Návrh

Návrh https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286616/bmid_navrh-MAQ-286616.jpg 5 2029 393

Off-Campus série

Hanna Wellsová si je ve všech oblastech života jistá v kramflecích, až na sex a svádění. Jestli chce upoutat pozornost kluka, do kterého se zakoukala, musí vystoupit ze své ulity a udělat všechno, co bude potřeba, aby si jí všiml… I kdyby to znamenalo výměnou za předstírané rande doučovat namyšleného kapitána univerzitního hokejového týmu. Garrett Graham vždy toužil po jediném – hrát po vysoké profesionálně hokej, jenže teď hrozí, že kvůli stále se zhoršujícím známkám na svůj sen nedosáhne. Proto své spolužačce předloží návrh, který by mu zajistil pozici v týmu a jí zájem vysněného kluka. Stačil ale jediný polibek, aby si Garrett uvědomil, že už nic předstírat nehodlá. Teď ještě musí přesvědčit Hannu, že kluk, kterého chce, je ve skutečnosti on. A to tak snadné nebude.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

The Deal , 2015

zp87
26.06.2022 5 z 5

Teprve teď jsem autorku objevila, díky databázi a pročítání komentářů některých čtenářů(řek), takže vlastně úplně náhodou. A jsem nadšená!
Garrett - ó-můj-bože, to je materiál. A jeho kámoši - příslib, že kvalita bude pokračovat.
Wellska mě kupodivu neštvala (to mi hrdinky někdy dělají) a měla u mě plusové body za to, jak se stavěla ke své minulosti. Život jde dál a buď hledáme nové cesty nebo se budeme pořád motat v těch starých...
No a Garrett a jeho spravování 'rozbité' Hanny, to bylo až dojemně krásné.
Nemám ráda YA, ale asi přehodnotím názor. Minimálně tuto sérii si přečtu. Přece jen, toto není jen tak obyčejná YA, jsou tam namakaní, sexy, vtipní hokejisti, řeší vážná témata a jen tak náhodou jsou na vysoké...

Andrejka91
25.06.2022 5 z 5

Musím se přiznat že začátek mě moc nebavil, protože knihy ze školního prostředí moc nemusím, ale čím déle jsem četla, tím více mě kniha bavila.
A to hlavně proto, že kniha se zabývá těžkými tématy a to dělalo ten příběh neobyčejně čtivý, že jsem knihu nedokázala odložit dokud jsem ji nedočetla.
Těším se na další díl a rovnou po něm sahám.

Ewe291
24.05.2022 5 z 5

Autorku mam rada a jej knihy tiez. Knihu mozem odporucit kazdemu kto ma rad vysokych sexy hokejistov, trocha sarkazmu erotiky .....

allyska
20.05.2022 4 z 5

Knížka moc pěkná, příběh co se týče Hanny a její minulosti, byl pěkně vymyšlen. Moc se mi líbilo, jak se přes to dostala díky Garrettovi. Ale navzájem se pěkně doplňovali.

Olga8480
30.04.2022 5 z 5

Tento díl jsem přečetla jedním tahem. Prostě nešlo knihu odložit....opět vzrušení a zábava v dokonalé souhře.

Mirel300
24.04.2022 5 z 5

Tohle mě bavilo. Oddechovka, u které se pobavíte, usmějete a odreagujete. Určite doporučuji.

dagmar2403
03.04.2022 5 z 5

Vrazím do šatny a... Penisy! Dobrý bože. Všude samé penisy. Velké penisy, malé penisy, tlusté penisy a penisoidní penisy. Je úplně jedno, kam se podívám, protože všude jsou penisy.
Aneb deset z deseti za největší výskyt slova penis v jedné větě ;)
Vážně jsem se bavila. Sarkastický autorčin humor mi sedl a když bylo společensky nepřijatelné smát se nahlas, alespoň jsem se žulila pod fousy. Jako jasně, je to VELKÁ guilty pleasure, plná vyrýsovaných mužských těl a sebevědomých sportovců, kterým ale nechybí mozek a slušné vychování. Jenže ať je to, jak je to, já jsem na ty hokejisty prostě fakt ujetá a tohle zkrátka sedlo jako pr..l na hrnec. Vyvážený poměr erotiky, romantiky, humoru a taky trochu těch heavy témat, které mi přinesly minimálně jedno zajímavé osobní prozření. Nikdy bych po téhle knize sama od sebe nesáhla, protože mě fakt odradila obálka, ale možná i díky tomu to bylo jedno z mých největších čtenářských překvapení.

ElikaS
23.03.2022 5 z 5

Knížka Návrh patří mezi mé nejoblíbenější knížky vůbec, takže když na tuto knížku odkázala hlavní hrdinka jiné knížky, hned jsem dostala chuť si ji znovu přečíst. A tak jsem se do toho pustila.

"Hanna Wellsová očividně nemá se sportovci moc zkušeností. Umíme být zatraceně tvrdohlaví. A co máme všichni společné? Nikdy, nikdy se nevzdáváme."

Elle Kennedy umí napsat úžasné příběhy, u kterých se zasmějete, ale mají i hlubší myšlenky, a přesně tak tomu je i v této knížce.

"Sex je založený na důvěře. I když toho druhýho třeba nemiluješ, i když je to třeba jenom jednorázovka, pořád je nutná hodně velká dávka důvěry, aby ses někomu otevřela, protože jsi při tom zranitelná. A nejzranitelnější jsi při vyvrcholení.“

Hanna mě bavila, na to čím si prošla ji zůstalo zdravé sebevědomí a její často sarkastické poznámky byly velmi příjemným osvěžením, navíc je to hrdinka, která z hlavního hrdiny nejde hned do kolen a naopak si ho příjemně dobírá.

"Kámo, stojíš nade mnou nahatej a v ruce máš svý péro. Jestli mě nevyděsí tohle, tak rozhodně ne něco, co bys mohl říct.“

Garrett je zlatíčko, kterého si musíte zamilovat. Hrozně se mi líbilo, jak ke všemu přistupoval, ať už to bylo k Hannině delikátní žádosti nebo v závěru.

„Zlato, klidně bych se díval, jak se ty díváš, jak zasychá barva, a stejně bych se nenudil.“

Obecně má knížka strašně moc skvělých pasáží, ať už to jsou momenty, kdy se Garrett pokouší Hannu přesvědčit, aby mu pomohla nebo scéna v hokejových sprchách :-D

"Vážené mlýnské kameny, nerad vás poznávám."

Koření knížce dodávají i Garrettovi spolubydlící, kluci jsou úžasní a je s nimi legrace. Když už tuhle sérii začnete, musíte jí přečíst celou. :-)

Skvěle se autorka i poprala s minulostí obou hlavních hrdinů, která knížce dodala hloubku.

"Někdy se k vám lidi přikradou a najednou ani netušíte, jak jste kdy mohli být bez nich."

Rozhodně doporučuji, s touhle knížkou snad nejde sáhnout vedle.

kvetinkovedny
06.03.2022 4 z 5

3,5⭐/5

Čtete new adult erotiku/romantiku? Já preferuji YA, ale čas od času dostanu chuť na něco trochu víc spicy a ráda sáhnu po nějaké NA smutty romantice (mojí oblíbenou je třeba Losing It). Od tohoto žánru nechci moc – jenom abych si u toho odpočinula, trochu se zaculila, zasmála se, nebylo to moc toxický a ze smutíku se mi nechtělo zvracet (to třeba Papírová princezna moc nezvládla). Kašlu na nějakou uvěřitelnost nebo hloubku, pokud tam je, fajn, ale neočekávám to. Obecně jsou moje očekávání dost nízko.

A o to víc jsem byla překvapená, když jsem tuhle knihu z vysokoškolského prostředí rozečetla.

Bavila mě totiž od první stránky, oblíbila jsem si hlavní (i vedlejší) postavy a fakt jsem jim fandila (hlavně miluju GG, ok :D ). Hodně jsem se nasmála a i sexuální scény za mě byly dobré, přestože obsahovaly taková ta klasická smutíková klišé (on je velmi obdařený, ona zvládne divy, jemu se podaří něco, co žádnému klukovi před ním ne atd. – ale to za mě prostě patří k žánru). Kromě toho se autorka do textu snažila zahrnout vážnější témata jako znásilnění nebo domácí násilí, přičemž zejména to druhé pojala velmi dobře. Myslím, že kniha může čtenáře, který se třeba nachází v podobné situaci, postrčit správným směrem, což musím ocenit.

A kdyby kniha končila na straně 270/335, dostala by ode mě krásné 4,5 hvězdy.

Tu půlku bych srazila za:
▪️ neustálé opakování „přece protože jsem kluk/muž“ – párkrát je to vtipné, ale neustále něco svádět na svoje pohlaví už tolik ne
▪️ mírně problematickou pasáž, kdy Hannah vysvětluje, proč nechce pít, ale vzápětí ji k tomu Garrett vyzve a ona to trochu přežene (a pak jí nechá samotnou ve své ložnici, když je dům plný cizích lidí )
▪️ konverzaci „Jsi si jistá, že to chceš dělat? Některé holky to nemají rády.“ a odpovědi „Některé holky jsou idioti.“ – protože ne, jenom protože někdo nemá rád určitou sexuální aktivitu, tak to z něj/ní nedělá idiota

Jenže problém je, že ta kniha na straně 270 nekončí. To, co totiž následuje, mě neskutečně, ale neskutečně nasralo! :D

Vy víte, že nemám moc ráda konflikty založené na tom, že spolu lidi nemluví, ač by měli, ale v určitých chvílích pro to mám pochopení (lidi se stydí říct pravdu, dojde k nedorozumění atd.). Ale v tomhle případě přijde do hry vydírání, sebeobětování a moje velmi hlasité skřípání zubama. Protože od začátku vám je jasný, že to je tak neskutečně PITOMÝ a ZBYTEČNÝ! Ušetřili bychom si tolik stránek kňourání, kdyby si spolu hlavní hrdinové sedli a řekli si pravdu (nehledě na to, že tohle vydírání ani neobsahovalo „opovaž se to někomu říct“). Místo toho se však jedna z postav rozhodne udělat to, co je pro tu druhou „lepší“ (i za cenu vlastní bolesti), a předvede tak úžasný herecký výkon, za který by si zasloužila Oskara. A TOHLE JÁ TAK STRAŠNĚ NESNÁŠÍM! Když někdo udělá rozhodnutí za někoho jiného, ač se s ním neporadí, jestli je to opravdu to, co chce. NESNÁŠÍM! :D A ten druhý na to taky nereaguje zrovna adekvátně. Uf. Prostě. Velký uf. A přitom to tam vůbec být nemuselo, protože to příběh nikam neposouvá, ani se tím nic neřeší.

Nádech výdech. Ok, už jsem klidná. Nebo alespoň klidnější.

Knize jsem se nakonec rozhodla udělit tři a půl hvězdy. Knihu jsem si neskutečně užila a stržení jedné hvězdy beru jako adekvátní za to, že budu předstírat, že ten konec tam jednoduše nebyl. K The Deal se ráda jednou vrátím – to už totiž budu vědět, ve kterém okamžiku knihu odložit. :D

katerina94958
06.03.2022 5 z 5

Příběhy tohoto typu jsou fajn, odechnete si a proplouváte krásným příběhem s příjemným uvolněným pocitem až do konce. Neminuly mě ani slzy ani úsměv, o kterém si uvědomíte že ho máte až Vás začnou bolet koutky. Žádné zbytečně pasáže, všechno na sebe hezky navazovalo a s radostí jsem otáčela stránku za stránkou až do konce.

Wimmerka
01.02.2022 4 z 5

Moje první knížka od autorky a bylo to fakt super. Správná oddychovka, která je ale i plná humoru a sarkasmu. Líbilo se mi, že příběh neskončil akorát tím, že se dali dohromady, ale pokračoval dál i potom a dokonce se toho zvládlo ještě dost udát. Už tam ale chybělo takové to napětí a vzrušení, ale to je celkem opodstatnělé. Vysokoškolský prostředí za mě velký plus, na moc takových knížek sem ještě nenarazila.

Mondaika
13.01.2022 3 z 5

Já vím je to klišé, ale prostě Kennedy si chcete dát od rána do večera... Čtivé klišé, která si s hlavními postavami prostě zamilujete... Přála bych každému tolik lásky kolik je v těchto knihách avsak neusla jsem na vavřínech a ač je to jedna série je to pořád podobně to samé hokej nebo fotbal... Hm na kteréj snad člověk chce i po přečtení chodit... Jo bejt mi tak 20

Moudro pro Vás z knihy dnes... Hm...
"Někdy se k vám lidi přikradou a najednou ani netušíte, jak jste kdy mohli být bez nich.“

SknihouVrukách
29.12.2021 5 z 5

Toto bola teda jazda. Od knihy som nemala veľké očakávania, pretože väčšinou ma tento typ knih neosloví, ale séria Off-campus je iná.

V tomto prvom diely sú našimi postavami Hannah a Garrett. Obidvoch som si ich zamilovala. Garret sa zo začiatku správal zvláštne a niektoré jeho hlášky som úplne nepobrala, ale vo výsledku bol úplne úžasná postava a získal titul nový knižný boyfriend. Hannah som si tiež riadne obľúbila. Páčilo sa mi, že autorka dala každej postave aj nejakú temnú stránku a vďaka nim do knihy veľmi pekne vložila vážnejšie témy, ktoré podľa mňa pekne doplnili hlavnú dejovú líniu.

Romantika tu bola úžasná. Síce sa rozbehla až niekde v polovici knihy tak to stalo za to. Títo dvaja mali takú úžasnú chémiu medzi sebou. Boli tu aj nejaké spicy scény, ktoré boli podľa mňa super napísané a užila som si ich. Musím uznať, že začiatok bol trošku pomalší a chvíľku trvalo, kým sa to rozbehlo. Ale potom to chytilo také obrátky, že ani neviem ako rýchlo som touto knihou pretela. Autorka má jednoducho dokonalý štýl písania a mala som neustálu potrebu pretáčať strany.

Za mňa je táto knižka jedna z najlepších, čo sa týka tohto žánru. Bála som sa, že to bude niečo ako After, ale moje obavy boli zbytočne. Túto knižku vám z celého srdca odporúčam. 5/5

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Kolem této série jsem chodila hodně dlouho, než na ni přišla řada. A můžu říct, že nechápu, proč jsem tak dlouho otálela, protože tohle je fakt dobrý.
Příběh Hanny a Garretta byl skvělý a jsem ráda, že jím odstartovala celá série Off-Campus. Neskutečně jsem si užila jak vysokoškolské, tak hokejové prostředí.
Hannah byla skvělá hlavní hrdinka. Líbilo se mi, že je vtipná, chytrá a má smysl pro sarkarmus. Nebyla to žádná pipka, ale holka do nepohody i po tom, co se jí v minulosti stalo. Klobouk dolů, jak se s tím vypořádala. Partnerem jí byl Garrett, což byl sexy hokejista, který rozhodně netrpěl skromným sebevědomím. Ale i tak to byl milý kluk s dobrým srdcem. Z toho důvodu se mi líbilo, jak se navzájem doplňovali a tvořili tak skvělý pár. A ty jejich konverzace!? Miluji je!
Takže pokud váháte, tak přestaňte a jděte do toho. Nebudete litovat.

Ivka14
12.12.2021 4 z 5

Už vím, proč všichni knihu zbožňují.. Děj a zápletka byla dobře promyšlená a hlavní postavy jsem si oblíbila. Garret i Hanna mají své strašáky z minulosti, ale spolu se s tím dokážou vyrovnat. Kdyby kniha byla delší, vůbec bych se nezlobila.

peta88
05.12.2021 5 z 5

Super knížka. Moc se mi do ní nechtělo, protože příběhy ze školního prostředí mě moc nebaví. Byla jsem ale velice mile překvapená a děj běžel plynule, až tu byl najednou konec a já zjistila, že jsem si knížku opravdu užila.

SimuskaH
04.11.2021 5 z 5

Kniha bola skvelá, hlavní hrdinovia boli jedny z najsympatickejších postáv z kníh, ktoré som doteraz prečítala a celá séria Off campus je megavydarená :) za mňa bol ale tento diel naj zo série:)

princesse
05.10.2021 4 z 5

Bavilo mě to a i když jsem už poněkud starší, tak jsem si skvěle početla. Zábava, podněty k zamyšlení, prostě oddechovka. Užila jsem si.

Buchtičkajani
23.09.2021 5 z 5

Podle obálky jsem myslela, že to bude sladká romanťárna, a moc se mi do ni nechtělo. Ale protože důvěřují své knihovníci, dala jsem ji šanci.
A udělala jsem dobře, kniha je skvělá, dobře se četla,,humor zajistí slovní přestřelky Hanny a Gerreta. Prostě přijímá odechovka.

LuciaDudy
26.08.2021 5 z 5

Jednoznačne najlepší diel celej série. Skvelý štýl písania, číta sa to samo. Pohľad oboch postáv tomu nasadil korunku. Úžasné.