Odplata

Odplata https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339597/mid_odplata-Y9j-339597.jpg 4 56 19

Jednoho podzimního odpoledne dojde v největším dánském zábavním parku Tivoli k teroristickému útoku. Sebevražedného atentátníka pustí do parku zadním vchodem nic netušící Ain, dívka pákistánského původu. Při útoku zahyne 1241 lidí, ale atentátník po sobě nezanechá žádné stopy. Nějakou dobu po útoku jsou tajné služby opět v pohotovosti. V Kodani se chystá summit světových diplomatických špiček a teroristé jsou připraveni udeřit znovu. Tou dobou se vyšetřovatelce Lene Jensenové dovolá vyděšená Ain a Lene jen bezmocně poslouchá, jak při hovoru přijde Ain o život. Lene, hluboce deprimovaná smrtí své dospělé dcery Josefine, je přesvědčená o tom, že Ain nespáchala sebevraždu, jak se ostatní policisté domnívají, proto se pustí na vlastní pěst do vyšetřování. Lena však vůbec netuší, že stopy vedou mnohem hlouběji do nitra teroristické organizace, která plánuje zaútočit během kodaňského summitu. Svou neústupností v případě Ain si Lena udělá mnoho nepřátel a navíc je na ni uvaleno podezření z vraždy. Má jen 24 hodin, aby prokázala svou nevinu. Naštěstí se opět setká s Michaelem Sanderem, bezpečnostním poradcem, se kterým již v minulosti vyšetřovala případ lovců lidí, a který jí nabídne pomoc. Události v krátké době eskalují a Lena s Michaelem záhy pochopí, že odhalit pravdu bude jedna z nejnebezpečnějších věcí, která je v životě čeká.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Gengældelsen , 2014

Hkk935
Hkk935
29.07.2023 5 z 5

Začátek pomalý, ale postupně se dej šponoval a bylo to velmi skvělé čtení. Závěr, a tím myslím úplný závěr, překvapivý...i když teď vím, že mě to mělo trknout..kde na tebe vzala číslo...?

Dajine
Dajine
22.05.2022 5 z 5

Napínavé s pomalejším rozjezdem. A malé překvapení na konec.

karin4338
karin4338
07.01.2022 4 z 5

Jacobsen pisat vie, o tom nie je pochybnosti. Keby to bola prva knizka serie, tak dalsiu by som uz necitala. Ale po Trofeji som proste musela.
Bohuzial tema terorizmu mna osobne vobec neberie. Lene a Michael su ale super. ;)

Patapuf
Patapuf
17.12.2021 4 z 5

Začátek mi přišel takovej jalovej a trošku jsem se v tom ztrácel, ale postupně se děj rozjížděl a konec už spíš připomínal volný pád.... proto to nakonec kniha vytáhla z trojky na čtyři hvězdy... jediné co mě zarazilo byla na konci ta finta s tou bundou... to bych asi udělal hned, abych poznal rozdíl mezi Lenou a kopií.... stejně jako její reakce na konci ohledně Michaela...

Danago
Danago
06.11.2021 3 z 5

První knížka autora Trofej mě bavila o hodně víc a asi mi mnohem víc sedla. Bohužel u této knížky mě asi hlavně nesedlo téma sebevražedných atentátníků . Celkově konspirační témata nejsou nic pro mě. Navíc po poměrně krátké době je jasné kam to všechno bude směřovat a jak to dopadne, takže jde jen o to užívat si průběh knížky jako takové, bez očekávání nějakého velkého překvapení.

orinka3
orinka3
17.10.2021 4 z 5

Kvalitní, ale podle mě tak trošinku za vlasy přitažená detektivka. Autor píše špičkově, poutavě, využívá současné problémy k tomu, aby čtenářům ukázal, jak by to mohlo i dopadnout. Kdyby se to opravdu teroristům podařilo. Konspirace až neuvěřitelná, Lena i Michael prokazují nadlidské schopnosti odolávat jak stressu tak i zraněním. Trofej se mi ale líbila víc.

kástečkou
kástečkou
10.01.2021 4 z 5

Povedeně vykreslená atmosféra, počínání některých postav (včetně Nazíry) pro mne bylo chvílemi neuvěřitelné, ale zapadlo do dějové linie. Živá četba, vyvolávající spoustu představ a obrazů. Nikdy jsem se o tématiku nábožensky podkreslených útoků nezajímala, ale tato kniha mne nadchla!

princesse
princesse
07.09.2020 4 z 5

Ačkoliv knihy s tímto tématem nečtu moc často, tak to bylo skvělé zpestření. Početla jsem si skvěle.

zdendula31
zdendula31
02.05.2020 4 z 5

Trofej byla mnohem lepší,ale stejně se těším na další.

PetraBery
PetraBery
14.01.2019 4 z 5

Druhý případ vyšetřovatelky Lene Jensenové, která spolu s Michaelem Sanderem řeší nejen možnost dalšího teroristického útoku, ale i křivé obvinění z vraždy. Povede se odhalit celou síť organizace? Současná politická detektivka, možná o maličko slabší než předchozí dílo Trofej.

Vilma232
Vilma232
04.10.2018 4 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Určitě si přečtu i předcházející autorovo dílo.

Disease
Disease
21.09.2018 4 z 5

Slabší než předchozí kniha. Nebo mi možná první díl kdysi hodně sednul.

YurgenTM
YurgenTM
27.07.2018 5 z 5

Skvělá detektivka

Yaruschka
Yaruschka
24.05.2018 5 z 5

Vítejte v dnešní Kodani...:))

felia
felia
06.10.2017 4 z 5

Velmi dobrý thriller

Nestorkea
Nestorkea
31.08.2017 3 z 5

Trofej byla podle mě lepší. Začátek byl pomalý a zhruba od poloviny jsem tušila, jak to dopadne. A to se mi moc často nestává. Žádné překvapení, i když konec měl rychlý spád a byl akční. Ale vzhledem k tomu, že hlavní postavy jsou fajn, sáhnu i po dalším dílu.

Hella
Hella
30.07.2017 4 z 5

Skvělé. Jen se nemůžu ubránit dojmu, že Trofej byla ještě o něco lepší.

mmmisulka.r
mmmisulka.r
25.07.2017 5 z 5

Tak tohle nemělo chybu. Místy sice maličko nadnesené, obzvláště pak jednání policie a jednotlivců, ale díky tomu to mělo grády. Aktuální tématika, skvěle domyšlené a propracované.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

tomik183