Odplata 1 - Země prokletých

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V nouzi poznáš přítele… Krach tajné mise zanechává Johna Kováře v roli bezmocného zajatce zpustošeného světa, kde v drsných podmínkách přežívají poslední zbytky lidské populace. Už tak zdecimované lidstvo ničí telepatické bestie, bující kanibalismus a epidemie nakažlivých chorob, vyvolané právě pojídáním lidského masa. Vládkyně místního pekla je přesvědčena, že všudypřítomná zkáza je dílem Agentury – a hodlá dluh splatit i s úroky. John Kovář se zaplétá do hořké války s kořeny v hluboké minulosti; do dilematu, na čí stranu se postavit. Snaží se na vlastní pěst zjistit pravdu dřív, než bude příliš pozdě, ale záleží na ní někomu? Opravdu existuje tajné oddělení Agentury, které se zabývá likvidací celých světů? Svůj svět si musíme zasloužit – ovšem někdy to, co si zasloužíme, překoná i naše nejhorší představy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/23394/agent-jfk-odplata-zeme-prokletych-23394.jpg 4.559
Série:

Agent JFK (19.)

Žánr:
Romány, Sci-fi
Vydáno:, Triton, EF - Miroslav Žamboch
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Odplata 1 - Země prokletých

Přidat komentář
Ponyo
29. ledna

Nečetla jsem všechny JFK, ale tento i druhý díl Odplaty se mi líbil hodně. Děj má hloubku a pěkně ladí, snadno do něj vklouznete a chcete dočíst do konce co nejdřív.

Ingenír
19.05.2018

Už podle přečtených komentářů jsem tušil, že to bude bomba. A byla. Mistr Hlávka dokázal Kováře zdramatizovat a tím, jak si krásně pohrává se slovy, vnesl do příběhu i svůj zvláštní humor. Příběh však není žádná sranda, jedná se spíš o postapo hororovou záležitost. Je to temné a kruté, ale zároveň se to dobře čte.
Už se těším na druhý díl, ale nejdříve dočtu Jeruzalemský masakr, který se mi po dlouhé době podařilo získat v knižní podobě.

Pivoňka12
16.11.2017

Od pana Hlávky jsem ještě nikdy nic nečetla, krom toho, co napsal pro JFK. A napsal to dobře. Uvěřitelný příběh plný zvratů a překvapení. Nechybí akce ani humor ba ani smutek. Velmi povedený příběh.

T800
26.10.2017

Pomalu, ale jistě zjišťuji, že Honza (Jan) Hlávka je celkem borec. Zde vyzvedl sérii JFK do úplně jiné dimenze a dokázal, že dokáže. Že dokáža plně pojmout svět někoho jiného, v tomto případě svět Žamboch&Procházka, a plně se v něm adaptovat. Připadá mi, že světu JFK přidal na vážnosti a součastně dokáže víc rozesmát, než ostatní účastníci na této sérii. Už se těším na pokračování.

NemmamSlov
08.05.2017

Tak pan Hlavka sa znovu ukazal. Jedine co sa na toto povedat je proste BOMBA. Aj ked preferujem viac technologicke svety, tak pred tymto pribehom som zatajoval dych. Pan Hlavka patri medzi elitu JFK spisovatol ako pan Prochazka a Zamboch. Charakter Johna trafil na jednicku proste obetavy a humorny. Rozdelenie do 2 casti clovek len uvita. :)

Terva
02.10.2016

Materiál nepřístupný lidem.

Jan Hlávka vtrhnul do světa Johna Francise Kováře pěkně zvostra. Vyšperkoval Kovářovu postavu ještě k větší dokonalosti. Opět je tu takový Kovář, jakého chci. Akční, vtipný a hlavně mu záleží na každém životě. Ano dokáže ničit světy, ale má k tomu dobrý důvod. V jeho nitru je však dobro a on jej umí využít. Vrhá se do akce zdánlivě bez přípravy, ale je to impuls a on nedokáže odolat, ale neztrácí hlavu. Když jde o život, nestará se o třísky v rukou.

Malá ochutnávka:
Obloha byla černá a absolutně prázdná. Nebyla tam oblaka, ale ani hvězdy nebo Měsíc, nebylo tam prostě nic, jen nekonečná hlubina, ze které jímala závrať.

Temný a smutný svět, který však stojí za záchranu. Plno tajemství a ani sám Kovář nechápe, jak tohle mohl někdo udělat. Zničit svět pro malichernost.
Další, velmi povedený příběh ze série JFK. Pan Hlávka si tento svět rozhodně zaslouží a já se těším na pokračování tohoto dobrodružství, které nese název Odplata 2 Vzpoura vyvolených.

Tohle si nenechte ujít.

fmash
11.01.2016

Hlávka nejen touto epizodou pozvedává sérii JFK nad hladinu šestákové četby jak stylem, tak postavami a světem, ve kterém se pohybují. Pět hvězd sice platí v rámci série, ale ani mimo ni bych nejspíš nehodnotil méně než čtyřmi.

OldaB
26.11.2013

Hodně drsná jízda apokalyptickým světem. Kovář je tentokrát hodně v defenzivě a bez pomoci by neměl žádnou šanci. Jsem zvědav, jak bude vývoj v agentuře pokračovat dál.


Autor a jeho další knihy

Jan Hlávka
česká, 1979

všechny knihy autora

Kniha Odplata 1 - Země prokletých je:

v Přečtených116x
v Doporučených7x
v Knihotéce44x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit3x