Odvaha

Odvaha https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406515/bmid_odvaha-FFM-406515.jpg 5 2 1

Texty o odvaze žít tak, jak život přichází, nadiktovali brazilskému médiu Chico Xavierovi nevtělení autoři, mezi něž patří Emmanuel, André Luiz, Bezerra de Menezes, Meimei a další. Právě oni na nás apelují a vedou nás k tomu, abychom měli dostatek síly, odvahy a lásky v těžkých chvílích a zkouškách běžného života, jimiž potřebujeme během naší cesty projít, abychom stále směřovali vpřed a zdokonalovali se. Pomáhají nám nalézt naději a odhodlání a zároveň nabádají k ohleduplnosti a pomoci bližním. Ačkoliv jsme velkou měrou obklopeni problémy a disharmonií či závazky a trápením, existuje vždy klíč k osvobození a nápravě. Onen klíč má každý v sobě, stačí mít odvahu jej najít.... celý text

PomněnkaPrvní
27.05.2021 5 z 5

Nádherná knížka, úžasné myšlenky. Potřebovala jsem hodně času a tužku. Čas na to, abych mohla o jednotlivých radách přemýšlet. Tužku proto, abych si ty, které mě oslovují nejvíc, mohla podtrhnout :)
Např.: "Také je nezbytné vnést soucit do nabízené rady, aby vysvětlení nezranilo toho, kdo jej vyslechne."
Určitě se budu ke knížce vracet.

Chico Xavier
brazilská, 1910 - 2002