Odsouzená loď

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Drama těžkého křižníku Indianapolis. Závěrečné operace spojeneckých loďstev v Tichomoří provázela jedna z největších pohrom, jaké postihly americké námořnictvo za celé trvání 2. světové války. Těžký křižník Indianapolis byl koncem července 1945 zasažen torpédy vypálenými japonskou ponorkou a po 12 minutách zmizel pod hladinou, přičemž vyřazení lodní radiostanice znemožnilo vyslat zprávu o katastrofě. Na hladině pod pálícím sluncem a obklopeno hejny žraloků zůstalo přes 800 mužů svádějících po čtyři dny zoufalý a bohužel často beznadějný boj o záchranu holého života. Kniha byla oceněna Cenou Miroslava Ivanova za rok 2002....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70094/odsouzena-lod-70094.jpg 4.621
Žánr:
Literatura naučná, Vojenství
Vydáno:, Paseka
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Odsouzená loď

Přidat komentář
Tomas@S
25.05.2018

Od pana Hubacka jsem precetl myslim temer vsechny knihy, tato o osudech potopene lodi Indianopolis mi v seznamu chybela a jakmile se mi podarilo na ni narazit v knihovne tak jsem samozrejme nevahal. Opet skvele zpracovane historicke valecne tema jako jsem u autora zvykly. Marne hledam jineho autora valecne a historicke literatury, ktery by dokazal udalosti tak vyborne priblizit, vcetne vsech tech map a dramatickeho vypraveni. Osud Indianopilis a jejich namorniku a hlavne kapitana je neuveritelne tragicky a smutny. No aspon, ze se na tyto udalosti nezapomelo a s odstupem generace se veci podarilo vyjasnit.

KAREL6725
15.05.2018

Tragický osud křižníku Indianapolis , pro mě velmi poučné a zajímavé čtení. Doplnil jsem si mezery ve vzdělání . Plný počet hvězd.

Zmitko.m
23.05.2014

Nový a detailní pohled na tragický osud křižníku Indianapolis, jeho příčiny a důsledky i překvapivé zjištění, kdo za tuto katastrofu byl odpovědný, a kdo nakonec výrazně pomohl očistit jméno kapitána lodi, na kterého bylo vše "hozeno".