Odsuď mě

Odsuď mě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479808/bmid_odsud-me-Wve-479808.jpeg 3 252 60

KNIHA, KTERÁ NENÍ PRO SLABŠÍ POHAVY | Od prvního setkání s Hrdinou Millerem mi bylo jasné, že jsem nikoho podobného v životě nepotkala. Odjakživa jsem vyrůstala zavřená jen se svou rodinou a jeho temná povaha mě neskutečně přitahovala. On vyrůstal obklopen násilím, které dosud prýští z hlubin jeho duše. Mě vychovali s pomocí Bible, takže jsem teď dost naivní na to, abych se ho snažila zachránit. Děsí mě a vzrušuje zároveň. Je mnou posedlý a přitom uzavřený. Chrání mě a zraňuje mě. Odhání mě od sebe, ale jen proto, že si myslí, že není dost dobrý. Varuje mě před sebou. Vypráví mi o své minulosti a o tom, koho zabil. Říká mi o tom, co mi chce dělat… co mi bude dělat, když s ním zůstanu. Moje povaha mě nutí léčit tu temnou skvrnu na jeho srdci, ale asi na to nejsem dost silná. Čím blíž mu jsem, tím hlouběji mě vtahuje do svého temného světa, až se v něm nakonec začnu úplně ztrácet. Vraždy. Zločin. Peníze. Sex. Obklopuje nás to ze všech stran, a když nás dostihne Hrdinova temná minulost, zaplatím za to místo něj já...... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Red

Convict Me , 2019

SáraR.
15.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Takže, kniha se mi líbila, ale chvílemi mi přišla trochu prázdná. Spicy scénka byly úžasné, ale děj jako takový... Chyběla mi nějaká pořádná zápletka. Vzhledem k tloušťce knihy jsem nečekala nic závratného, ale stejně. Ten únos byl pěkné zpestření, ale mrzí mě, že jsem se sotva nadechla a byl konec. Nedokázala jsem si k hrdinům vytvořit silnější vztah, než třeba u knihy, co má 400 stránek a popřípadě i více dílů o tom samém páru. Hned se vrhám i na další díl a moc se těším, jak se bude Damon divit všemu, co se týká zamilovanosti stejně, jak Hrdina, protože počítám, že to tak bude... ;)

terezaterka2000
13.01.2024 3 z 5

Tak tohle byla taková RYCHLOVKA.
Šlo vše tak rychle...na druhou stranu, bylo to prostě jiné jak ostatní knihy. Asi jsem se do příběhu i vžila. Příběh sám o sobě špatný nebyl.

alenka_1
20.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Dá se to číst.
Nebo se to snažím číst abych to neměla rozečtené.
Všechno se dělo strašně rychle. Postavy se mi nezamlouvaly. Pocity postav mi přišly povrchní. Elyse byla naivní a měla slepou důvěru v Hrdinovi ( to jméno strašný) i když udělal strašnou věc.
Celou dobu jsem si říkala: ,,To myslí vážně?!! a ,,Ta holka je blbá. Jo a taky opakující se slova (např. klacek) byla přes čáru.

Lucyk01
30.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Kniha mě zaujala obálkou i anotací, ale neočekávala jsem od toho nic extra, už jen podle těch průměrných recenzí. A udělala jsem jedině dobře.

I přesto, že se kniha četla velice dobře a rychle, tak tam byly veliké nedostatky.

Veliké plus dávám knize za dva pohledy - Hrdiny a Elyse. Ale postavy mi přišly takové nemastné, neslané. Hlavně mě štvalo jeho jméno nebo spíš přezdívka. Chápu v originále, ale v češtině to zní hrozně. A iritovalo mě to. Elyse mi přišla během celé knihy naivní a trošku hloupá dívka, která si několikrát protiřečila.

Děj mi nepřišel poněkud nedotáhnutý do konce. Chemie mezi Hrdinou a Elyse je nereálná, spíš je to fyzické než emoční. Tohle určitě není láska, kterou známe snad každý. A všechno mezi nima se seběhlo tak náhle a rychle a najednou, že se milují. Jasně, kdo by tomu věřil.

Dále mě štval překlad a časté opakování slov. A hodně klacků. Klacek sem a klacek tam. Už jsem na to háklivá.

MINI SPOILER

Hodně věcí mi tam nedávalo smysl. Nejvíc asi mě úplně dorazilo, když nepoužívali ochranu na sex a zajímali se jen o pohlavní choroby a na konci se divili, že Elyse je těhotná. Tohle nepochopíte.

KONEC MINI SPOILERU

A nakonec nechápu proč se série jmenuje Zločinecká rodina Rossiů, když Hrdina nepatří do jejich rodiny. To až druhý díl. Takže doufám, že druhý díl bude o malinko lepší než tento.

2 hvězdy dávám za tu čtivost příběhu, dva pohledy (Hrdiny a Elyse) a za poměrně slušnou obálku knihy.

knihomolka_jaja
10.06.2023 3 z 5

Po dlouhé době jsem sáhla do své hříšné porno knihovničky pro nějakou tu oddechovku. Já jsem bohužel náročný čtenář, a přestože si ráda přečtu i nějakou tu erotiku, ne každý autor se mi zavděčí.

Tahle kniha vás asi vyloženě nezklame, ale ani nijak zvlášť nenadchne, pokud teda nejdete jen po erotických scénách.

Psané je to vcelku hezky a čitelně. Knihu jsem slupla během dvou dnů a to je u mě co říct, ale vadilo mi, že se v některých případech autorky dost opakují. Občas byly věty špatně postavené a slova zvláštně prohazená, ale kdo ví, kolik odpovědnosti nese překladatel a následovná redakce.

Co bylo horší, tak mi v knize přišlo, že jdou už od první str na vše dost hopem. Připadalo mi to takové naivní. Postavy mi nebylylove sympatické - Hrdina (ano, to je jeho jméno ) je možná až psychopaticky ochranitelský, nad jeho chováním jsem často kroutila hlavou a Elyse byla taková naivní, nezkušená holčička, která se sebou nechává manipulovat, přestože neustále prohlašuje, že se sebou nikdy nenechá už manipulovat.

V závěru se můžete těšit na trochu akce, i když je celý příběh dost odfláklý na úkor sexu... ale to většina z vás vlastně chce, že jo?

Hodnotím horšími 3 z 5

V.Marie
09.06.2023 2 z 5

To je teda hrůza. Dočetla jsem to jen abych si to odškrtla, ale určitě se na druhý díl nechystám. Nevím, jestli za to muže překlad nebo je to taková bída i v originále

alzbeta2843
20.03.2023 2 z 5

Ach jaj k tejto knihe som už dopredu pristupovala ako k priemernej. Mnohé hodnotenia a recenzie tomu napovedali a tak som si povedala, že ako priemer to bude fajn. Lenže pre mňa i priemerná kniha je dobrá kniha a táto tomu neodpovedala. Bolo tam strašne veľa nedotiahnutých vecí. Čakala by som, že ak je príbeh rozprávaný z oboch strán bude o to prehľadnejší a budeme súzniť s oboma postavami, ale chyba. Už od začiatku som im tu náklonosť neverila, čo ma štvalo až do konca. Dejová linka znela fajn, ale opäť mi tam chýbala lepšia prepracovanosť. Za mňa toto nie je ani oddychovka, pretože mňa len rozčulovo to čítať a už som chcela byť na konci :D

Toledo
29.11.2022 4 z 5

Čtivé to je, to ne že ne, ALE! Tady je všechno špatně. Normálně mi zlobiví chlapci nevadí, ale tady ten je už na hraně. Naivní holka, co se zamiluje do kluka, který by ji měl nejraději zavrenou doma…
Hrubší jazyk mi nevadí, patřilo to k prostředí, ale jinak mi jeho chování značně vadilo.

Evitsa
22.11.2022 2 z 5

Nějakým nedopatřením jsem četla jako první 2dil a pak až 1dil za což jsem upřímně ráda.
Od první kapitoly u 1 dilu je vidět, že knihu překládal úplně někdo jiný a o jazykové korekture ani nemůže být řeč !!!!
Když jsem si četla pár komentářů, že je tam samy "klacek " tak jsem to brala s rezervou, ale to jsem tedy udělala velikanskou chybu!
Jako tvl, tolik klacků nemá na stromech ani celá Šumava a přilehlé okolí kolik jich je tady v te knize.
Úplně se bojíte číst další větu, aby na vás zase nevyskočil další klacek !!!!
A věčně opakovaná slova furt dokola bylo taky utrpení.
Myslím si, ze tady Google překladač udelal docela dobrou práci.

Nevím, proč tuto práci "prekladatelky" dělají, když je očividně nebaví a jen znechuti všechny čtenáře a pak to hází i špatné světlo na samotné autorky.

Monka0901
05.11.2022 4 z 5

Velmi rychla kniha. Dej sa poriadne ani nerozbehol, uz spolu byvali a uz bol koniec. Dost ma rusila prezyvka Hrdina, normalne mi to "neslo" citat. A na slovo klacek mam po tejto knihe priam alergiu.

daza.dt
30.09.2022 2 z 5

Z této knihy jsem taková rozpačitá - nevím o co se autorky snažily, ale tohle bylo takové.....prostě úroveň špatné harlequinky. Postavy těžko uvěřitelné, hlavní hrdina rádo by drsný tvrďák a hlavní hrdinka pro mě totální husička. Škoda, že autorky více nepopsaly život hlavních hrdinů než došlo k jejich setkání.

Janulkaxxx
30.08.2022 3 z 5

Na to, že byl Hrdina takový badboy byl z Elyse posedlý na můj vkus až přehnaně moc rychle. Kniha mě nijak nenadachla.

Ladeline
30.08.2022 4 z 5

Obálka knihy vypadala hodně lákavě, takže jsem se na ni dost těšila. Ale mám z ní nakonec takové smíšené pocity. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní, ale pak jsem ji dala za tři hodiny. Čtivost se jí nedá upřít. Ale .... všechno bylo tak nějak uspěchané. Po pár stránkách jsem kontrolovala, jestli jsem vzala první knihu série a něco tomu nepředchází, protože mi chyběl nějaký úvod do děje. Klidně bych Elyse a Hrdinu nechala do toho zamilování padat déle, aby to bylo uvěřitelnější. Hrdina byl pro mě ok, i když bych ho raději viděla jako Jonathana, Elyse na to jak byla nezkušená, občas pronesla v duchu něco, co mi k její nezkušenosti nesedlo. Příběh i erotické scény byly ok, ale celé se to dalo mnohem víc rozvést, bylo to takové osekané, uspěchané, a to je vážně škoda, protože by to jinak nemělo chybu.

Ralemo
20.08.2022 4 z 5

Krátký, jednoduchý příběh. Zajímavá zápletka v podobě nábožensky založené rodiny, Hrdina si prošel peklem, každopádně pravá láska si nevybírá a tito dva naprosto odlišní lidé si k sobě našli cestu. Kniha se četla hezky, taková oddechovka k odpolednímu kafíčku. :)

Domkoslavka
15.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Příběh už od začátku byl divný, on ji donutil, aby ho políbila a ona to udělá. A to, že Elyse na konci otěhotní je jasné, protože spolu měli tolikrát sex bez ochrany. Ale na druhou stranu jsem knihu přečetla rychle, ale další díl číst nebudu.

Gabusza
02.08.2022 5 z 5

A mě se příběh líbil, právě z důvodu, že to nebylo tuctové, bylo to divoké, sprosťácké a líbil se mi námět.
Děj kniha měla od začátku do konce, autorka zde poukazuje, že i padouch memusí bejt zlej člověk celej život a jeho láska mu dala chuť do života se změnit.

Elyse, holka, která byla vychovávána rodiči podle Bible,nic nepoznala, jen zákazy a příkazy otce a matky.
Neřekla bych, že byla naivní, jen ji rodiče nedali prostor žít plnohodnotný dětství a jí se zalíbil život s Hrdinou.
Je to příběh plný vášnivýho, divokýho sexu, zločinu a touze po penězích.
Četla se úplně rychle a co mě těší, že skončí velice dobře.

Sebík0903
29.07.2022 1 z 5

(SPOILER) No...Co si budeme do téhle knihy jsem šla s určitým očekáváním a předsudky protože jsem si samozřejmě četla příspěvky a recenze, které byly na knihu podávány. Takže, jsem počítala s tím, že nejdu do žádné "topovky".
Kniha má hodně nedostatků, počínaje jménem, které vybrali hlavnímu hrdinovi a přitom ostatním postavám daly autorky přijatelná jména. Tuhle přezdívku jsem prostě nepochopila a nezvykla si na ni ani do poslední stránky.
Další věc...kdyby lépe propracovaly ten začátek...Kdyby lépe popsali celou kostru počínajícího příběhu a lépe tak specifikovali, co se vlastně snaží čtenářům prodat...působilo by to pak mnohem lépe. Kdyby poznávání mezi Hrdinou a Elys bylo zdlouhavější a dávalo aspoň trochu větší smysl. Nemuseli je hned dávat dohromady, kouzlo není v tom, aby se do sebe postavy rychle zamilovali ale ty důvody, proč se do sebe zamilují a já tam těch důvodů viděla pramálo.
Další věc je ta, že se autorky občas nedržely "předepsaných" charakterů postav a občas zasadily větu nebo činy, které k nim absolutně neseděli. A to nemluvím o Hrdinově morálce hned na počátku jak zneužil zdrogovanou Elys...
A asi poslední věc, kterou bych chtěla vytknout bylo to, že se spisovatelky hodně málo věnovaly popisům okolí. Např.: jak vypadá Hrdinův byt/dům (nevím, pokaždé to bylo řečeno jinak), když hrdina přijel zachránit Elys, ani nebylo řečeno kam konkrétně vběhnul až po nějaké chvíli vám došlo že se pohybuje někde v domě. Striptýzový bar, taky si zasloužil nějaký ten popis a mnoho dalšího. Nejsem fanynka mnohostránkových popisků, ale jemné nastínění by taky čtenářům pomohlo se do děje více vcítit.
Každopádně knihu hodnotím dvěma hvězdami. Chápu co se autorky snažily napsat ale má to hodně chyb, jak už jsem říkala. Mohl to být lepší příběh.

MAU256
17.07.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně rychlé. Jak to dopadne, když se protiklady přitahují - když jeden z nich je kriminálník a druhý andílek? Násilí, vražda, sex a nakonec... láska až navěky.

Ewe291
12.07.2022 4 z 5

Tak to bolo rychle, rychli dej, rychli spad, rychla akcia .... Precitane za den a pol, a chybalo tomu trocha toho "natahovania"

Verunka4444
13.04.2022 5 z 5

Byl začátek uspěchaný??To rozhodně. Nestihla jsem se rozkoukat a už spolu skoro bydleli.Pak se stalo to,co se stalo a Jonathan byl jako vyměněný (nedivím se!!!) Byla kniha dobrá??NE.Byla neskutečně nádherná!!!
Myslím,že jízda s Damonem bude stejně skvělá a já se nemůžu dočkat června.