Odviate vetrom 1

Juh proti Severu I. diel

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70395/odviate-vetrom-1-ufe-70395.jpg 4.6710

Jih proti Severu (1.)

Gone With the Wind (1936)

Vydáno:, Slovenský spisovateľ

Kniha Odviate vetrom 1

Ronnie68

Nevěřila bych, ale tato první kniha, ktera popisuje dění behem války severu proti jihu (ale spise v zázemí) ... mě zaujala ....

andrii24

Hoří nebe nad námi. Hoří rty Rhettovy a Scarlettiny. Líbáme sny, které nebyly s to se spojit.

Jenette

Čekala jsem červenou knihovnu, ale je to plnohodnotný historický román s tou nejkomplikovanější literární hrdinkou, kterou jsem měla tu čest poznat. Je dobré mít trochu povědomí o historických skutečnostech, protože autorka je zde podává poměrně jednostranně, a navíc z toho druhého pohledu, než jsme zvyklí - není divu, že jsou kniha i film tak oblíbené na americkém jihu. Rozhodně doporučuji číst mezi řádky a přemýšlet.
Kromě toho je to ale strhující společenský román s bravurně vykreslenou tehdejší morálkou i vztahy mezi postavami. Scarlett i Rhetta nelze nemilovat... ale co probůh viděla na tom ňoumovi Ashleym? :)
Knížka se dá poměrně dobře číst i v angličtině, až na pasáže v černošském slangu - tam je to trochu detektivka :)

rampapa

Pěkný příběh. Knížku velmi doporučuji

I.Zi...
15.11.2018

Je to opravdu poctivý, plnokrevný román (žádná rychlokvaška). Přesně díky takovým jsem si zamilovala čtení.

marhoul
22.10.2018

Oba dva díly mi přinesl Ježíšek, kdysi dávno, když jsem byla mladinká slečna. Ilustroval je Adolf Born a dnes je pokládám za šperk mé knihovny. Velmi krásný, dnes už klasický příběh.

cca
16.10.2018

Dlouho jsem se zdráhala si knihu přečíst, přestože jsem na ni všude narážela kvůli její popularitě. Nemám ráda romantické knihy a obvykle je ani nečtu, ale od této knihy jsem čekala a zároveň i dostala něco jiného. Jsem ráda že navzdory původní neochotě si příběh přečíst jsem to udělala a byla jsem velmi mile překvapena. Je zde úžasně vylíčena hrůza války a pomýlenost jejích účastníků. Především mě uchvátilo, jak mě autorka dokázala vtáhnout do děje. Přestože toto období dějin nepatří mezi mé oblíbené, hltala jsem každé slovo.

Lujza031
10.09.2018

Kniha se velmi dobře čte, člověk si připadá jakoby se vrátil v čase. Vše je dost dobře popsáno. Líbí se mi jak se Scarlett postupně mění dle věku, ale zároveň je to stále ta povahově stejná žena.
Nejlepší na knize je to, jakoby jste si sedli s člověkem, který si to pamatuje a vykládal co zažil. Docela dost to změní Váš názor na to co jste probírali v dějepise. Zjistíte, že ne vše je jen černé nebo bílé.