Odpady: odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků

Odpady:  odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273593/mid_odpady-qJ2-273593.jpg 4 18 5

Profesor Thomas Hylland Eriksen ve svých knihách systematicky mapuje nežádoucí průvodní jevy modernity, tentokrát se zaměřuje na odpad. Odpad je to, co zbývá, co nikdo nechce. Je pěkné si představovat, že když něco vyhodíme, prostě to zmizí. Ovšem skutečnost je taková, že množství odpadu roste každým dnem, a týká se to celé naší planety. Aktuální kniha má spojitost s předchozími Eriksenovými publikacemi – Tyranie okamžiku pojednávala o nadbytku informací, Odpad zase o nadbytku předmětů. Jak je autorovým dobrým zvykem - je kniha neobyčejně čtivá, plná pozoruhodných detailů a neobvyklých pohledů na zdánlivě obyčejné věci, ovšem obsahuje silné morální poselství... celý text

Literatura světová Literatura naučná Věda
Vydáno: , Doplněk

Søppel: avfall i en verden av bivirkninger , 2011

Moiseiwitsch
11.01.2020 5 z 5

Hodně čtivá a zajímavá kniha!!!

Jana_Z
19.09.2019 4 z 5

Stejně jako v-andrea jsem čekala něco jiného, ale nakonec jsem si knihu docela užila.

Sand
28.08.2018 3 z 5

Přečíst tuhle knihu pro mne bylo utrpení. Přestože Eriksenovy knihy mám jinak rád, tato mi přišla poněkud chaotická.

v-andrea
02.04.2017 3 z 5

Čekala jsem více informací o způsobu zpracování odpadu a kniha je zaměřena spíš jako filosofické zamyšlení se nad odpadem. Psáno stylem toku myšlenek, takže jsem se občas ztrácela... Ale kniha je zajímavá a autor má o problematice nepochybně mnoho znalostí!
Nejvíc mě vytáčelo náhodné použití slov krysa/potkan. Opravdu to není jedno a to samé zvíře. Možná jen chyba překladu, ale když už nevím, tak si snad vyberu jedno či napíšu obecnější název a ne že na začátku věty mám krysa a na konci té samé věty je potkan, přičemž to poukazuje na to jedno stejné zvíře.

acul.p
22.09.2016 5 z 5

Super kniha!!! Hrábla jsem po ní spíš ze zvědavosti - co se asi tak dá napsat o odpadu - ale tolik zajímavých myšlenek, postřehů a úhlů pohledu jsem od autora nečekala. Kdo se alespoň trochu zajímá o ekologii, třídění odpadu atd., tak si určitě přečtěte....kdo se nezajímá, měl by si přečíst alespoň dvakrát ;)

ekologie přírodní vědy životní prostředí

2008  88%Sociální a kulturní antropologie
2010  84%Syndrom velkého vlka - Hledání štěstí ve společnosti nadbytku
2009  84%Tyranie okamžiku
2015  78%Odpady: odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků
2007  83%Antropologie multikulturních společností

Kniha Odpady: odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků je v