Odvrácená tvář lásky

Odvrácená tvář lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250987/bmid_odvracena-tvar-lasky-LTK-250987.jpg 4 2767 652

Neptej se na minulost a nepočítej s budoucností... Dvě jasně daná pravidla. Jak dlouho ale můžou fungovat v lásce? Když se vysokoškolačka Tate Collinsová na čas přestěhuje ke svému staršímu bratrovi a seznámí se s jeho kamarádem, pilotem Milesem Archerem, není to rozhodně láska na první pohled. Není to dokonce ani přátelství, jen vzájemná prudká a neovladatelná touha. Miles kupodivu váhá déle než Tate, ale nakonec i on potlačí svoje zábrany. Už po prvním milování je zřejmé, že fyzicky si oba dokonale vyhovují. Oboustranná domluva zní jasně: on o lásku nestojí, ona na ni nemá čas, takže zůstanou jen u sexu. Jenže Tate brzy zjišťuje, že chce se záhadným, uzavřeným a posmutnělým Milesem prožít mnohem víc. Že chce porušit obě jeho pravidla: neptat se na minulost a nepočítat s budoucností. Jenže Miles sám už si není jistý, jestli je dokáže dodržet. Protože láska je silnější než pravidla, sliby a odhodlání. I když její odvrácená tvář je tak děsivá…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Yoli (ČR)

Ugly Love , 2014

Nathally
08.11.2023 4 z 5

Dějově se mi knížka líbila, už dřív jsem četla od Hooverové knížky a ty se mi také líbily. Jediné, co bych vytkla, tak dějové scény, kde bylo mnoho sexu, který byl až moc dopodrobna popsaný. To moc zrovna ráda nemám, ale i tak jsem se přes to prokousala.

Miles měl tragickou minulost a proto se chová, tak jak se chová. Líbily se mi kapitoly z Milesovi minulosti. Tate mi přišla sympatická, stejně tak i Miles a Corbin. Bylo to příjemné čtení.

Airelle
06.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mi přišla slabší než byla Život jedna báseň, ale stále byla neuvěřitelně čtivá. Autorce opravdu nelze upřít jak čtivost, tak zajímavá témata. Nejde jen o romantické příběhy, ale i o ten přesah, jakým je smrt, nečekané těhotenství nebo rozchod.

Už budu vědět, že jakmile vezmu do ruky knihu od CH budu vždycky brečet, umí napsat tak dojemné scény, že mě vždy dostane!

Tentokrát mám bohužel i pár výtek, a to především k hlavním postavám, jimiž jsou Tate a Miles. Miles se nemohl rozhodnout, co od života chce, nemohl se posunout dál a chvílemi mi přišlo, že Tate jen využívá na to jedno. Tate se zase chovala jako naivní puťka, co čeká na zavolání a neváží si sama sebe, jinak se nenechala zneužívat.

Je tam jedna scéna, která byla dost přes čáru, a za mě se jednalo o naprosto neodpustitelné chování. Na rovinu říkám, že už by mě neviděl a je jedno, co za jeho jednáním stojí za temnou minulost.

Vlastně by mi přišlo fajn, kdyby spolu ti dva neskončili, protože celou knihu mezi nimi nedošlo k žádnému vývoji. Oproti tomu epilog byl naprosto dokonalý. Letos už jsem se setkala s tolika knihami, které na rozdíl od epilogu za nic nestály, až je to smutné. Říkám si, že by epilogy měly být mnohem delší.

Knihu si určitě přečtěte a třeba dojdete k jinému názoru než já.

Kacatko86
26.10.2023 5 z 5

Pro Colleen mám slabost. Opět povedený román. Tate a Miles. Příběh Tate vidíme z perspektivy jejích 23 let, současnosti. Příběh Milese (24) je vyprávěn v jeho 18 letech a postupně odkrývá proč je tak zatvrzelý, co zažil a co ho zformovalo, před čím a proč se chrání.
Bohužel pro ni je jejích vztah založen na dvou pravidlech - neptej se na minulost a nechtěj s ním budoucnost. Tyto pravidla je těžké dodržovat a chvíli trvá než oba pochopí, že takto to nemůže trvat věčně nebo se utrápí.

Zuzka_Zuu
24.10.2023 5 z 5

Tak jsem si opět pobrečela, přijde mi, že se v každé knize od autorky svým způsobem vidím. Líbí se mi její styl psaní a taky to, jak umí chytit za srdce a po prvních stránkách mě donutí se od knihy odpoutat jen v případě nutnosti. Hltala jsem opět každou stránku, bála jsem se odhadovat jak asi příběh končí a při rozuzlení jsem zase brečela. Na konci jsem se usmívala a brečela současně, no prostě co dodat, další skvělý příběh od Colleen! :)

ikul
11.10.2023 5 z 5

Nejsem cílová skupina této spisovatelky, ale kniha se mi líbila. Pěkný erotický děj, byť tu někdo napsal, že erotiky bylo příliš. Zvláště se mi líbil styl Milesových výpovědí. Opravdu působivé. Čtivé a nutkavé zjistit, co je vlastně ta odvrácená tvář lásky, co se vlastně událo, že se Miles bojí lásky. Tate nebyla schopna dodržet pravidla hry. Když se zamiluje žena, je všechno jinak.

Knihomolka_176
05.10.2023 5 z 5

Umí Colleen vůbec psát špatné knížky?
Tenhle příběh byl naprosto dechberoucí. Nechyběla v něm bolestivá minulost, nesnesitelná touha, láska, žárlivost, bolest a smutek. Měl všechno a přesně proto byl tak dokonalý.
S každou další knížkou od téhle autorky mi dochází, že ať už si od ní přečtu cokoli, nikdy nesáhnu vedle

KK22
17.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Coleen Hooverová zkrátka umí... možná nesedne každému, ale mě tedy rozhodně ANO!! Její knihy umí čtenáře natolik pohltit, že už se od knihy prostě neodtrhneš... Nebo jen možná někdy ve 3 ráno, protože už opravdu musíš jít spát...
Přečteno za 2 dny, líbilo se mi to moc, hlavní postavy mi byly sympatické. A to, co si prožil Miles, rvalo člověku srdce...

petraLI
14.09.2023 4 z 5

Hezky napsaná kniha, místy hodně dojemná. Jednu hvězdičku ubírám za zbytečně mnoho sexuálních scén, které podle mého jen všechno zdlouhavě protahovali a za neustále plačící Tate, která mi občas lezla krkem. Jinak je kniha super, Colleen to vlastně ani jinak neumí.

PosPol
09.09.2023 3 z 5

"V hrudi se mi dělo něco podivného. Jako by se mi tam něco třepotalo. Nenáviděla jsem ten pocit, protože jsem věděla, co to znamená. Že moje tělo začínalo mít Milese rádo. Doufala jsem, že to mozek nebude chtít dohnat..."

Když se Tate nastěhuje k bratrovi, její seznámení s jeho kamarádem Milesem proběhne vskutku netradičně. Rozhodně k sobě nepocítí horoucí lásku hned na první pohled. Jenže tajemný Miles nedá Tate spát, fyzicky je to k sobě až bolestně táhne. Jenže on nechce vztah a navíc má dvě podmínky - NEPTEJ SE NA MINULOST A NEPOČÍTEJ S BUDOUCNOSTÍ. Tate sice souhlasí, ale může taková dohoda fungovat dlouhodobě?

Moje třetí kniha od CoHo a opět neskutečně atraktivně napsaná, přečetla jsem ji během večera. Autorka poutavě propojila minulost a přítomnost a ačkoliv čtenář tuší, že se za chováním Milese skrývá více, až na konci mu důvod jeho odtažitosti zlomí srdce.

ALE! Hodnotit budu 3,5/5, protože mi pár věcí vadilo. Zaprvé chování Tate, která je tu vykreslená jako blbka, co přiběhne jako pejskek pokaždé, co chlap pískne. Ano, Miles se tak chová z nějakého důvodu, ale ten ona nezná a tak mi nesedí její ponižování se a ztráta sebeúcty. Zároveň autorka vyloženě cílí na sny žen a třetina knihy jsou dokola se opakující erotické scény, přičemž nechybí několikanásobné společné orgasmy a trochu to degraduje hlavní myšlenku knihy...

I přes výše uvedené výtky se mi ale kniha líbila a určitě mohu doporučit ke čtení, CoHo psát umí a líbí se mi propojení romantické linky s nějakým závažným problémem, jako to má ve všech knihách.

"Ale od toho dnem kdy jsem tě potkal, si říkám, jak by někdo mohl být tak krásný, kdyby neexistoval Bůh. Jak by ve mně někdo mohl probouzet tolik štěstí, kdyby neexistoval Bůh. A uvědomil jsem si... zrovna teď... že Bůh nám dává to příšerný proto, abychom v životě nebrali to krásný za zaručený."

Tammy11
05.09.2023 4 z 5

Krásný příběh. Jednu hvězdičku ubírám za zbytečně natažené pasáže věnované sexu, místy až přehnaně prvoplánové.

AnDyB
30.08.2023 5 z 5

Také moje první kniha od autorky a musím říct, že opravdu překvapila. Jsou knihy které jsou oddechovky a přesto že znáte konec tak je to oddechovka a to přesně od ní očekáváte. U této knihy i když jsem věděla, že se něco přihodí, tak mě konec hodně překvapil a za to dávám opravdu plusy.

Určitě si přečtu další knihu od autorky.

hzd
29.08.2023 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Přečteno za tři dny, nešlo přestat číst.

adela.hol
22.08.2023 5 z 5

Hlavními postavami jsou třiadvacetiletá Tate a o rok starší Miles. Poznají se ne zrovna šťastným způsobem ve chvíli, kdy se Tate na čas stěhuje k staršímu bratrovi Corbinovi. Neproběhne mezi nimi láska na první pohled, ani se z nich nestanou přátelé, ale postupně si oba uvědomí, že jsou k sobě přitahováni neovladatelnou touhou. I tak slovo láska nepřichází v úvahu. Miles o ni nestojí a Tate kvůli škole a práci na ni nemá čas. Uzavřou tedy spolu dohodu, že mezi nimi půjde čistě jen o sex. Miles navíc stanoví dvě zásadní pravidla, že se Tate nesmí ptát na jeho minulost a nesmí s ním plánovat budoucnost. Tate se vším souhlasí, ale už po jejich poprvé tuší, že to pro ni bude sakra těžké dodržet.

Příběh je střídavě vyprávěn oběma postavami. Z pohledu Tate sledujeme současnost, kdy si po každém dalším setkání s Milesem uvědomuje, že chce víc. Sice mu vždy potvrdí, že takto jí jejich dohoda stačí, ale její srdce křičí přesný opak. Chce proniknout do jeho uzavřeného a osamělého života, ale Miles ji tam nechce pustit.
Z pohledu Milese se vracíme o šest let zpátky a sledujeme příběh s jeho velkou láskou Rachel. Postupně se dozvídáme, co se mezi nimi stalo a proč se od té doby Miles uzavřel.

Chemie mezi Tate a Milesem byla doslova hmatatelná, Milesova minulost srdcervoucí. Když vyšla najevo, naprosto jsem chápala jeho strach otevřít znovu někomu své srdce. I jemu sice časem docházelo, že s Tate je to jiné, že svá pravidla v určitých momentech porušuje, ale už nechtěl, nemohl zažít tu odvrácenou tvář lásky. Podruhé by to už nemusel zvládnout.

Bety093
16.08.2023 5 z 5

Naprosto jsem tuhle knížku hltala. Přečetla jsem ji za 3 dny a o emoce nebyla nouze. Dojemný konec překvapil i mě. Tohle byla první kterou jsem od Colleen četla a byla jsem úplně unešená, jak krásně se slovy umí pracovat. Nádhera, doporučuji

Jankafanka
15.08.2023 5 z 5

Krásný děj, který vezme za srdce. Nikdy se mi nestalo, že bych u knihy brečela, až do těď.

IVANA143
15.08.2023 3 z 5

Pri čítaná knihy ma napadlo len, že je to písané pod heslom " Radšej kvantitu než kvalitu". Autorku niečo rýchlo napadlo, potom to narýchlo napísala, a kniha bola von. Nezamýšlala sa nad reálnosťou činov, dialógov, charakterov. Nezaoberala sa rozvíjaním postáv, odhalovaním ich kladných a záporných vlastností, nezaoberala sa ani popisovaním udalostí či prostredia. Jednoducho popisovaný sex striedali hrozne presladené a nereálne romantické scény a dialógy.
Čítala som tri knihy od autorky, páčila sa mi len jedna. Viac čítať neplánujem. Zdá sa, že to je jej štýl, písat jednoducho a rýchlo, a nestráviť s jednou knihou dlho času.

pam225
09.08.2023 1 z 5

Upřímně, nechápu tolik kladných hodnocení. Od spisovatelky jsem četla dvě knihy a už neplánuji. Nikdy víc.

pani_ari
28.07.2023 5 z 5

Knihu jsem četla asi před pěti lety a dodnes si pamatuji, že mě totálně rozsekala na kusy. Bulela jsem jako želva a můj život na chvíli ztratil smysl. Přiznávám tedy, že jsem velmi citlivá duše, takže ta moje přehnaná reakce bude podmíněna rozhodně i tím.

P.S. Miluju knížky, kde se na jejich konci dozvím význam obálky, a najednou to celé začne dávat smysl.

galinek
28.07.2023 5 z 5

Letní oddechovka, a ano hodně sexu a to k létu patří, ....a bolavý příběh a krásně se četlo, a ano, mám ráda dobré konce:-)....moje druhá kniha od autorky,....teď si od ní dám trochu pauzu, ale určitě se k ní ráda vrátím...

Illik
26.07.2023 2 z 5

Hoovrové jsme chtěla dát druhou šanci. Asi to není autorka pro mě.
Myšlenka knihy jako taková je pěkná, jen kdyby ji trochu víc rozvinula. Vůbec jsem si nevytvořila vztah k postavám, protože jejich charakteru se vůbec nevěnuje. Vlastně je to celé o sexu, který je taky pořád stejně popsán.
Jediné co knížku dělalo aspoň trošku zajímavou byly retrospektivní pasáže z Milesovi minulosti.
Na dovolenou jako oddychovka dobrý, ale je to snadno zapomenutelná kniha.