Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250987/bmid_odvracena-tvar-lasky-LTK-250987.jpg 4 2750 649

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Yoli (ČR)

Ugly Love , 2014

Markéta.
Markéta.
11.03.2023 5 z 5

Krásná a zároveň smutná kniha. I přes to, že jsem očekávala slaďárnu, tak mě velice zasáhla i ta smutná stránka knihy. Krásně se i četla.

tessie_m
tessie_m
02.03.2023 5 z 5

(SPOILER) To bylo zase neskutečné. Skvěle napsané postavy. Líbil se mi pohled do minulosti a jak se postupně odkrývala strašná událost, která potkala Milese, nad kterým celou knihu visel otazník. Ale bylo to skvěle připravované. Zlomilo mi to srdce, ale zároveň to dopadlo úplně skvěle. Knihy od Colleen mi vždycky něco předají. Není to jen o tom číst, ale prožít něco s někým a něco se naučit. Dokonalé.

jitkapeldova
jitkapeldova
21.02.2023 4 z 5

Pěkná knížka, čtivá..

zimka.r
zimka.r
16.02.2023 5 z 5

1. 9. listopad
2. Odvrácená tvář lásky....nejdřív sem si myslela, že to není nic moc pro mě...spíš erotický román....ale moc mě zajímalo to jeho tajemství, tak jsem to nakonec zvládla ani né za dva dny :) Myslím, že v knihovně vyhledám další knihu.

vikyna9
vikyna9
15.02.2023 3 z 5

Jak nejsem na takové slaďárny, i když poutavě psané, tak Colleen je u mě taková výjimečná jistota útěku z reality, která občas fakt bodne. I když zrovna tahle příběh není její klasická romanťárna. Možná škoda, že kniha se neprolínala s Milesovými myšlenkami. Autorka umí psát čtivěji.

P3_tis
P3_tis
07.02.2023 5 z 5

Jak již bylo řečeno, není to prvoplánově klasická romanťárna. Střídají se kapitoly z pohledu Tate a Milese, ale Milese před šesti lety. Tyhle kapitoly mě hodně vtahly do děje. Hltala jsem každé slovo a strašně mě zajímalo, co se stalo, ze je Miles takový jaký je… téma je to těžké a mne z něho bylo chvílemi úzko.

07.01.2023 odpad!

(SPOILER) Část druhá kvůli omezení znaků komentářů ke knihám...

A taky i tady je SPOILER, já se neprosila o to, abych to měla na dvě části...

A teď něco, co jsem nepobrala: i přes to, co se stalo, si Miles řekl, že se nikdy znovu nezamiluje, to nedává smysl. Protože on nebyl ten, kdo to vzdal. Byla to Rachel. Ona to vzdala, to ona utekla a její rozhodnutí ovlivnilo Milese na strašně dlouho. Nebyla to jeho vina, ale ona ho svým chováním a následným vzdáním se vlastně vmanipulovala do myšlenky, že je všechno jeho vina. Nejhorší na tom je to, že jsem si hned myslela, že Rachel už někoho má, je šťastná a má nový život...hmm, a jak jsem četla dál, přesně tohle tam bylo...a celá ta pasáž doma u Rachel působila směšně a hloupě. A mě bylo jasný, že konec bude trapný A byl. A já měla problém s tím, že hned běžel za Tate. (Tohle mi vadilo i u Možná jednou) Nedal jí chvíli oddechnout, rozmyslet si, zda je tohle, co ona doopravdy chce. Ne, sobecky za ní běžel, protože věděl, že ona s ním bude a bude trpělivě čekat. Protože tím, že jí řekni pravdu, tím se nenaučí znovu chodit. Tím jenom udělá první krok. Ale na druhou stranu, bude moct Tate pokračovat ve svý misi, takže jsou spokojený všichni...Především Miles, protože začal opět myšlenky zarovnávat na střed stránky. A mě napadlo jenom: Nová obsese.

Touhle knihou ve mě asi zemřel romantik na nějakou dobu. Minimálně do té doby, než si přečtu něco, co napsal chlap. Protože zvolené téma není špatné. Jenom je to napsané a uchopené tak špatně, jednoduše a povrchně. A tím stylem, kterým Colleen píše svoje knihy. Tím, který je universální pro všechny čtenáře, protože není nijak náročný. A pokaždé to má tak akorát stran. Není to po tolika knihách málo, když je to furt to stejný dokola? A druhý problém je ten, že ve mě kniha nezamechala vůbec žádnou emoci. Já jsem na konci necejtila vůbec nic. Což je strašně paradoxní, protože já jsem strašně emotivní čtenář. Ale tady nic. Bylo to 300 stran čehosi, co znamenalo nic. Prostě nic...

07.01.2023 odpad!

(SPOILER) Část první kvůli omezení znaků komentářů ke knihám...

Autorku mám jinak ráda, takže píšu jenom svůj názor na knihu. Já váš taky respektuji. Tak respektujte i vy můj. Přečetla jsem, napsala jsem. Stejně jako vy ostatní. Děkuji.

Ú, to je tak sexy úvod do děje! Prostě najdu před dveřmi cizího ožralýho chlapa, který ráno nemá tušení, co v noci dělal, včetně toho, že se při pohledu na mě děsí, jestli se mnou náhodou nespal, a já bych měla být ostražitá druhý den ráno, přestože už vím, kdo to je, ale furt to je cizí chlap, teď už jenom s kocovinou, ale ne, lepší je myslet si, jak je sexy.
(Proč jsem si hned vzpomněla na knihu Pokud zůstaneš? To byla taky dobrá komedie hned na začátku. Pamatujete? Ten začátek v autě? To bylo co?)

Ale postupně a pořádně. Při pohledu na moje hodnocení autorky knih, já jí měla ráda. Když jsem byla mladá a hloupá. Tohle sem píšu hlavně proto, abych měla nárok na špatné hodnocení knihy. Přeci jen, komu se dnes něco nelíbí, tak je hater, byť význam toho slova je úplně jiný. A kdo autorku zbožňuje, ten nebude chápat, proč jsem to teda dočetla a kazím hodnocení. Myslíte si, že mě to taky neštve?

Samozřejmě přijdou SPOILERY.

Hned od začátku jsem byla zmatená, co čtu za knihu. Tedy, když vezmu v potaz to seznámení, další děj je hned ráno poté. Já jsem asi trochu míň senzitivní osoba, protože popis Milese stojí za to. Řekli si dvě věty, ale ona už ví třeba tohle: "Jeho osobnost kolísala mezi srdečností a bezohlednou lhostejností, takže jsem nemohla přijít na to, jestli se mi líbí, nebo ne.". Ok? To lze poznat tak rychle osobnost? Omlouvám se, moje chyba. Čím je ten druhý víc sexy, tím se doba na toto zjištění snižuje. Třeba na půl hodiny a dvě věty...i když, vona ta druhá linka je taky dobrej matroš, co?

Takže, druhá linka je v minulosti, kde se setkáváme s Rachel. Což je holka, jejíž jméno Miles rád v přítomnosti říká, když se nacamrá. A kdo je Rachel? Holka, do který se Miles zakouká. Ale teď přijde to zajímavý. Jeho táta si přivede domu novou paní a tadá! Kdo je její dcera? Rachel!

Ale zpět k tomu, jak je to napsaný. Rachel je holka, do který se Miles zakouká tak moc, že opisy toho, jak moc jí chce, musejí být stejně jako celá minulost, zarovnané na střed. Pointa toho? No, spaste svoje duše :D A jak je to celý psaný? Jako kdyby sériový vrah rád ve volném čase básnil...

No, a tady je ten problém. Kniha má necelých 300 stran, to zarovnání na střed taky dost přidá. Já jsem na straně 39 a bojím se toho, co nastane. Že budu v rychlíku sledovat, jak se Miles v minulosti zamiloval do Rachel, jak se stalo něco špatnýho, a jak Tate v přítomnosti udělá něco magického, aby se Miles srovnal. Přestože já se jako čtenář na straně 78 dozvím, že od té doby byl Miles sám. Jako úplně. Přesto pár týdnů poté (a dost z toho se neviděli) vyjede po Tate, na to jí poví, že mu nemá dovolit to znovu udělat, což akorát způsobí zvědavost (vždyť je holka! To ví i dvanáctka, která už četla Stmívání, co s holkou tahle věta udělá!), a o to víc to ona nemá v plánu dodržet, aby se spolu ještě ten samý den domluvili, že pokud on nechce lásku, tak ok, budeme spolu spát. Což je ok. Ale mám přesto všetečnou otázku: Proč zrovna ona po šesti letech? Vždyť já jako čtenář o ní nic nevim. Tak kolik víc toho může vědět on. Ale zpět k těm necelým 300 stranám. Není to nějak málo stran? Stihnu pochopit postavy? V obou linkách? A to nejdůležitější, čeho se bojím nejvíc. Bude tam fakt děj nebo to bude jenom slepenec z klišé momentů, který vedou k sexu a cringe hlášek a to všechno jenom jako z rychlíku?

Ano, přesně. Já neměla možnost si oblíbit nikoho, protože na to prostě nebyl čas. Nešlo se do postav dostatečně hluboko. Já vlastně nevěděla vůbec nic. Kromě toho, že...holka se má cítit provinile kvůli tomu, jak na ní kouká "někdo" s výhodama (jak sám Miles řekl, kámoši předtím nebyli), když jí přijde kamarád (co já vím, jestli je to kamarád skutečný, protože mi je pouze v ten okamžik řečeno, odkud se znají, a není mi to už předtím ukázáno, protože kniha neobsahuje žádný děj třeba od Tate z práce, ze školy, nebo že má jakýkoliv života mimo bublinu) na návštěvu. Což je jeden ze součástí onoho slepence z klišé momentů, který vedou k sexu. A já jsem...
Fakt.
Jako.
Fakt.
Šíleně.
Moc.
Unavená.
(Jo, tohle knihu taky dost natahuje.)

Pokud máte rádi Colleen Hoover, tohle ignorujte. Ale já chci přečíst ty knihy, který mám doma, než se jich zbavim. Takže tohle bohužel není poslední zastávka vlaku hrůzy...

Knihu rozhodně nepovažuju za romanci. Jako romance selhává jak v minulosti, kde není možnost uvěřit, že se mají rádi. A bála jsem se, že tomu nevěřím od momentu, kdy (a především jak) Miles poprvé komentuje Rachel. A ono to fakt nepřišlo. Rychlé, zmatené, na konci smutné, ale kvůli tomu patetické kvůli přítomnosti, protože ani tam to není romance. Protože pokud to má být romance, tak bych potřebovala nějaké náznaky, že tam ta love je, ale on se chová jak se chová právě kvůli minulosti, ale nedává obecně smysl, co je na Tate jiné. A když jsem se to dozvěděla, ne to, co mě jako čtenáře napadlo jako první, tak jsem to vůbec nepochopila.

A mám nepříjemný pocit, že kdyby byl hlavní postava Miles a Tate svou část vůbec nevyprávěla, tak by kniha byla čtenářsky snesitelnější. Možná by to děj nevylepšilo, ale v knize by to dávalo větší smysl a vyhla bych se těm otravným myšlenkám Tate.

Holly.W
Holly.W
06.01.2023 3 z 5

Já nemusím přeslazené romanťárny. A tahle kniha k nim prostě patří. Sice to trochu vyvažuje Milesovo vzpomínání na minulost, ale slaďárna to je i tak. A na mě bylo moc i toho sexu. Mám ráda knihy od Colleen, ale ty které mají opravdovou hloubku, jako Námi to končí, Pravna nebo lež a To nejlepší v nás. Tahle kniha takových kvalit bohužel nedosahuje.

e.s.e.t.
e.s.e.t.
05.01.2023 5 z 5

Moje úplně 1. dílo od Collen Hoover - nevím jak to je možné, ale ještě v listopadu jsem nevěděla, že někdo takový existuje (asi bych si měla pořídit TikTok :D).
Oka zpět k tématu - Odvrácená tvář lásky, alespoň podle mě, není jen prvoplánová romantická slaďárna. Jasně, čekejte určitě spoustu fyzické lásky, ale kromě toho taky skvělou zápletku a neskutečnej konec, SPOILER, který jsem neskutečně obrečela.
Prostě mě to dostalo a já tak sháním všechny další knihy, co autorka naspala..

karol.cadex
karol.cadex
03.01.2023 3 z 5

Nad hodnocením jsem dlouze uvažovala, ale co si budeme povídat - tohle byla taková typická Lenka Lanczová pro velký holky. Žádná vysoká literatura. Na oddech fajn, jednou za čas, rozhodně ne stále, to by mi z těch plytkejch dialogů a sexu ob stranu dočista hráblo.
“Ach Milesi, jsi tak krásný a ne nechci po tobě lásku, když mi ji nemůžeš dát!”
“Ach Tate, chci ti to udělat v bazénu a v posteli a na lince, jen se do mě nikdy nezamiluj!”
“Ach Milesi, jsi tak krutý, vím, že mě chceš milovat!”
Blablabla. Trochu to zlehčuju, jenže o ničem jinym to vážně neni. Sex, problémy z minulosti, pětadvacetiletý hrdinové, co se občas chovají na patnáct a občas na čtyřicet. Sex. Nekončící myšlenkový pochody o tom, proč se Miles tři týdny neozval. Sex.
Čtivé to je. Což o to. Ačkoli tohle bylo z autorčina slabšího soudku.

Hania932
Hania932
01.01.2023 4 z 5

Další knížka od Colleen a já jsem nadšená! Upřímně jsem dlouho knížku odkládala a to jen z toho důvodu, že se mi moc nezamlouvala obálka, ale jak se říká, nesuď knihu podle obalu. Knížka je velmi čtivá a příběh je poutavý, smutný a dalo by se říct i zničující.
Za mě super knížka!

Kniholapka
Kniholapka
31.12.2022 4 z 5

I když si někdy namlouváme, ze lásku nepotřebujeme, není pro nás a nezasloužím si ji, lžeme jen sami sobě. Lásku potřebuje každý.
Chemie mezi hlavními hrdiny byla zřetelná od prvního momentu. Občas mi vadilo, jak si Tate ztěžovala a jak vždycky věděla, jak by se měla zachovat, ale udělala úplný opak. Miles byl tak zahledeny do sebe, ze neviděl nic okolo. Vse však mělo svůj význam a podtrhlo to atmosféru a vztahy.
I sebehroznejsi události by z nás neměly udělat prázdnou schránku. Každý si zaslouží zvládnout a být šťastný a mít vedle sebe někoho, kdo ho šťastným udělá…

Lelaqu
Lelaqu
31.12.2022 3 z 5

Na tuto knihu jsem se chystala hooodně dlouho a také jsem ji dlouho sháněla (nemohla jsem ji nikde najít v čj), a proto jakmile jsem ji viděla v knihkupectví rychle popadla. Upřímně jsem byla lehce zklamaná. Kniha je určitě velmi pěkná, zajímavá a nenudila jsem se u ní, ale myslím si, že jsem měla až moc velká očekávání. Co se týče hlavní hrdinky Tate, moc mi k srdci nepřirostla. Často mi její chování připadalo neiracionální, ale na druhou stranu to nebyla hrdinka, kterou chcete něčím přetáhnout. Osobně mě více bavily Milesovy kapitoly, připadaly mi zajímavější a bez nich by kniha asi byla o ničem. Děj byl lehce předvídatelný, ale i tak mě bavil a knihu bych doporučila, jen asi od ní tolik nečekejte.

POZN. Prosím pokud někde knihu uvidíte v YA sekci a chcete ji koupit nějakému teenagerovi jako dárek, nedělejte to, kniha opravdu není YA a je spíše pro starší publikum.

Přečti_si
Přečti_si
30.12.2022 4 z 5

Colleen je prostě bohyně. Zase další kniha, která mě úplně pohltila, požvejkala a v slzách vyplivla. Její knížky jsou vždycky srdcervoucí, a tato nebyla výjimkou.

Nessie71
Nessie71
28.12.2022 4 z 5

Kniha mě bavila už od začátku, ale nemohla jsem absolutně přijít na její pointu. Posledních cca 100 stránek byla ale BOMBA a dočetla jsem ji „na ex” :)
Milese jsem ze začátku fakt nechápala, ale jak postupně společně s Tate zjišťujete pravdu a jeho minulost, nakonec ho milujete stejně jako Tate.
Kniha mi zlomila srdce a při čtení jsem si procházela stejnou bolestí jako sám Miles nebo i Tate. Proto se ani tato CoHo kniha neobešla bez slziček, teda v tomto případě jezeru slz…

Doporučuji

Erika017
Erika017
24.12.2022 5 z 5

Velmi smutná, ale krásná kniha. Doporučuji

Silvisek
Silvisek
19.12.2022 5 z 5

Moc krasny pribeh. Neuveritelne silny pribeh. Kniha se mi moc libila. Dalsi uzasna kniha od teto autorky

lenkaabooks
lenkaabooks
15.12.2022 3 z 5

Romantický příběh plný sexu. Ale také bolesti. Miles a Tate, od první chvíle vzájemná přitažlivost s jednou dohodou - půjde jen o sex. Tate by ráda víc, ale Miles už milovat neumí, jeho srdce je bolavé a zahořklé.
Rychlé a příjemné čtení.

LenkaMacak
LenkaMacak
05.12.2022 3 z 5

Přiznám se, že kniha mě úplně neuchvátila. Moc se mi líbila Milesova linka z minulosti, ale příběh Tate vlastně o ničem (krom sexu) a její postava mi rozhodně nepřirostla k srdci. Po knize Námi to končí docela zklamání.