a zamyslíte. Nejsou tu jen tak okrajově zmíněny. Prostě tak akorát a většinu knihy se stejně usmíváte. Odsýpá to a má to grády. Nějaké ty intimnosti taky nechybí. A upřímně - už mám něco načteno a nikdo je nezvládne tak sexy a žhavě popsat jako Elle. V tomhle se ji nikdo nevyrovná. Není to vulgární jen pořádně vzrušující. Zkrátka vše tu klape jak má.

Hanna byla sakra skvělá holka. Měla prořízlou pusu a Garrettovi nic nedarovala. Nebyla naštvaná na celý svět, zpracovala to a šla dál. Ke všemu hudebně talentovaná. Působivé, jak se nenechala hned uhučet na doučování a jak odolávala. Garrett byl hodně vytrvalý a tvrdohlavý a bylo jasný, že to nevzdá. Stačilo přijít na to, co bude chtít druhá strana na oplátku. Dával na ni pozor a snažil se ji pomoc. Byl to správnej chlap, což taky několikrát dokázal. Určitou věc pak Hanně nezbaštil a jel si to svoje a podnikl patřičné kroky. Jedině dobře :-). A ty jeho hlášky a prupovídky. Bezkonkurenční. Asi nemá cenu ho tu více vychvalovat, už tak měl ego velký dost :-).

Nakonec musím vypíchnout překlad, už jsem několikrát na tuto paní překladatelku narazila a vždy parádní a luxusní práce. A na tom záleží.

Pája699
Pája699
05.12.2022 5 z 5

K této dokonalé sérii mi chyběl 1. a 3. díl. Ani nevíte jak jsem ráda, že vyšly další dotisky a mě se knihy dostaly do ruky. Skákala jsem 2 metry vysoko, jako puberťák no :-D Sehnat je byl nadlidský úkol. Příběh Hanny a Garretta….kde začít…bylo to prostě božíííííí. Přečteno na jeden zátah. Knihu řadím mezi nejlepší od autorky. Tento příběh se mi vážně líbil a hlavním hrdinům jsem neskutečně fandila! Dostali se mi pod kůži a přirostli mi k srdci hned a vlastně celá hokejová parta. Bez nich by to nebylo ono. Za mě jedno velké doporučení .-) Já si čtení užila na maximum a o vtipné hlášky také není nouze :-)

Sarka14
Sarka14
29.11.2022 5 z 5

No musím říct, že knížka fakt překvapila. Není první od téhle autority co jsem četla. A ty milostné scény jsou pro autorku typické. Nicméně ten příběh je jeden z nejlepších co jsem od ní dosud četla. Není to jen o sexu, je tam děj. A to je něco, co u tohohle typu knížek úplně nečekáte. Jasně, nějaký děj je vždycky, ale tohle je příběh. A fakt dobrý příběh. Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu

Any26
Any26
26.11.2022 5 z 5

... dlouho očekávaná knížka ... 2. vydání -- takže upřesňuji dlouho očekávaný dotisk!
A konečně mám knížku doma... sice jsem říkala ať mi ji doma dají až k Vánocům, ale když prý ji nechtějí opatrovat tak co... :P A náhodou mi teď přišla dost vhod, po čistě klasických knížkách převážně ruských autorů... ---- naprostá BOMBA a SSSkvělá oddechovka, u které jsem se v určitých pasážích mohla potrhat smíchy!
Garrett a Wellska -- je prostě nelze nemilovat! (+ okrajově hokej a hudba) :DD
(++ na pozadí celé knížky docela vážná témata, která celou knížku ještě posunula výš, i když už to výš ani nelze)
A navíc jejich přednáška a doučko "etika - filosofie" mě donutilo se podívat na svoji filosofii a konečně se jí začít učit -- takže DĚKUJI Garrette ... Wellsko ... OK, takže asi Elle Kennedy :DDD

A teď snad brzy HURÁ na Logana, a pak 3. díl a 4. díl a ....

moma08
moma08
25.11.2022 5 z 5

To jsem si tak včera řekla, že bych si mohla přečíst celou sérii, a jelikož jsem už měla tento díl a vybavovala jsem si to jen matně, tak jsem se do něj znovu pustila.
Byla to čtivé, nebylo to moc náročné, i když hlavní hrdinka to neměla určitě lehké, tak to zvládla skvělé.
Tak a hurá na další díly.

Artep071
Artep071
09.11.2022 5 z 5

Skvělé , úsměvné nenáročné bez velkých zvratů , užila jsem si to a těším se na další příběhy z této série. Doporučuji :)

ElessaRiverbow
ElessaRiverbow
06.11.2022 4 z 5

Upřímně, u téhle knížky jsem se řídila pravdilem „Nesuď knihu podle obalu“, protože jinak bych si ji asi nepřečetla. Důvodem je česká obálka, která vypadá podle mě prostě hrozně. Stojím si za tím, že ta původní je lepší a k příběhu se hodí víc. Příběh je přesně takový, jaký jsem očekávala - miloučký, trochu naivní a celkem předvídatelný. Taková nenáročná oddychovka na dlouhé večery. Hanna i Garrett jsou fajn sympatické postavy, kterým fandíte až do konce. Líbil se mi ten pomalý vývoj jejich vztahu. Bohužel tedy ten konec mi přišel až moc na sílu natáhnutý - mohlo to skončit tím, že jsou spolu, a ne tam pak řešit věci s Garrettovým otcem. Někdy v budoucnu sáhnu i po dalších dílech, protože autorka umí skvěle psát.

~ 3,5/5 ~

MaláKnihomolka
MaláKnihomolka
06.11.2022 5 z 5

ʙᴀʙʏ, ɪ ᴄᴏᴜʟᴅ ᴡᴀᴛᴄʜ ʏᴏᴜ ᴡᴀᴛᴄʜɪɴɢ ᴘᴀɪɴᴛ ᴅʀʏ, ᴀɴᴅ ɪ sᴛɪʟʟ ᴡᴏᴜʟᴅɴ’ᴛ ʙᴇ ʙᴏʀᴇᴅ.” ɢᴀʀʀᴇᴛᴛ ɢʀᴀʜᴀᴍ, ᴍʏ ᴏᴡɴ ᴘᴇʀsᴏɴᴀʟ sᴡᴇᴇᴛ-ᴛᴀʟᴋᴇʀ.

ᴊsᴇᴍ ᴠᴀ́ᴢ̌ɴᴇ̌ ʀᴀ́ᴅᴀ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ʙᴀʀᴏɴᴇᴛ ʀᴏᴢʜᴏᴅʟ ᴢɴᴏᴠᴜ sᴇ́ʀɪɪ ᴏғғ-ᴄᴀᴍᴘᴜs ᴠʏᴅᴀᴛ. ɴᴇᴢ̌ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴋ ɴɪ́ ᴅᴏsᴛᴀʟᴀ, ᴛᴀᴋ ʙʏʟᴀ ᴠšᴜᴅᴇ ᴘʀʏᴄ̌, ᴄ̌ɪ́ᴍᴢ̌ ʙʏᴄʜ ᴘʀ̌ɪšʟᴀ ᴏ sᴋᴠᴇ̌ʟᴏᴜ ᴋɴɪʜᴜ (ᴘʀᴀᴠᴅᴇ̌ᴘᴏᴅᴏʙɴᴇ̌ ɪ sᴇ́ʀɪɪ, ᴛᴏ ᴜᴠɪᴅɪ́ᴍ).
ᴍᴜsɪ́ᴍ ʀ̌ɪ́ᴄᴛ, ᴢ̌ᴇ ᴜᴢ̌ ᴘʀᴠɴɪ́ ᴅɪ́ʟ sɪ ᴍᴇ̌ ɴᴀᴘʀᴏsᴛᴏ ᴢɪ́sᴋᴀʟ ᴀ ᴘʀᴏᴛᴏ sᴇ ʙᴜᴅᴜ ᴍᴜsᴇᴛ ᴄᴏ ɴᴇᴊᴅʀ̌ɪ́ᴠ ᴘᴜsᴛɪᴛ ɪ ᴅᴏ ᴢʙʏᴛᴋᴜ sᴇ́ʀɪᴇ, ᴀʙʏᴄʜ ᴢᴊɪsᴛɪʟᴀ ᴊᴀᴋ ᴛᴏ ʙᴜᴅᴇ s ᴏsᴛᴀᴛɴɪ́ᴍɪ, ᴀᴠšᴀᴋ ᴜᴢ̌ ᴛᴇᴅ̌ ᴄɪ́ᴛɪ́ᴍ ᴢ̌ᴇ ᴛᴏ ᴄᴇʟᴇ́ ʙᴜᴅᴇ ᴍᴏᴊᴇ ᴅᴀʟšɪ́ sʀᴅᴄᴏᴠᴋᴀ. ᴀʟᴇ ᴢᴘᴇ̌ᴛ ᴋ ɴᴀ́ᴠʀʜᴜ.
ɴᴇʙᴜᴅᴜ sᴇ ᴛᴀᴊɪᴛ ᴛɪ́ᴍ, ᴢ̌ᴇ ᴍᴀ́ᴍ sʟᴀʙᴏsᴛ ᴘʀᴏ ʜᴏᴋᴇᴊɪsᴛʏ. (ᴛᴀᴋᴢ̌ᴇ ᴍɪ ᴋʟɪᴅɴᴇ̌ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴛᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴘᴏᴅᴏʙɴᴇ́ ᴋɴɪʜʏ.) ᴀ ᴅᴏsᴛ ᴢ ᴠᴀ́s ᴜᴢ̌ ɴᴇᴊsᴘɪ́š ᴛᴜšɪ́, ᴢ̌ᴇ ʜʟᴀᴠɴɪ́ ᴍᴜᴢ̌sᴋᴀ́ ᴘᴏsᴛᴀᴠᴀ - ɢᴀʀʀᴇᴛᴛ ɢʀᴀʜᴀᴍ ᴊᴇ ᴍᴏᴊᴇ ɴᴏᴠᴀ́ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ ʟᴀ́sᴋᴀ. ɴᴇᴊᴅʀ̌ɪ́ᴠ ᴠʏᴘᴀᴅᴀ́ ᴊᴀᴋᴏ ᴋᴀᴢ̌ᴅʏ́ ᴊɪɴʏ́ ɴᴀғᴏᴜᴋᴀɴʏ́ sᴘᴏʀᴛᴏᴠᴇᴄ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴠᴀ́s ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ɴᴇ ᴘʀ̌ᴇsᴠᴇ̌ᴅᴄ̌ᴏᴠᴀᴛ ᴏ ᴏᴘᴀᴋᴜ ᴀ ʟɪ́ʙɪʟᴏ sᴇ ᴍɪ, ᴢ̌ᴇ sᴇ ᴍᴜ ᴘᴏsᴛᴜᴘɴᴇ̌ ᴢᴀᴄ̌ᴀʟᴏ ʀᴏᴢsᴠᴇ̌ᴄᴇᴛ. ʜᴀɴɴᴀ ʙʏʟᴀ ᴍɪʟᴀ́ ʜᴏʟᴋᴀ, ᴋᴛᴇʀᴏᴜ ᴊsᴇᴍ ᴍᴇ̌ʟᴀ ᴏᴅ ᴢᴀᴄ̌ᴀ́ᴛᴋᴜ ʀᴀ́ᴅᴀ. ᴢᴀᴢ̌ɪʟᴀ sɪ ɴᴇ̌ᴄᴏ ʜʀᴏᴢɴᴇ́ʜᴏ, ᴘʀ̌ᴇs ᴄᴏ sᴇ ᴄ̌ᴀsᴇᴍ ᴅᴏᴋᴀ́ᴢᴀʟᴀ ᴅᴏsᴛᴀᴛ ᴀ ᴢᴀ ᴛᴏ ᴍᴀ́ ᴍᴜ̊ᴊ ᴏʙᴅɪᴠ. ᴠᴇ̌ᴛšɪɴᴀ ᴋɴɪᴢ̌ɴɪ́ᴄʜ ʜᴏʟᴇᴋ ʙʏ sᴇ ᴜᴢᴀᴠʀ̌ᴇʟᴀ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴏɴᴀ ɴᴇ. ᴊᴇᴊɪ́ ᴠᴢᴛᴀʜ s ɢᴀʀʀᴇᴛᴛᴇᴍ ʙʏʟᴏ ɴᴀ ᴋɴɪᴢᴇ ᴅᴀʟšɪ́ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴘʟᴜs. ᴍᴇ̌ʟɪ ᴍᴇᴢɪ sᴇʙᴏᴜ ɴᴇsᴋᴜᴛᴇᴄ̌ɴᴏᴜ ᴄʜᴇᴍɪɪ, ᴘʟᴜs ᴊsᴇᴍ ᴏᴄᴇɴɪʟᴀ ᴊᴇšᴛᴇ̌ ᴊᴇᴅɴᴜ ᴠᴇ̌ᴄ, ᴊᴇɴᴢ̌ᴇ ᴛᴏᴜ ʙʏᴄʜ ᴠᴀ́ᴍ ᴛᴜ ᴛʀᴏᴄʜᴜ sᴘᴏɪʟᴇʀᴏᴠᴀʟᴀ. ᴀ ʜᴀšᴛᴇʀ̌ᴇɴɪ́ ᴍᴇᴢɪ ɴɪᴍɪ? ɴᴇᴊʟᴇᴘšɪ́! ɴᴇ̌ᴋᴏʟɪᴋʀᴀ́ᴛ ᴊsᴇᴍ sᴇ ᴛᴇ̌ᴍ ʜʟᴀ́šᴋᴀ́ᴍ ᴍᴜsᴇʟᴀ sᴍᴀ́ᴛ, ᴀʟᴇ ɴᴇᴊᴠɪ́ᴄ ᴍᴇ̌ ᴏᴅʀᴏᴠɴᴀʟᴏ ᴋᴅʏᴢ̌ sᴇ ʜᴀɴɴᴀ ᴠʏᴅᴀʟᴀ sᴇʀ̌ᴠᴀᴛ ɴᴀšᴇʜᴏ ᴋᴀᴘɪᴛᴀ́ɴᴀ ᴜɴɪᴠᴇʀᴢɪᴛɴɪ́ʜᴏ ʜᴏᴋᴇᴊᴏᴠᴇ́ʜᴏ ᴛʏ́ᴍᴜ.
ᴢᴀ ᴍᴇ̌ ᴊᴇᴅɴᴏ ᴠᴇʟᴋᴇ́ ᴅᴏᴘᴏʀᴜᴄ̌ᴇɴɪ́. ᴘᴏᴋᴜᴅ ᴍᴀ́ᴛᴇ ʀᴀ́ᴅɪ sᴇxʏ ʜᴏᴋᴇᴊɪsᴛʏ ᴀ ʀᴏᴍᴀɴᴛɪᴋᴜ, ᴘᴀᴋ sᴇ ᴜʀᴄ̌ɪᴛᴇ̌ ᴘᴜsᴛ̌ᴛᴇ ᴅᴏ ᴛᴇ́ᴛᴏ ᴋɴɪʜʏ. ᴛᴇ̌ᴄʜ 400 sᴛʀᴀɴ ᴠᴀ́ᴍ ᴜᴛᴇᴄ̌ᴇ ᴊᴀᴋᴏ ɴɪᴄ.

Hatshepsut
Hatshepsut
03.11.2022 5 z 5

Tuto sérii jsem četla už před nějakou dobou a věděla jsem, že se k ní ještě někdy vrátím. Vzhledem k tomu, že vyšel nový díl, nedalo mi to a čtu opět od začátku. A nelituji toho! První díl je jeden z top oddechových romantických příběhů. Autorka zde ztvárňuje studentský život mladých lidí. Hanny, dívky s krásným hlasem a Garretta, kapitána hokejového týmu. Jejich hašteřivé poznávání si zamilujete. I postavy zde mají nějakou pohnutou minulost, ale nevzdávají se a snaží se ve svém životě posunout a plnit si své sny. Vyprávění je vtipné, oddechové a čtení vás naladí pozitivně.

"Zlato, klidně bych se díval, jak se ty díváš, jak zasychá barva, a stejně bych se nenudil.
Garrett Graham, můj osobní lichotník."

Jita160
Jita160
02.11.2022 5 z 5

Už mám něco přečteno tak si troufám tvrdit že tohle byl jeden z nejsympatičtějších páru o kterém jsem kdy četla. Oba jsem si okamžitě zamilovala.
Hanna a Garrett byli oba poznamenaní ze svého dětství oba si nesli křivdu a ponížení.
Jejich vyvíjejících se vztah byl zábavný, sexy, strhující a tak boží.
Garrett nadaný hokejista, který plaval ve škole a nutně potřeboval někoho kdo ho bude doučovat.
Hanna jak by mohla odolat oblíbenému sportovci a ještě k tomu sexy klukovi po kterém holky prahly?
Návrh byl neskutečně krásný a čtivý příběh, který mohu všem jen doporučit.
Věřím, že i celá ta parta hokejistů bude stejně návyková jako je tento.