Odvážná

Odvážná https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122964/odvazna-122964.jpg 4 154 21

První společenská sezona v Londýně nezačala pro Prudence Merryweatherovou právě nejšťastněji. Její mladší bratr Trevor vyzval kvůli ní na souboj hraběte z Angelstonu, který měl pověst chladnokrevného svůdce a už nejednoho protivníka poslal na onen svět. Odvážné Prudence nezbývá nic jiného, než navštívit hraběte a pokusit se ho přesvědčit, aby jejího bratra ušetřil. Prudencin půvabný zjev, její originální koníček a především logická argumentace, nepřístupného šlechtice natolik zaujaly, že se rozhodl věnovat jí svou pozornost. A dramatický vývoj událostí nedal na sebe dlouho čekat....... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Wist

Dangerous , 1993

Bergerac16
27.12.2023 2 z 5

Znovu témata, kterými se autorka ráda zabývá, přičemž nepřinesla vůbec nic nového. Žádný nový motiv, zajímavá obměna, tenhle příběh je čiré řemeslo...

uzivatel4895
31.10.2023

Čítala som slovenskú verziu s názvom Odvážna, v prvom rade som si všimla, že tu sa hrdinka volala Prudence.. Vzťah hlavnej dvojice bol príjemný od začiatku, bolo tam veľ vtipných situácií a páčilo sa mi aj ako autorka uzavrela nezhody medzi Angelstonom a jeho mladým švagrom, neskôr aj nezhody s jeho tetou. Jediné, čo ma v knihe šokovalo, boli okolnosti smrti Lilien, z toho mi bolo fakt že zle aj pár dní po dočítaní príbehu :(

pip11
20.10.2023 5 z 5

Opět povedené počteníčko, jak jsem u Amandy zvyklá. Vtip, napětí a trocha duchařiny.

Petra-1
06.08.2023 5 z 5

U historických romancí se mi často stává, že po přečtení pár stran zjistím, že jsem knihu již kdysi četla. Tato není výjimka, ale vzhledem k tomu, že mě moc bavila, tak jsem si ji přečetla znovu. Sympatické postavy a detektivní zápletka.

karamelka57
08.03.2021 4 z 5

Tuto knihu som precitala prvy krat asi pred 20 rokmi,potom este niekoľkokrát. Myslim,ze prave ona odstartovala moju zalubu v cervenej kniznice z obdobia 19.storocia.
Viem,ze existuju duchaplnejsie knihy, no mna jaksi taha k tomuto. Ked dlhsie necitam, normalne mi to chyba.
Možno je to preto, ze v tychto romanoch boli muži mužmi, gentlemanmi a zaroven vasnivymi milencami. Milujem tu iskru a chemiu v tychto romanoch. Niečo, s cim som sa v realnom živote bohužiaľ nestretla.

Tak som rozmyslala,ze ju precitam znova,ale zatial ju odložím, lebo tu mam kopu knih tohto zanru,ktore som este necitala.

Kudík
30.08.2020 4 z 5

Nenáročné romantické čtení s detektivní zápletkou s troškou duchařiny. Sophie Merryweatherová vykreslena jako v dané době netypická žena, srdnatá a zajímající se o záhadné jevy. U některých z těchto jevů, jako výskyt duchů (hlavně jejich rozuzlení) jsem se opravdu pobavila. A Sebastian, earl (hrabě) z Angelstonu, byl taky trošku záhada, ale přesně pro Sophii. Velké plus za Lucifera.

Laf
23.02.2020 5 z 5

Dobře napsáno. Od začátku mne to vtáhlo do děje a užívala si čtení až do posledního písmenka. Jako oddychovka výborná volba :)

moudivlacek
10.02.2020 4 z 5

Krásný příběh, kde mé sympatie si hrdinka Sophie získala okamžitě. Moc se mi líbil její postoj na povahu Sebastiana, i jak ho přesvědčovala, proč udělat to či ono, a že to vlastně chce on sám. Sebastiana jsem si zas vážila pro jeho postoj k Sophii, pro někoho divnou mladou ženu, pro něj vznešený unikát.
Čtení na jedno odpoledne pro únik od reality všedního dne.

petraj30
14.08.2019 4 z 5

Tahle kniha patří také mezi ty lepší, příběh je čtivý s trochou napětí, Sophie se mi moc líbila

tanja
15.07.2019 5 z 5

Tento příběh vyšel pod názvem Nebezpečná láska. Není to poprvé, co nějaká knížka od této autorky vyšla pod různými názvy. Popravdě, mám v tom guláš. Si říkám, že by měly názvy knížek být v anlické (původní) verzi, a potom až v české :-)

LilianaFalcon
10.03.2018 4 z 5

Ta lepší z autorčiny historické tvorby. I když mi Spohi občas lezla pěkně na nervy...

Marci_Vaj
10.09.2017 5 z 5

Klidně plynoucí romantický příběh s detektivní zápletkou. Jak Sophie, tak i Sebastian, měli příjemnou povahu a opravdu se k sobě hodili :-)

Evaho73
31.08.2017 3 z 5

Nenáročné oddychové čítanie....

Majdule
28.02.2017 5 z 5

Další z mých top Amandy Quick. Nehorázný sklon autorky k patetičnosti vyrovnává smysl pro humor, skutečně rajcovní sex a samozřejmě obří dávka romantiky. Model: nepřístupný, chladný muž, vřelá dívka vymykající se průměru a láska, která hrdinovi nakonec otevře oči.

Makaja
25.01.2016 3 z 5

Taková červená knihovna opepřená detektivně-duchařskou zápletkou a trochou erotiky. Ale proč ne, relax bez nutnosti příliš přemýšlet. Přečteno v rámci výzvy - autor píšící pod pseudonymem, jinak bych asi na tento žánr nenatrefila.

miruska1
29.12.2015 5 z 5

Veľmi čtivy a napinavy pribeh,človek ma stale potrebu čitať aby sa dozvedel ako to dopadne. Zahada je odkryvana postupne a to ma držalo docel v napeti.I keď som taky zaver tak nejak čakala, autorka ma rozhodne nesklamala.

kacaaba
19.06.2015 5 z 5

Další pěkné, napínavé a romantické čtení na večer. Amanda Quick nikdy nezklame. Historická romance z 19. století.

krista
12.06.2013

četla jsem ve slovenštině -líbilo se mi, zápletka sice podobná jako u těchto knížek bývá, ale jako relax po náročném dni .......

mariva
13.03.2013 5 z 5

Napínavý děj, trochu tajemna, láska i dobrodružství - vše, co má čtivá knížka pro ženy mít. Odpočinková četba, která pobaví.

kika 13
23.02.2013 4 z 5

Pěkné a pohodové čtení na oddych.