Odyssea soudního sluhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obsahuje povídky:
Odyssea soudního sluhy -- Kaplanův Štědrý večer -- Strýček z nebe -- Přeletěl stín -- Čaroděj ve Vlčím dole -- Družka - matinka - sestra -- Cyril Dubický

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467615/big_odysea-soudniho-sluhy-a-jine-povidk-57M-467615.jpg 4.225
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Odyssea soudního sluhy

Anette99
19. října

Milé povídky o obyčejných lidech. Kromě dvou se odehrávaly na Šumavě, kterou uměl Klostermann krásně popsat a k tomu využil opravdu bohatý jazyk. Sice se díky poměrně zastaralé češtině knížka četla hůře, některá slova jsem si musela hledat, některá jsem si domyslela, zároveň se ale přesně taková čeština ke knížce velmi hodila, a upřímně si nedovedu představit, jak by se mi kniha zamlouvala, kdyby se mi do ruky jednou dostalo nějaké vydání jazykově upravené pro dnešní dobu. Povídky se mi líbily všechny stejně. Určitě ještě po nějakém díle Klostermanna sáhnu.

Hotovson
24. března

Líbily se mi všechny povídky, ale nejvíc ta první a nejdelší, podle které je knížka pojmenovaná. Opravdu to byla odysea. Soudní sluha zřejmě nebylo jednoduchý povolání, obzvlášť na Šumavě nebo kdekoliv na horách, kde domy nemají pořádně adresu a jsou roztroušený všude možně, tady ještě okořeněno tím, že půlka usedlíků se jmenovala Voldřich a hledej toho pravýho :D

Moc se mi líbil ještě Čaroděj ve Vlčím dole, což je o vyhnanci a poustevníkovi chytajícím zmije pro obživu. Odehrává se ve Francii.

Celkově mi potěšilo, že jsem sehnal moc pěkný vydání z roku 1920 :)


Joges
31.01.2013

Napínavé, zajímavé a tak trochu i humorné čtení o tom, jak soudní sluha Mastílek putoval do zasněžených končin s důležitým posláním. Povídky se čtou dobře.